Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wieści Gminne
OGRZEWAJ SWÓJ DOM MĄDRZE I CZYSTO Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 07 listopad 2016

OGRZEWAJ SWÓJ DOM MĄDRZE I CZYSTO!
NIE SZKÓDŹ SOBIE I INNYM !

Jesień w pełni- sezon grzewczy rozpoczęty. Jak co roku powraca temat zanieczyszczenia powietrza spowodowanego dymem wydobywającym się naszych kominów.
Badania pokazują, iż szkodliwe związki chemiczne i pyły uwalniające się podczas spalania, stanowią realne zagrożenie dla naszego zdrowia. Jak zmienić tą sytuację?

Należy podkreślić, że powietrze atmosferyczne w okresie grzewczym w powiecie suskim należy do najbardziej zanieczyszczonych w Polsce i całej Unii Europejskiej. Przyczynami tego stanu są przede wszystkim:
- emisje związane z indywidualnym ogrzewaniem budynków – spalaniem paliw stałych (węgla, drewna, odpadów) w przestarzałych, nisko sprawnych kotłach grzewczych (tzw. niska emisja),
- szczególnymi lokalnymi warunkami rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń – ukształtowaniem terenu powodującym brak przewietrzania i kumulację zanieczyszczeń z niskiej emisji (najgorsza jakość powietrza występuje w zabudowanych dolinach ).

Czytaj całość...
Święto Niepodległości 11 Listopada Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 07 listopad 2016
Image
Z Naprawy DO DOLINY KRZEMOWEJ? Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 04 listopad 2016

Image
Z Naprawy DO DOLINY KRZEMOWEJ?

W GOKSiP w Jordanowie FILIA NAPRAWA w sobotę 29.10.2016 zagościły roboty, które zostały wykorzystane podczas warsztatów z kodowania. W zajęciach uczestniczyło w sumie 28 uczniów.
Zadaniem młodych ludzi było stworzenie programu do sterowania Finchem - robotem, przypominającym niewielką płaszczkę na kółkach. Można go było zaprogramować tak, by poruszał się we wszystkich kierunkach, świecił i reagował na światło. Na zakończenie spotkania wszystkie roboty wzięły udział w wyścigu w labiryncie ułożonym z książek i pudełek - musiały ominąć wszystkie przeszkody i jak najszybciej dotrzeć do celu. Warsztaty prowadził młody profesjonalista i entuzjasta kodowania Mikołaj Komór.

Image


Image


Przedsiębiorca, koordynator i coach projektów UE, specjalistę ds. wizerunku, absolwent SGH, Umiejętność programowania pozwala zrozumieć, jak działają otaczające nas technologie, by móc bardziej świadomie z nich korzystać, a być może również je tworzyć i rozwijać. Wzmacnia też kreatywność i zdolność logicznego myślenia. Młodzi ludzie podczas warsztatów zdobyli więc kompetencje, które zaprocentują w przyszłości, a może także przyczynią się do wyboru studiów czy zawodu związanego z nowymi technologiami. Być może programowanie stanie się kiedyś ich pasją jak w przypadku Marka Zuckerberga i podobnie jak on trafią do Doliny Krzemowej albo tak jak Bill Gates założą firmę znaną na całym świecie?

Czytaj całość...
OGŁOSZENIE O KONKURSIE Drukuj E-mail
Autor Administrator   
środa, 02 listopad 2016

OGŁOSZENIE O KONKURSIE

Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Podbabiogórze" ogłasza od dnia 11 listopada 2016 r. do 25 listopada 2016 r. konkurs na stanowiska: Specjalistów ds. wdrażania Strategii Kierowanej przez Społeczność na lata 2014-2020.

Treść Ogłoszenia
BADANIE WZROKU Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 28 październik 2016

BADANIE WZROKU
I POMIAR CIŚNIENIA ŚRÓDGAŁKOWEGO
(PROFILAKTYKA JASKRY)

W dniu: 15.11.2016r. w Ośrodku Zdrowia w Toporzysku 250 w godzinach od 11:00 do 13:00 odbędą się komputerowe badania wzroku oraz pomiar ciśnienia śródgałkowego dla Mieszkańców gminy Zapisy telefonicznie (18)287-32-25 Koszt badania ostrości wzroku – Koszt 5zł Koszt pomiaru ciśnienia śródgałkowego – Koszt 10zł(Badanie Dodatkowe) Zapisy prowadzone będą do dnia 15.11.2016r. Podczas badania istnieje możliwość zapisania się na konsultację okulistyczną oraz zamówienia okularów korekcyjnych. Badanie przeznaczone jest dla osób dorosłych. (powyżej 16-go roku życia)

Serdecznie zapraszamy OKO-LUX
W Łętowni stawiają na programowanie! Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 28 październik 2016

W Łętowni stawiają na programowanie!


W środę, 26 października, w Zespole Szkół w Łętowni uczniowie mieli okazję spotkać się z robotami typu Finch. Warsztaty odbyły się dzięki udziałowi w projekcie „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”, do którego Zespół Szkół w Łętowni zakwalifikował się jako jedna ze stu instytucji w całej Polsce. Warsztaty prowadził specjalista pan Mikołaj Komór - przedsiębiorca, koordynator i coach projektów UE, specjalista ds. wizerunku. Prawdziwy pasjonat, który swoją otwartością i zaangażowaniem zjednał sobie błyskawicznie grono słuchaczy. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Image


Czytaj całość...
INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 21 październik 2016

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW
WSI TOPORZYSKO I WYSOKA

Wójt Gminy Jordanów informuję, że nastąpiła zmiana terminu zbiórki odpadów wielkogabarytowych w miejscowości Toporzysko i Wysoka. Zbiórka odpadów wielkogabarytowych nastąpi w dniu 29 października (sobota).

Będzie jaśniej w Gminie Jordanów Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 21 październik 2016

Będzie jaśniej w Gminie Jordanów


Niebawem Gmina Jordanów wzbogaci się o 33 lampy oświetleniowe. Lampy zostaną zaprojektowane i wybudowane zgodnie ze sztuką budowlaną. Obecnie kompletowana jest niezbędna dokumentacja m.in. mapy do celów projektowych oraz zgody właścicieli działek, przez które będzie przebiegać oświetlenie. Zakończenie inwestycji planowane jest pod koniec roku 2016, a łączny koszt wyniesie 145 755,00 zł. Wykonawcą jest firma Zakład Instalatorstwa Elektrycznego z siedzibą w Wysokiej. Mamy nadzieje, że inwestycja w dużym stopniu ułatwi życie mieszkańcom i poprawi ich bezpieczeństwo.

ZK
ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH Drukuj E-mail
Autor Administrator   
środa, 19 październik 2016

ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH


Wójt Gminy Jordanów przypomina o zbliżającym się terminie jesiennej zbiórki odpadów wielkogabarytowych, która będzie przeprowadzona wg następującego harmonogramu:

Łętownia, Naprawa - 26 październik (środa)
Osielec - 27 październik (czwartek)
Toporzysko, Wysoka - 29 październik (sobota)

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 280 - 288 z 365