Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wieści Gminne
XXI SESJĘ RADY GMINY JORDANÓWXXI SESJĘ RADY GMINY JORDANÓW Drukuj E-mail
Autor Administrator   
czwartek, 22 grudzień 2016

Przewodniczący Rady Gminy
zwołuje
XXI SESJĘ RADY GMINY JORDANÓW

Proponowany porządek obrad:
1. Otwarcie Sesji.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Zapytania radnych.
4. Przyjęcie protokołu z XX Sesji Rady Gminy.
5. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie międzysesyjnym.
6. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia wezwania do usunięcia naruszenia prawa.
7. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia wezwania do usunięcia naruszenia prawa.
8. Podjęcie uchwały w sprawie: zmian budżetu.
Czytaj całość...
"ŚWIĄTECZNE ANIOŁY" Drukuj E-mail
Autor Administrator   
środa, 21 grudzień 2016

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "ŚWIĄTECZNE ANIOŁY"


Zespół Szkół im. Jana Kochanowskiego w Toporzysku w czwartek 15 grudnia 2016 r. ogłosił wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Świąteczne Anioły”.
Celem głównym zmagań plastycznych było twórcze i aktywne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia oraz kultywowanie tradycji świątecznych. Główne zadanie uczestników konkursu polegało na wykonaniu pracy przestrzennej przedstawiającej świątecznego anioła. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej efektywnie i kreatywnie rozwijały swoją wyobraźnię przestrzenną. Do konkursu łącznie zgłoszono 479 prac wykonanych pod kierunkiem 163 nauczycieli z ponad 110 placówek z całej Polski. Nie wszystkie prace spełniały kryteria oraz niektóre nie dotarły do nas w terminie podanym w regulaminie konkursu, na co niestety nie mieliśmy wpływu.

Jury w
składzie:
Regina Galicka - nauczyciel zajęć artystycznych oraz języka polskiego
Jolanta Wincenciak - nauczyciel zajęć technicznych oraz matematyki
Marek Kijanka- nauczyciel zajęć artystycznych, plastycznych oraz muzycznych

wyłoniło zwycięzców oraz wyróżniło kilkanaście prac biorąc pod uwagę zgodność z tematem, walory artystyczne, pomysłowość, oryginalność, pracochłonność oraz estetykę wykonanej pracy. Wyniki konkursu:

MIEJSCE I:
BARTOSZ KRĘŻEL- CHORZÓW ORAZ DOMINIK HAŁYS - RUDA ŚLĄSKA

Image


Czytaj całość...
LGD Drukuj E-mail
Autor Administrator   
środa, 21 grudzień 2016


Image


INFORMACJA Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 12 grudzień 2016
INFORMACJA


Urząd Gminy w Jordanów informuje, że jest opracowywane studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Jordanów. Planowany termin zakończenia prac do 22.XII.2017r. Zmiana miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla poszczególnych sołectw będzie możliwa po uchwaleniu studium przez Radę Gminy Jordanów.

M.W.

Powiatowa Wigilia Klubów 4H Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 12 grudzień 2016

Powiatowa Wigilia Klubów 4H w Osielcu

W sobotę 10 grudnia br., w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Promocji w Osielcu, odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne klubów 4H z terenu powiatu suskiego, którego organizatorami byli: Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej, Gmina Jordanów oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie.
Zanim wigilia rozpoczęła się na dobre, dzieci udekorowały choinkę własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Następnie ksiądz proboszcz Stanisław Skowronek odczytał Pismo Święte i poświęcił opłatki, którymi połamali się wszyscy zebrani, składając sobie serdeczne życzenia. Był to niewątpliwie najbardziej wzruszający moment spotkania.

Image


Czytaj całość...
I Wystawa Bożonarodzeniowa Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 06 grudzień 2016

I Wystawa Bożonarodzeniowa Twórców Ziemi Jordanowskiej


W pierwszą niedzielę grudnia br. , przy miejskim ratuszu w Jordanowie, odbyła się I Wystawa Bożonarodzeniowa Twórców Ziemi Jordanowskiej. Jej organizatorami byli: Gmina i Miasto Jordanów, a swoje dzieła zaprezentowali w tym dniu: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Miejski Ośrodek Kultury z Jordanowa, Zespół Szkół z Osielca, Szkoła Podstawowa z Jordanowa, Zespół Szkół im. bł. ks. P.Dańkowskiego z Jordanowa.
Odwiedzający stoiska mogli zobaczyć m.in. przpeiękne kartki świateczne, stroiki, choinki, bombki i inne ozdoby świąteczne.

Image


Czytaj całość...
Ogłoszenie o konsultacjach społecznych Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 29 listopad 2016

Image

Uwaga zmiana terminu spotkania

Ogłoszenie o konsultacjach społecznych
– obszar zdegradowany i obszar rewitalizacji


Przedmiotem konsultacji jest wyznaczenie obszarów rewitalizacji w Gminie Jordanów. Konsultacje społeczne mają na celu zebranie uwag, sugestii oraz propozycji obszarów rewitalizacji na terenie Gminy Jordanów.
Konsultacje rozpoczną się 5 grudnia 2016 roku i potrwają do 4 stycznia 2017 roku.

Konsultacje przeprowadzone będą w formie:
1. spotkania otwartego z interesariuszami rewitalizacji, na którym zostaną omówione propozycje wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na terenie Gminy Jordanów, a także będzie możliwość wyrażenia uwag, opinii i propozycji oraz składanie ich do protokołu. Spotkanie odbędzie się dnia 28 grudnia 2016 o godz. 10:00 w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Promocji w Osielcu.
2. zbierania uwag ustnych – uwagi można składać w okresie od dnia 5 grudnia 2016 do 4 stycznia 2017 w siedzibie Urzędu Gminy Jordanów, Rynek 2, 34-240 Jordanów, pok. Nr 4 godzinach pracy Urzędu Gminy, od godz. 7:30 do godz. 15:30
Czytaj całość...
Wystawa Bożonarodzeniowa Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 28 listopad 2016

Image
Powiatowym Konkursie Potraw Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 22 listopad 2016

Drugie miejsce KGW z Łętowni na Powiatowym Konkursie Potraw Regionalnych

W dniu 19 listopada br., w Lachowicach, odbył się XVI Powiatowy Konkurs Potraw Regionalnych „O Złotą Warzechę”. Do rywalizacji przystąpiło czternaście grup z powiatu suskiego, a tematem przewodnim konkursu były podroby oceniane w dwóch kategoriach: potrawy typowo regionalne i potrawy współczesne oparte na tradycji.

Image


Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 280 - 288 z 352