Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wieści Gminne
I N F O R M A C J A Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 15 listopad 2016

I N F O R M A C J A

Decyzje dotyczące stypendium szkolnego można odbierać w Urzędzie Gminy w Jordanowie (pokój nr 5 nad Pocztą) od 15 listopada 2016r.

Termin składania rachunków potwierdzających poniesienie wydatków na cele edukacyjne od 15 listopada do 30 listopada 2016r.

Wypłata stypendium odbywać się będzie w dniach:
6 grudnia (Naprawa, Toporzysko, Wysoka)
7 grudnia ( Łętownia, Osielec)

Stypendium wypłacane będzie pod warunkiem przedłożenia i rozliczenia dokumentów potwierdzających poniesienie wydatków na cele edukacyjne do wysokości kwoty określonej w decyzji.
W przypadku niedostarczenia dokumentów stanowiących podstawę wypłaty stypendium, wójt gminy wydaje decyzję o wygaśnięciu decyzji przyznającej stypendium, w trybie art. 162 Kodeksu postępowania administracyjnego.

Wydatki kwalifikowane do stypendium szkolnego:
Czytaj całość...
AKCJA SZCZEPIENIA LISÓW Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 15 listopad 2016

AKCJA SZCZEPIENIA LISÓW PRZECIWKO WŚCIEKLIŹNIE


Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wadowicach informuje, że w związku z utrzymującą się niekorzystną sytuacją epizootyczną w zakresie wścieklizny na terenie województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona dodatkowa akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie od 18 listopada do 28 listopada Akcja będzie wykonywana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotu, oraz jej ręczne wyłożenie.
Wskazówki dla mieszkańców terenów na których zostaną wyłożone immunoprzynęty do zwalczania wścieklizny u lisów w załączeniu poniżej.

Wskazówki dla mieszkańców

XIX Gminny Konkurs Potraw Regionalnych Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 14 listopad 2016

XIX Gminny Konkurs Potraw Regionalnych w Wysokiej


Już po raz dziewiętnasty odbył się w gminie Jordanów Gminny Konkurs Potraw Regionalnych, a miejscem kulinarnych zmagań była remiza OSP w Wysokiej.
W konkursie wzięły udział gospodynie ze wszystkich sołectw gminy Jordanów oraz koło gospodyń z zaprzyjaźnionej gminy Jordanów Śląski.

Tym razem daniem konkursowym była kapusta z grochem, a oceniała je komisja w składzie: pani Janina Totoś, pani Wiesława Król i pani Regina Wicher. Komisja była jednomyślna w swej ocenie i uznała, że najlepszą kapustę z grochem przygotowały gospodynie z Łętowni.
Oceniane były także nalewki z malin przygotowane przez gospodynie, a tego zadania podjęli się: pan Józef Bałos – Starosta Powiatu Suskiego, pan Ryszard Hadka – Przewodniczący Rady Powiatu Suskiego, pan Rafał Lubaszka – Sekretarz Gminy Jordanów oraz radni powiatowi: pan Jan Woźny oraz pani Joanna Stypuła. Według komisji bezkonkurencyjną nalewkę przygotowały gospodynie z Naprawy.

Image


Image


Czytaj całość...
Otwarcie placu zabaw w Osielcu Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 14 listopad 2016

Otwarcie placu zabaw w Osielcu

Dzień 11 listopada br. na długo pozostanie w pamięci społeczności Osielca i to nie tylko ze względu na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. W tym samym dniu dokonano bowiem poświęcenia i otwarcia nowego placu zabaw przy Przedszkolu Samorządowym.
A zaczęło się od krótkiej części artystycznej w wykonaniu przedszkolaków, którzy wierszykami i piosenkami podziękowali władzom gminy za nowy obiekt.

Image


Czytaj całość...
11 Listopada w Gminie Jordanów Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 14 listopad 2016

11 Listopada w Gminie Jordanów


11 listopada to bardzo ważna data w dziejach Polski, bowiem tego dnia przed 98 laty nasz kraj odzyskał niepodległość. Z tej okazji w całej Polsce odbywają się uroczystości upamiętniające tamte wydarzenia. W gminie Jordanów uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się w Osielcu, a rozpoczęła je msza święta odprawiona przez ks. Stanisława Skowronka – proboszcza parafii w Osielcu.
Po mszy, uczestnicy przeszli na cmentarz, by oddać cześć partyzantom poległym w walce o Ojczyznę, a następnie udali się pod tablicę Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości.

