Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wieści Gminne
INFORMACJA DLA WŁAŚCICIELI LASÓW Drukuj E-mail
Autor Administrator   
środa, 12 październik 2016

INFORMACJA DLA WŁAŚCICIELI LASÓW W TOPORZYSKU
I WSPÓLNOTY GRUNTOWEJ WSI OSIELEC (TZW. LASY UPRAWNIONE WSI OSIELEC)

Wójt Gminy Jordanów informuje, że od dnia 17.10.2016r. do 16.12.2016r. zostanie wyłożony do publicznego wglądu projekt Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu wsi Toporzysko należącego do osób fizycznych oraz projekt Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu wspólnoty gruntowej wsi Osielec. Plany te wykonywane są przez firmę KRAMEKO spółka z o.o. ul. Mazowiecka 108, 30-023 Kraków, na zlecenie Starosty Suskiego. Uproszczony Plan Urządzenia Lasu :
- sporządzany jest na zlecenie Starosty Suskiego, zgodnie art. 21 ust. 1 pkt. 2 ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach (dot. lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa, należących do osób fizycznych i wspólnot gruntowych), natomiast zgodnie z art. 21 ust. 4 ww. ustawy plany te wykłada do publicznego wglądu na okres 60 dni Wójt Gminy Jordanów, o czym informuje właścicieli lasów,
- jest podstawowym dokumentem umożliwiającym prowadzenie trwale zrównoważonej gospodarki leśnej,
- umożliwia poznanie zadań w zakresie pielęgnacji, odnowy lasu, a także ilości drewna możliwego do pozyskania w ciągu 10 lat obowiązywania planu,
Czytaj całość...
Mrówka z Osielca dla bezpieczeństwa dzieci Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 11 październik 2016

„Mrówka” z Osielca dla bezpieczeństwa dzieci


Już po raz drugi Market Budowlany „Mrówka” z Osielca wspólnie z Komisariatem Policji z Jordanowa i Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie zorganizował akcję pod nazwą „Bezpieczna droga”. Akcja trwała dwa dni (27 i 28.09.) i objęła swym zasięgiem pierwsze klasy szkół podstawowych gminy Jordanów i gminy Bystra-Sidzina. Najmłodsi zostali zaznajomieni z przepisami ruchu drogowego, z zasadami prawidłowego poruszania się po drodze i właściwego oznakowania.

Image


Czytaj całość...
Konsultacje społeczne Drukuj E-mail
Autor Administrator   
czwartek, 06 październik 2016Konsultacje społeczne - Uchwalenie Rocznego Programu Współpracy na rok 2017.


Wójt Gminy Jordanów zaprasza wszystkie zainteresowane organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art.3 ust.3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, do wzięcia udziału w konsultacjach dotyczących projektu " Program współpracy Gminy Jordanów z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2017" zwanym dalej " Programem współpracy".
"Program współpracy" Gminy Jordanów na 2017 rok wytycza kierunek działań podejmowanych na rzecz mieszkańców Gminy poprzez stworzenie efektywnego systemu współpracy Gminy Jordanów z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego, w obszarze zadań publicznych.

Czytaj całość...
Służba Celna Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 04 październik 2016

Służba Celna
ostrzega !

W związku z zaistniałymi przypadkami zatrucia i śmierci po spożyciu podrobionego alkoholu, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na terytorium Ukrainy, Służba Celna przestrzega przed nabywaniem wszelkich wyrobów zawierających alkohol, pochodzących z niewiadomych źródeł, szczególnie oferowanych do sprzedaży na miejskich bazarach i targowiskach oraz w innych miejscach niż legalne placówki handlowe.

Dotychczasowe ujawnienia Służby Celnej oraz innych służb, potwierdzają, że nielegalny alkohol sprzedawany jest głównie w butelkach plastikowych (zwyczajowo wykorzystywanych, jako opakowania jednostkowe oleju spożywczego), ale i w butelkach szklanych po wódkach różnych marek polskich i zagranicznych. Opakowania zwykle nie posiadają zabezpieczeń w postaci banderol akcyzowych.
O zauważeniu prób sprzedaży takich wyrobów należy niezwłocznie poinformować najbliższy urząd celny, komisariat policji lub posterunek Straży Granicznej.

Telefon interwencyjny Służby Celnej: 800-060-000;
e-mail:
telefon: kom. 502 726 213
12 62 90 587
OSTRZEŻENIE Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 03 październik 2016

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

WYDZIAŁU BEZPIECZEŃSTWA I ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO WOJEWÓDZKIEGO CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Treść Ostrzeżenia
KOMUNIKAT Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 26 wrzesień 2016

KOMUNIKAT
MAŁOPOLSKIEGO
WOJEWÓDZKIEGO LEKARZA WETERYNARII
W KRAKOWIE

Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia, że na terenie województwa małopolskiego w dniach od 26 września do  5 października 2016r. zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.
W okresie wykonywania szczepień i 14 dni po szczepieniu zaleca się:
1. Nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu;
2. Kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii w celu poddania zwierzęcia obserwacji;
Czytaj całość...
Harmonogram posiedzeń Komisji Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 12 wrzesień 2016


Harmonogram posiedzeń
Komisji Rady Gminy Jordanów

WRZESIEŃ 2016
Komisja Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej Rady Gminy:
23 wrzesień br. /tj: piątek/ godz. 8.30

Tematyka posiedzenia:
1. Sprawozdanie z działalności GOKSiP w okresie wakacji - przy współudziale Dyrektora GOKSiP.
2. Informacja kapelmistrzów na temat działalności orkiestr dętych działających przy jednostkach OSP - przy współudziale kapelmistrzów.
3. Sprawy bieżące.

Czytaj całość...
Informacja Drukuj E-mail
Autor Administrator   
czwartek, 08 wrzesień 2016

Informacja


Uprzejmie informujemy, że dn. 16.09.2016 r. rusza nabór wniosków do Projektu „Zostań Podhalańskim Przedsiębiorcą”. Nabór w powiecie suskim prowadzi Stowarzyszenie „Samorządowe Centrum Przedsiębiorczości i Rozwoju” w Suchej Beskidzkiej. W ramach projektu można uzyskać grant do 23.000,00 zł. Więcej szczegółów na stronach internetowych: http://funduszemalopolska.pl/ , http://podhalanskiprzedsiebiorca.pl/ oraz pod numerem telefonu: (33) 874-11-03.

Anna Woźnica
Asystentka Prezesa/ Specjalista ds. kadrowych
Informacja Drukuj E-mail
Autor Administrator   
czwartek, 08 wrzesień 2016

Szanowni Państwo!


Mamy przyjemność poinformować, iż od 1.01.2016 r. na terenie Powiatu Suskiego działa 3 punkty nieodpłatnej pomocy prawnej prowadzonych odpowiednio w: Suchej Beskidzkiej (ul. Mickiewicza 19), Makowie Podhalańskim (ul. Szpitalna 3 ) i Jordanowie (ul. Mickiewicza 2 ). Najbliższy Punkt Pomocy Prawnej w Jordanowie pozostaje czynny od poniedziałku do piątku w następujących godzinach:

Poniedziałek: od godz. 07.30 do 11.30
Wtorek: od godz. 13.00 do 17.00
Środa: od godz. 09.00 do 13.00
Czwartek: od godz. 09.00 do 13.00
Piątek: od godz. 07.30 do 11.30

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 298 - 306 z 366