Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wieści Gminne
11 Listopada w Gminie Jordanów Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 14 listopad 2016

11 Listopada w Gminie Jordanów


11 listopada to bardzo ważna data w dziejach Polski, bowiem tego dnia przed 98 laty nasz kraj odzyskał niepodległość. Z tej okazji w całej Polsce odbywają się uroczystości upamiętniające tamte wydarzenia. W gminie Jordanów uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się w Osielcu, a rozpoczęła je msza święta odprawiona przez ks. Stanisława Skowronka – proboszcza parafii w Osielcu.
Po mszy, uczestnicy przeszli na cmentarz, by oddać cześć partyzantom poległym w walce o Ojczyznę, a następnie udali się pod tablicę Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości.

Image


Image


Czytaj całość...
"I drzewa mają swoje historie" Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 14 listopad 2016

"I drzewa mają swoje historie"

W dniu 9 września 2016 r. w Wysokiej odbyła się piękna uroczystość posadzenia dębu „Jan Kazimierz”, której inicjatorem był Stanisław Teper.
Podobnie jak narody, ludzie i drzewa mają swoje historie, koleje losu, symbolikę. Początki naszej państwowości, to puszcze nieprzebrane, z których wyrosła i kształtowała się nasza narodowa tożsamość. Kiedy rodziły się córki - sadzono lipy, gdy przychodzili na świat synowie - sadzono dęby. To pod ich rozłożystymi konarami zbierał się wiec - rada starszych, podejmowano decyzje najwyższej rangi i wagi. W cieniu ich listowia nabierano sił przed walką, a po wygranej bitwie odpoczywano, czerpiąc z nich witalne siły potrzebne do dalszych zmagań. Sadzono je w lasach, przy drogach i przydworskich parkach nadając imiona, jak komuś bliskiemu, opiekuńczemu, jak przyjacielowi.

Image


Czytaj całość...
Złote Gody w Gminie Jordanów Drukuj E-mail
Autor Administrator   
czwartek, 10 listopad 2016

Złote Gody w Gminie Jordanów


W dniu 8 listopada br. w Zespole Szkół w Wysokiej odbyły się uroczyste obchody jubileuszu par małżeńskich, które przeżyły ze sobą 50, 60 i 65 lat.
Dostojnych jubilatów powitał dyrektor szkoły – pan Stanisław Madoń, który złożył im serdeczne życzenia i zaprosił do obejrzenia części artystycznej w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Wysokiej. Występ był niezwykle piękny i wzruszający, a młodzi aktorzy raz po raz byli nagradzani gorącymi brawami.

Image


Image


Po części artystycznej głos zabrał Wójt Gminy Jordanów – pan Stanisław Pudo, który pogratulował małżonkom pięknego jubileuszu i złożył życzenia na dalsze lata wspólnego życia. Następnie wraz z Przewodniczącym Rady Gminy – panem Adamem Kawulą wręczył jubilatom „Medale za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznane przez Prezydenta RP, a także kwiaty, pamiątkowe dyplomy i upominki. Życzenia małżonkom złożył również ks. Jan Mędrzak – proboszcz parafii w Wysokiej.
Uroczyste obchody zakończył wspólny obiad, lampka szampana, gromko odśpiewane „Sto lat” i pyszny tort ufundowany przez firmę cukierniczą Stanisława Filipka z Tokarni.

Jubilaci obchodzący 65-lecie pożycia małżeńskiego:

Czytaj całość...
Kibicowali Wiśle Kraków Drukuj E-mail
Autor Administrator   
czwartek, 10 listopad 2016

Kibicowali Wiśle Kraków

Ponad 50-osobowa grupa kibiców z gminy Jordanów udała się do Krakowa, by w minioną niedzielę zagrzewać do boju drużynę Wisły Kraków, która starła się z Górnikiem Łęczną. Doping naszych kibiców był na tyle skuteczny, że krakowska drużyna pokonała rywala.
Wyjazd na mecz był nagrodą dla zwycięzców Gminnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Jordanów, który odbył się w czerwcu tego roku w Naprawie.
Organizatorem wyjazdu na mecz i sponsorem biletów był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie. Składamy serdeczne podziękowania dla Zarządu TS Wisły Kraków, dla pana Marcina Muchy i pana Bogusława Wójcika.

Image


Czytaj całość...
UWAGA ROLNIKU! Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 08 listopad 2016

UWAGA ROLNIKU!


W związku ze zmianą przepisów dotyczących identyfikacji i rejestracji zwierząt od 18 października 2016 r. rolnicy posiadający zwierzęta gospodarskie muszą stosować się do nowych zasad.
1. Zgodnie z nowymi przepisami numer identyfikacyjny świni - jest numerem siedziby stada, w której zwierzę się urodziło, albo innej siedziby stada, w której zwierzę przebywało powyżej 30 dni.