Image


Image


Czytaj całość...
"I drzewa mają swoje historie" Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 14 listopad 2016

"I drzewa mają swoje historie"

W dniu 9 września 2016 r. w Wysokiej odbyła się piękna uroczystość posadzenia dębu „Jan Kazimierz”, której inicjatorem był Stanisław Teper.
Podobnie jak narody, ludzie i drzewa mają swoje historie, koleje losu, symbolikę. Początki naszej państwowości, to puszcze nieprzebrane, z których wyrosła i kształtowała się nasza narodowa tożsamość. Kiedy rodziły się córki - sadzono lipy, gdy przychodzili na świat synowie - sadzono dęby. To pod ich rozłożystymi konarami zbierał się wiec - rada starszych, podejmowano decyzje najwyższej rangi i wagi. W cieniu ich listowia nabierano sił przed walką, a po wygranej bitwie odpoczywano, czerpiąc z nich witalne siły potrzebne do dalszych zmagań. Sadzono je w lasach, przy drogach i przydworskich parkach nadając imiona, jak komuś bliskiemu, opiekuńczemu, jak przyjacielowi.

Image


Czytaj całość...
Złote Gody w Gminie Jordanów Drukuj E-mail
Autor Administrator   
czwartek, 10 listopad 2016

Złote Gody w Gminie Jordanów


W dniu 8 listopada br. w Zespole Szkół w Wysokiej odbyły się uroczyste obchody jubileuszu par małżeńskich, które przeżyły ze sobą 50, 60 i 65 lat.
Dostojnych jubilatów powitał dyrektor szkoły – pan Stanisław Madoń, który złożył im serdeczne życzenia i zaprosił do obejrzenia części artystycznej w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Wysokiej. Występ był niezwykle piękny i wzruszający, a młodzi aktorzy raz po raz byli nagradzani gorącymi brawami.

Image


Image


Po części artystycznej głos zabrał Wójt Gminy Jordanów – pan Stanisław Pudo, który pogratulował małżonkom pięknego jubileuszu i złożył życzenia na dalsze lata wspólnego życia. Następnie wraz z Przewodniczącym Rady Gminy – panem Adamem Kawulą wręczył jubilatom „Medale za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznane przez Prezydenta RP, a także kwiaty, pamiątkowe dyplomy i upominki. Życzenia małżonkom złożył również ks. Jan Mędrzak – proboszcz parafii w Wysokiej.
Uroczyste obchody zakończył wspólny obiad, lampka szampana, gromko odśpiewane „Sto lat” i pyszny tort ufundowany przez firmę cukierniczą Stanisława Filipka z Tokarni.

Jubilaci obchodzący 65-lecie pożycia małżeńskiego:

Czytaj całość...
Kibicowali Wiśle Kraków Drukuj E-mail
Autor Administrator   
czwartek, 10 listopad 2016

Kibicowali Wiśle Kraków

Ponad 50-osobowa grupa kibiców z gminy Jordanów udała się do Krakowa, by w minioną niedzielę zagrzewać do boju drużynę Wisły Kraków, która starła się z Górnikiem Łęczną. Doping naszych kibiców był na tyle skuteczny, że krakowska drużyna pokonała rywala.
Wyjazd na mecz był nagrodą dla zwycięzców Gminnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Jordanów, który odbył się w czerwcu tego roku w Naprawie.
Organizatorem wyjazdu na mecz i sponsorem biletów był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie. Składamy serdeczne podziękowania dla Zarządu TS Wisły Kraków, dla pana Marcina Muchy i pana Bogusława Wójcika.

Image


Czytaj całość...
UWAGA ROLNIKU! Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 08 listopad 2016

UWAGA ROLNIKU!


W związku ze zmianą przepisów dotyczących identyfikacji i rejestracji zwierząt od 18 października 2016 r. rolnicy posiadający zwierzęta gospodarskie muszą stosować się do nowych zasad.
1. Zgodnie z nowymi przepisami numer identyfikacyjny świni - jest numerem siedziby stada, w której zwierzę się urodziło, albo innej siedziby stada, w której zwierzę przebywało powyżej 30 dni.

2. Posiadacz trzody chlewnej zobowiązany jest oznakować należące do niego zwierzęta w terminie 30 dni od dnia urodzenia. Oznakowania dokonuje się poprzez założenie na lewą małżowinę uszną kolczyka z numerem identyfikacyjnym.

3. W przypadku opuszczenia przez świnię siedziby stada urodzenia przed upływem 30 dni od dnia urodzenia - rolnik zobowiązany jest oznakować świnię kolczykiem przed dniem opuszczenia przez to zwierzę siedziby stada.

4. W przypadku, gdy świnia została przemieszczona do siedziby stada innej niż siedziba stada urodzenia i przebywa w niej dłużej niż 30 dni, posiadacz świni jest zobowiązany dodatkowo oznakować to zwierzę poprzez wytatuowanie numeru identyfikacyjnego zgodnego z numerem siedziby stada, w której zwierzę przebywa powyżej 30 dni.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 271 - 279 z 365