Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wiesci Gminne
XXVI SESJĘ RADY GMINY JORDANÓW Drucken E-Mail
Geschrieben von Administrator   
20.06.2017

Przewodniczący Rady Gminy
zwołuje
XXVI SESJĘ RADY GMINY JORDANÓW

Proponowany porządek obrad:
1. Otwarcie Sesji.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Zapytania radnych.
4. Przyjęcie protokołu z XXV Sesji Rady Gminy.
5. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie międzysesyjnym.
6. Podjęcie uchwały w sprawie oceny aktualności miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Jordanów.
7. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Jordanów dla Sołectwa Naprawa.
Weiterlesen
Gminny Turniej piłki nożnej Drucken E-Mail
Geschrieben von Administrator   
20.06.2017

Image
ZGŁOSZENIA ZAMIARU USUNIĘCIA DRZEWA Drucken E-Mail
Geschrieben von Administrator   
20.06.2017

ZGŁOSZENIA ZAMIARU USUNIĘCIA DRZEWA

Wójt Gminy Jordanów informuje, że ostatnia zmiana z dnia 11 maja 2017r. ustawy o ochronie przyrody, która wchodzi w życie w dniu 17 czerwca 2017r. wprowadza istotne zmiany m.in. dot. dokonania zgłoszenia przez właściciela zamiaru usunięcia drzewa.
W związku z tą zmianą na terenach nieleśnych (np. rolnych, budowlanych) w gminie Jordanów, usuwanie drzew które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej - na potrzeby własnego gospodarstwa domowego, wymaga dokonania stosownego zgłoszenia Wójtowi Gminy Jordanów (druk do pobrania). Zgłoszenie zamiaru usunięcia drzewa musi zawierać imię i nazwisko wnioskodawcy, oznaczenie nieruchomości, z której ma być usunięte, oraz rysunek albo mapkę określającą usytuowanie drzewa na nieruchomości.

Weiterlesen
ZRÓBMY SOBIE OGRÓD Drucken E-Mail
Geschrieben von Administrator   
20.06.2017

ZRÓBMY SOBIE OGRÓD – relacja z obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska


2 dni, 20 godzin pracy, niemal 200 dzieciaków i ponad 2 ary zrekultywowanego terenu, na którym posadzono ponad 400 roślin – to efekty warsztatów odbywających się w Łętowni koło Jordanowa.
W dniach 6-7 czerwca w godzinach 9:00-17:00 przy Izbie Regionalnej w centrum Łętowni koło leśniczówki odbyły się warsztaty ZRÓBMY SOBIE OGRÓD, które zorganizowała Fundacja Aeris Futuro we współpracy z Żywą Pracownią, Fundacją Sendzimira, Radą Sołecką w Łętowni i Urzędem Gminy Jordanów. Projekt zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Image


Weiterlesen
XXIII Rejonowy Przegląd Orkiestr Dętych Drucken E-Mail
Geschrieben von Administrator   
16.06.2017

XXIII Rejonowy Przegląd Orkiestr Dętych ECHO w Toporzysku

W niedzielę, 11 czerwca br., w Toporzysku odbył się XXIII Rejonowy Przegląd Orkiestr Dętych ECHO. Był to jeden z ośmiu przeglądów na terenie Małopolski, stanowiący kwalifikacje do 40. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY, który odbędzie się w dniach 23-25 czerwca br. w Nowym Sączu. W XXIII Rejonowym Przeglądzie Orkiestr wzięło udział 12 orkiestr z następujących miejscowości: Naprawy, Łętowni, Osielca, Toporzyska, Wysokiej, Jordanowa, Suchej Beskidzkiej, Stryszawy, Zembrzyc, Śleszowic, Tokarni i Trzebuni.

Image


Image


Weiterlesen
Najpiękniejszy ogród Drucken E-Mail
Geschrieben von Administrator   
12.06.2017

Znamy zwycięzców gminnych eliminacji konkursu
"Na najpiękniejszy ogród przydomowy i obejście w gospodarstwie rolnym"

W konkursie wzięło udział 5 obiektów w tym 3 ogródki przydomowe i 2 gospodarstwa rolne. Właściciele wszystkich zgłoszonych obiektów włożyli wiele pracy w zaprojektowanie i przygotowanie swoich obiektów. Z pasją oddają się sztuce ogrodowej, co uwidacznia się w różnorodności stylów, oraz bogactwie motywów kompozycyjnych. Dokonanie ostatecznego wyboru było bardzo trudne, gdyż każdy ogród miał swój niepowtarzalny klimat i urok.

Image


Weiterlesen
Informacja Drucken E-Mail
Geschrieben von Administrator   
06.06.2017

Komputery dla bibliotek Drucken E-Mail
Geschrieben von Administrator   
06.06.2017


Image

Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017 - mamy to!!!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie otrzymał dofinansowanie w wysokości 29 452, 50 zł na zakup komputerów, oprogramowania i urządzeń komputerowych w ramach Programu Instytutu Książki "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017".
Jesteśmy jedną ze 133 instytucji w Polsce i jedyną w powiecie, która uzyskała dofinansowanie w tegorocznej edycji. Szczególne podziękowania dla pani Beaty Firek - bibliotekarki z Naprawy za ogrom pracy, jaki włożyła w przygotowanie wniosku.

GK
Echo Drucken E-Mail
Geschrieben von Administrator   
05.06.2017

Image
<< Anfang < Zurück 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Weiter > Ende >>

Ergebnisse 298 - 306 von 370