Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wieści Gminne
"Program azotanowy" Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 21 styczeń 2019
"Program azotanowy" - ważne informacje dla rolników

Okręgowa Stacja Chemiczno-Rolnicza w Krakowie informuję, iż od 01 stycznia 2019r. weszły w życie obowiązki wynikające z „Programu azotanowego”. Niezbędne informacje i materiały pn. „Program azotanowy” dotyczące podstawowych zasad realizacji programu działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczeń wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobiegania dalszemu zanieczyszczeniu znajdując się na stronie www.schr.gov.pl

Ostrzeżenie meteorologiczne Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 15 styczeń 2019

Ostrzeżenie meteorologiczne

Treść ostrzeżenia

Harmonogram posiedzeń Komisji Rady Gminy Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 15 styczeń 2019

Harmonogram posiedzeń
Komisji Rady Gminy Jordanów

Wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy:
23 stycznia br. /tj: środa / godz. 8.30

Tematyka posiedzenia:
1. Informacja na temat działalności ''szpitalika'' w Jordanowie oraz szpitala w Suchej Beskidzkiej – przy współudziale dyrektora szpitala w Suchej Beskidzkiej.
2. Informacja na temat zaawansowania prac nad zmianą studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Jordanów.
3. Analiza możliwości rozwoju Spółki Komunalnej Skawa – Jordanów.
4. Sprawy bieżące.

Przewodniczący
Rady Gminy Jordanów
Daniel Mirek
Ferie Zimowe 2019 Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 14 styczeń 2019
Image

Czytaj całość...
Osielecki Koncert Kolęd Drukuj E-mail
Autor Administrator   
środa, 09 styczeń 2019

Osielecki Koncert Kolęd

W święto Trzech Króli w osieleckim kościele parafialnym odbył się Koncert Kolęd zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie i Gminny Chór VOX ALTISONO z Osielca.
Przybyłych powitał ks. Tadeusz Tokarz – proboszcz osieleckiej parafii i dyrektor GOKSiP Gabriela Korbel. Podczas koncertu wystąpili: Gminny Zespół Regionalny GRONIE z Łętowni pod kierownictwem Reginy Wicher, Orkiestra Dęta OSP z Osielca pod batutą kapelmistrza Michała Kusza oraz Chór VOX ALTISONO z Osielca pod kierownictwem Kseni Miśkiewicz. Artyści zaprezentowali zarówno tradycyjne polskie kolędy i pastorałki, jak i pieśni bożonarodzeniowe. Partie solowe wykonały solistki osieleckiego chóru: Karolina Kutek, Angelika Migas i Joanna Wala. Występy wykonawców tegorocznego koncertu nagrodziła - gorącymi brawami - licznie przybyła publiczność.

Image


Czytaj całość...
Ostrzeżenie meteorologiczne Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 08 styczeń 2019

Ostrzeżenie meteorologiczne

Treść ostrzeżenia

Babiogórska Szopka Regionalna Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 08 styczeń 2019

Rozstrzygnięcie gminnego konkursu
"Babiogórska Szopka Regionalna"

Każdego roku Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie organizuje gminny konkurs „Babiogórska Szopka Regionalna”. Celem konkursu jest: propagowanie tradycji wykonywania szopek bożonarodzeniowych i kultywowanie obrzędowości Świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie wrażliwości estetycznej i uzdolnień plastycznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, a także ukształtowanie aktywnej i twórczej postawy społeczeństwa wobec sztuki i tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia i popularyzacja twórczości utalentowanych dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu gminy Jordanów.

Szopki oceniane są w trzech kategoriach: „szopka dziecięca” „szopka rodzinna” i „szopka młodzieżowa”.
W tegorocznej edycji wzięło udział jedenaście szopek wykonanych przez mieszkańców gminy Jordanów. Ich oceny podjęła się komisja konkursowa w składzie: Regina Wicher – etnograf, instruktor kultury, Daniel Mirek – przewodniczący Rady Gminy Jordanów oraz Gabriela Korbel – dyrektor GOKSiP Jordanów. Komisja zdecydowała o przyznaniu następujących miejsc i wyróżnień:

Image


Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 253 - 259 z 259