Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wiesci Gminne
Spotkanie z pracownikiem ZUS Drucken E-Mail
Geschrieben von Administrator   
19.09.2017
Spotkanie z pracownikiem ZUS

Dnia 27 września 2017 w godz. 12,00-15,00 w budynku Urzędu Gminy w Jordanowie Rynek 2, dyżur będzie pełnił pracownik ZUS. Dyżur będzie związany z wejściem w życie przepisów obniżających wiek emerytalny . Zapraszamy zainteresowanych mieszkańców.
Odnawialne źródła energii Drucken E-Mail
Geschrieben von Administrator   
19.09.2017

INFORMACJA ZE SPOTKANIA Z MIESZKAŃCAMI W SPRAWIE INSTALACJI ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII

W dniu 13 września o godz. 18.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Promocji w Osielcu odbyło się spotkanie dla mieszkańców zainteresowanych montażem instalacji odnawialnych źródeł energii z przedstawicielami firmy ATSys.pl Sp. z o.o. Sp.K. z Katowic – Piotrem Budziszem i Stanisławem Szczurkiem, którzy sporządzą wniosek aplikacyjny do RPO Województwa Małopolskiego o pozyskanie dotacji.
Spotkanie otworzył Sekretarz Gminy Jordanów – Rafał Lubaszka, a uczestniczyło w nim 125 zainteresowanych z terenu gminy Jordanów.

Image


Weiterlesen
Harmonogram posiedzeń Komisji Drucken E-Mail
Geschrieben von Administrator   
14.09.2017

Harmonogram posiedzeń
Komisji Rady Gminy Jordanów


WRZESIEŃ 2017
Komisja Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa i Inwestycji :
19 września br. /.tj: wtorek/ o godz. 8.30

Tematyka posiedzenia:
1. Informacja na temat wysokości pozyskanych środków zewnętrznych na realizację inwestycji w roku 2016 i 2017 oraz wizytacja inwestycji zrealizowanych do I połowy 2017 roku – Komisja wyjazdowa.
2. Sprawy bieżące.
Weiterlesen
Szanowni Państwo Drucken E-Mail
Geschrieben von Administrator   
13.09.2017

Szanowni Państwo,

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości „Consilium” z siedzibą w Krakowie ma przyjemność poinformować, że na terenie Gminy Jordanów oraz w dwóch innych lokalizacjach na terenie Powiatu Suskiego osoby potrzebujące porady prawnej mogą skorzystać z Punktów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej. Uprawnieni mogą uzyskać profesjonalną darmową pomoc prawną świadczoną przez adwokatów i radców prawnych z zakresu większości dziedzin prawa, w tym w szczególności prawa cywilnego (spadkowego oraz rzeczowego), rodzinnego, administracyjnego i karnego.

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej znajdują się w trzech lokalizacjach na terenie powiatu suskiego i działają według poniżej wskazanego harmonogramu:

I. Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Jordanowie (al. Mickiewicza 2-Budynek Urzędu Gminy Jordanów).
Poniedziałek: godz. 7:30 - 11:30
Wtorek: godz. 13:00 – 17:00
Środa - piątek: godz. 7:30-11:30.

Weiterlesen
Dożynki Powiatowe w Łętowni Drucken E-Mail
Geschrieben von Administrator   
12.09.2017


Dożynki Powiatowe w Łętowni


Gospodarzem tegorocznych Dożynek Powiatowych była Gmina Jordanów. Uroczystości dożynkowe odbyły się w niedzielę 10 września br. w Łętowni, a ich organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Urząd Gminy w Jordanowie oraz Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.
Barwny korowód dożynkowy, złożony z pocztów sztandarowych, delegacji wieńcowych, starostów, licznie przybyłych gości i mieszkańców Łętowni, poprowadziła do kościoła orkiestra OSP z Łętowni. Uroczystą Mszę św. odprawił ks. Stefan Stypuła – proboszcz parafii w Łętowni, podczas której dokonał poświęcenia wieńców dożynkowych. O uroczystą oprawę uroczystości zadbał chór „Vox Altisono” z Osielca i orkiestra z Łętowni. Po mszy korowód powrócił na plac przyszkolny, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości.

