Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wieści Gminne
Ogłoszenie Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 13 styczeń 2020

Wójt Gminy Jordanów ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Gminy Jordanów w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych w roku 2020.

Więcej informacji w zakładce organizacje pozarządowe.

Hej kolęda, kolęda! Drukuj E-mail
Autor Administrator   
niedziela, 12 styczeń 2020

Hej kolęda, kolęda!W sobotę, 11 stycznia, kilka minut przed godziną osiemnastą rozpoczęło się wyjątkowe kolędowanie. Uczestnicy spotkali się w Kościele Parafialnym w Osielcu.

Image


Czytaj całość...
Zaproszenie na Jasełka Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 10 styczeń 2020

Zaproszenie na JasełkaDzieci z Placówki Wsparcia Dziennego w Gminie Jordanów "Szansą na sukces" wraz z uczniami Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Toporzysku serdecznie zapraszają na Jasełka.

Image


Czytaj całość...
Ogłoszenie Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 10 styczeń 2020

Wójt Gminy Jordanów ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie upowszechniania kultury fizycznej w Gminie Jordanów w roku 2020r. Więcej informacji w zakładce organizację pozarządowe.

Ogłoszenie Drukuj E-mail
Autor Administrator   
czwartek, 09 styczeń 2020

Wójt Gminy Jordanów ogłasza drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż drewna gatunku jesion – drewna użytkowego, pochodzące z wycinki drzew z terenu należącego do Gminy Jordanów w Łętowni.

Czytaj więcej: TUTAJ


OGRANICZENIA I ZAKAZY DOT. EKSPLOATACJI KOTŁÓW Drukuj E-mail
Autor Administrator   
czwartek, 09 styczeń 2020

OGRANICZENIA I ZAKAZY DOT. EKSPLOATACJI KOTŁÓW I KOMINKÓW NA PALIWA STAŁE, WYNIKAJĄCE Z UCHWAŁY ANTYSMOGOWEJ


Wójt Gminy Jordanów przypomina, że Sejmik Województwa Małopolskiego Uchwałą Nr XXXII/452/17 z dnia 23 styczna 2017 r. wprowadził na obszarze województwa małopolskiego ograniczenia i zakazy w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw (Dz.U. Woj. Małopolskiego z 2017r. poz. 787). Uchwała ta zwana też antysmogową wprowadza na obszarze Małopolski (z wyłączeniem Gminy Miejskiej Kraków) ograniczenia i zakazy w zakresie eksploatacji instalacji (kotłów, pieców, kominków), w których następuje spalanie paliw stałych (węgla, drewna). Uchwała określa m.in., że:

- od 1 lipca 2017 roku w Małopolsce obowiązuje zakaz montażu nowego kotła na węgiel lub drewno lub kominka na drewno o parametrach emisji gorszych niż wyznaczone w unijnych rozporządzeniach w sprawie ekoprojektu. Osoby, które budują nowy budynek i instalują w nim nowe urządzenia grzewcze na paliwa stałe, albo wymieniają kocioł lub kominek na nowy w istniejących budynkach, są zobowiązane zainstalować nowoczesne urządzenie spełniające wymagania ekoprojektu.
Czytaj całość...
Harmonogram posiedzeń Komisji Rady Gminy Drukuj E-mail
Autor Administrator   
czwartek, 09 styczeń 2020

Harmonogram posiedzeń
Komisji Rady Gminy Jordanów

STYCZEŃ 2020
Komisja Rewizyjna Rady Gminy: /posiedzenie na Krytej Pływalni w Naprawie/
17 stycznia br. /tj: piątek / godz. 13.00

1. Kontrola działalności ekipy remontowo – budowlanej przy Urzędzie Gminy Jordanów za 2019 r.
2. Analiza wykonanych prac remontowych na krytej pływalni w Naprawie w 2019 roku - Komisja wyjazdowa /przy współudziale Dyrektor GOKSiP, Administratora pływalni /
3. Sprawy bieżące.

-------------------------------------------------------------------------------------------
Komisja Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej:
21 stycznia br. /tj: wtorek / godz. 13.00

1. Zapoznanie się z kalendarzem imprez na 2020 rok.
2. Opracowanie zmian w regulaminie "Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży".
3. Sprawy bieżące.

Czytaj całość...
OGRZEWAJ SWÓJ DOM MĄDRZE I CZYSTO! Drukuj E-mail
Autor Administrator   
czwartek, 09 styczeń 2020

OGRZEWAJ SWÓJ DOM MĄDRZE I CZYSTO!


Zima to okres, w którym jak co roku powraca temat jakości powietrza, którym oddychamy. Pomiary wykonywane na terenie powiatu suskiego jednoznacznie pokazują, że stan powietrza w okresie grzewczym jest zły lub bardzo zły – głownie przez zanieczyszczenie pyłem. W wyniku spalania paliw stałych w kotłach c.o. do atmosfery dostaje się szkodliwy dla zdrowia pył zawieszony, będący zlepkiem różnych toksycznych substancji. Pył zawieszony może zawierać min.: rakotwórczy benzo(a)piren, metale cięż­kie oraz dioksyny i furany. Pył ten wdychany przedostaje się bezpośrednio do organizmu ludzkiego powodując problemy zdrowotne (m.in. choroby płuc, nowotwory, alergie). Dodatkowo substancje te opadając do najbliższego otoczenia zanieczyszczają glebę i wodę, a co za tym idzie są przyczyną skażenia żywności, którą zjadamy.

Według badań przekroczenie norm jakości powietrza szczególnie dot. pyłu zawieszonego (PM10, PM 2,5) i w związku z tym każde działania ograniczające emisję pyłów do atmosfery są bardzo wskazane. Działaniem przynoszącym największy efekt jest wymiana kotła na paliwa stałe na nowoczesne kotły gazowe i olejowe lub kotły na paliwa stałe (np. na pellet, ekogroszek) spełniające wymagania EKOPROJEKTU.
Obecnie na wymianę kotła można uzyskać dofinansowanie z rządowego programu – „Czyste Powietrze”. Celem programu jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery z domów jednorodzinnych.
Czytaj całość...
Śnieg nam niestraszny Drukuj E-mail
Autor Administrator   
środa, 08 styczeń 2020

Śnieg nam niestrasznyChociaż zima nie zaprezentowała się jeszcze w pełnym wydaniu, to zdarzają się dni ze wzmożonymi opadami śniegu. Wszyscy powinni być przygotowani na taką sytuację. W szczególności osoby odpowiedzialne za stan dróg. I są.

Image


Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 28 - 36 z 319