2. Posiadacz trzody chlewnej zobowiązany jest oznakować należące do niego zwierzęta w terminie 30 dni od dnia urodzenia. Oznakowania dokonuje się poprzez założenie na lewą małżowinę uszną kolczyka z numerem identyfikacyjnym.

3. W przypadku opuszczenia przez świnię siedziby stada urodzenia przed upływem 30 dni od dnia urodzenia - rolnik zobowiązany jest oznakować świnię kolczykiem przed dniem opuszczenia przez to zwierzę siedziby stada.

4. W przypadku, gdy świnia została przemieszczona do siedziby stada innej niż siedziba stada urodzenia i przebywa w niej dłużej niż 30 dni, posiadacz świni jest zobowiązany dodatkowo oznakować to zwierzę poprzez wytatuowanie numeru identyfikacyjnego zgodnego z numerem siedziby stada, w której zwierzę przebywa powyżej 30 dni.

Czytaj całość...
OGRZEWAJ SWÓJ DOM MĄDRZE I CZYSTO Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 07 listopad 2016

OGRZEWAJ SWÓJ DOM MĄDRZE I CZYSTO!
NIE SZKÓDŹ SOBIE I INNYM !

Jesień w pełni- sezon grzewczy rozpoczęty. Jak co roku powraca temat zanieczyszczenia powietrza spowodowanego dymem wydobywającym się naszych kominów.
Badania pokazują, iż szkodliwe związki chemiczne i pyły uwalniające się podczas spalania, stanowią realne zagrożenie dla naszego zdrowia. Jak zmienić tą sytuację?

Należy podkreślić, że powietrze atmosferyczne w okresie grzewczym w powiecie suskim należy do najbardziej zanieczyszczonych w Polsce i całej Unii Europejskiej. Przyczynami tego stanu są przede wszystkim:
- emisje związane z indywidualnym ogrzewaniem budynków – spalaniem paliw stałych (węgla, drewna, odpadów) w przestarzałych, nisko sprawnych kotłach grzewczych (tzw. niska emisja),
- szczególnymi lokalnymi warunkami rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń – ukształtowaniem terenu powodującym brak przewietrzania i kumulację zanieczyszczeń z niskiej emisji (najgorsza jakość powietrza występuje w zabudowanych dolinach ).

Czytaj całość...
Święto Niepodległości 11 Listopada Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 07 listopad 2016
Image
Z Naprawy DO DOLINY KRZEMOWEJ? Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 04 listopad 2016

Image
Z Naprawy DO DOLINY KRZEMOWEJ?

W GOKSiP w Jordanowie FILIA NAPRAWA w sobotę 29.10.2016 zagościły roboty, które zostały wykorzystane podczas warsztatów z kodowania. W zajęciach uczestniczyło w sumie 28 uczniów.
Zadaniem młodych ludzi było stworzenie programu do sterowania Finchem - robotem, przypominającym niewielką płaszczkę na kółkach. Można go było zaprogramować tak, by poruszał się we wszystkich kierunkach, świecił i reagował na światło. Na zakończenie spotkania wszystkie roboty wzięły udział w wyścigu w labiryncie ułożonym z książek i pudełek - musiały ominąć wszystkie przeszkody i jak najszybciej dotrzeć do celu. Warsztaty prowadził młody profesjonalista i entuzjasta kodowania Mikołaj Komór.

Image


Image


Przedsiębiorca, koordynator i coach projektów UE, specjalistę ds. wizerunku, absolwent SGH, Umiejętność programowania pozwala zrozumieć, jak działają otaczające nas technologie, by móc bardziej świadomie z nich korzystać, a być może również je tworzyć i rozwijać. Wzmacnia też kreatywność i zdolność logicznego myślenia. Młodzi ludzie podczas warsztatów zdobyli więc kompetencje, które zaprocentują w przyszłości, a może także przyczynią się do wyboru studiów czy zawodu związanego z nowymi technologiami. Być może programowanie stanie się kiedyś ich pasją jak w przypadku Marka Zuckerberga i podobnie jak on trafią do Doliny Krzemowej albo tak jak Bill Gates założą firmę znaną na całym świecie?

Czytaj całość...
OGŁOSZENIE O KONKURSIE Drukuj E-mail
Autor Administrator   
środa, 02 listopad 2016

OGŁOSZENIE O KONKURSIE

Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Podbabiogórze" ogłasza od dnia 11 listopada 2016 r. do 25 listopada 2016 r. konkurs na stanowiska: Specjalistów ds. wdrażania Strategii Kierowanej przez Społeczność na lata 2014-2020.

Treść Ogłoszenia
<< Start < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 298 - 306 z 353