Image


Image


Oficjalnego otwarcia dokonali gospodarze dożynek: Starosta Suski Józef Bałos i Wójt Gminy Jordanów Stanisław Pudo. Tradycyjne bochenki chleba na ręce gospodarzy przekazali starostowie dożynek: Ewa Kołodziejczyk i Stanisław Jabcoń. Następnie wspólnie ze Starostą i Wójtem podzielili dożynkowe chleby i rozdzielili wśród uczestników uroczystości.
Jednym z najważniejszych punktów święta chleba był Powiatowy Konkurs Wieńca Dożynkowego. Wzięło w nim udział dwanaście grup wieńcowych. Wykonane przez nie wieńce, a także prezentacje sceniczne (ośpiewanie wieńców) oceniała Komisja Konkursowa w składzie: Dorota Majerczyk – etnolog, folklorysta, Małgorzata Wójtowicz - Wierzbicka- adiunkt muzealny oraz Andrzej Peć – regionalista.

Weiterlesen
OGŁOSZENIE Drucken E-Mail
Geschrieben von Administrator   
11.09.2017

OGŁOSZENIE

Wójt Gminy Jordanów przypomina, iż uczniowie i studenci zamieszkujący na stałe na terenie Gminy Jordanów, posiadający bardzo dobre lub wybitne osiągnięcia w dziedzinie: nauki, sztuki, kultury, kultury fizycznej i sportu, mogą ubiegać się o stypendium w ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży, mieszkańców Gminy Jordanów.

Szczegółowe informacje o programie oraz formularze wniosków można uzyskać w Gminnym Ośrodku Administracji Szkół i Przedszkoli w Jordanowie, Rynek 2, pok. nr 5, tel. (18) 26 93 525, email:

Wnioski należy składać w terminie do 15 września 2017 r

Kompetencje - kluczowe czynniki sukcesu Drucken E-Mail
Geschrieben von Administrator   
08.09.2017

Image

Kompetencje – kluczowe czynniki sukcesu

„Kompetencje – kluczowe czynniki sukcesu” pod takim hasłem realizowany jest od sierpnia 2017 r. w Gminie Jordanów projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt polega na prowadzeniu we wszystkich szkołach podstawowych tj. w Łętowni, Osielcu, Naprawie, Toporzysku i Wysokiej dodatkowych zajęć edukacyjnych dla uczniów, a także szkoleń dla nauczycieli w zakresie wykorzystywania nowoczesnych narzędzi i technologii informacyjnych.

Weiterlesen
Zagubiony pies Drucken E-Mail
Geschrieben von Administrator   
08.09.2017

Informacja

Poszukujemy dotychczasowego lub nowego właściciela dla psa. Pies obecnie znajduje się w Wysokiej, jest bardzo przyjazny. Więcej informacji pod nr tel. 18 26 87 607

KP


Image
Weiterlesen
Odnawialne źródła energii Drucken E-Mail
Geschrieben von Administrator   
08.09.2017

SPOTKANIE Z MIESZKAŃCAMI W SPRAWIE
INSTALACJI ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII

Wójt Gminy Jordanów informuje, że w dniu 13 września (środa) br. o godz. 18.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Promocji w Osielcu organizuje spotkanie dla mieszkańców zainteresowanych montażem instalacji odnawialnych źródeł energii. Zainteresowanych prosimy o przybycie na spotkanie.

Spotkanie będzie dotyczyć montażu instalacji OZE (przede wszystkim paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła) na budynkach mieszkalnych, należących do osób prywatnych w ramach wniosku aplikacyjnego o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Małopolskiego (działania 4.1.1.). Na spotkaniu będą omawiane sprawy techniczne dot. możliwości montażu instalacji na budynku lub działce, przybliżone koszty instalacji, wielkość możliwej do pozyskania dotacji oraz planowany harmonogram działań w ramach ww. wniosku składanego do RPO. Szczególnie na spotkanie zapraszamy mieszkańców, którzy w tym roku złożyli ankietę dot. dofinansowania ww. instalacji (paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła, kolektorów słonecznych).

Zbigniew Bryl
Insp. UG Jordanów
<< Anfang < Zurück 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Weiter > Ende >>

Ergebnisse 28 - 36 von 488