Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wiesci Gminne
Gminny Turniej piłki nożnej Stampa E-mail
Scritto da Administrator   
wtorek, 20 czerwiec 2017

Image
ZGŁOSZENIA ZAMIARU USUNIĘCIA DRZEWA Stampa E-mail
Scritto da Administrator   
wtorek, 20 czerwiec 2017

ZGŁOSZENIA ZAMIARU USUNIĘCIA DRZEWA

Wójt Gminy Jordanów informuje, że ostatnia zmiana z dnia 11 maja 2017r. ustawy o ochronie przyrody, która wchodzi w życie w dniu 17 czerwca 2017r. wprowadza istotne zmiany m.in. dot. dokonania zgłoszenia przez właściciela zamiaru usunięcia drzewa.
W związku z tą zmianą na terenach nieleśnych (np. rolnych, budowlanych) w gminie Jordanów, usuwanie drzew które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej - na potrzeby własnego gospodarstwa domowego, wymaga dokonania stosownego zgłoszenia Wójtowi Gminy Jordanów (druk do pobrania). Zgłoszenie zamiaru usunięcia drzewa musi zawierać imię i nazwisko wnioskodawcy, oznaczenie nieruchomości, z której ma być usunięte, oraz rysunek albo mapkę określającą usytuowanie drzewa na nieruchomości.

Continua a leggere...
ZRÓBMY SOBIE OGRÓD Stampa E-mail
Scritto da Administrator   
wtorek, 20 czerwiec 2017

ZRÓBMY SOBIE OGRÓD – relacja z obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska


2 dni, 20 godzin pracy, niemal 200 dzieciaków i ponad 2 ary zrekultywowanego terenu, na którym posadzono ponad 400 roślin – to efekty warsztatów odbywających się w Łętowni koło Jordanowa.
W dniach 6-7 czerwca w godzinach 9:00-17:00 przy Izbie Regionalnej w centrum Łętowni koło leśniczówki odbyły się warsztaty ZRÓBMY SOBIE OGRÓD, które zorganizowała Fundacja Aeris Futuro we współpracy z Żywą Pracownią, Fundacją Sendzimira, Radą Sołecką w Łętowni i Urzędem Gminy Jordanów. Projekt zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Image


Continua a leggere...
XXIII Rejonowy Przegląd Orkiestr Dętych Stampa E-mail
Scritto da Administrator   
piątek, 16 czerwiec 2017

XXIII Rejonowy Przegląd Orkiestr Dętych ECHO w Toporzysku

W niedzielę, 11 czerwca br., w Toporzysku odbył się XXIII Rejonowy Przegląd Orkiestr Dętych ECHO. Był to jeden z ośmiu przeglądów na terenie Małopolski, stanowiący kwalifikacje do 40. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY, który odbędzie się w dniach 23-25 czerwca br. w Nowym Sączu. W XXIII Rejonowym Przeglądzie Orkiestr wzięło udział 12 orkiestr z następujących miejscowości: Naprawy, Łętowni, Osielca, Toporzyska, Wysokiej, Jordanowa, Suchej Beskidzkiej, Stryszawy, Zembrzyc, Śleszowic, Tokarni i Trzebuni.

Image


Image


Continua a leggere...
Najpiękniejszy ogród Stampa E-mail
Scritto da Administrator   
poniedziałek, 12 czerwiec 2017

Znamy zwycięzców gminnych eliminacji konkursu
"Na najpiękniejszy ogród przydomowy i obejście w gospodarstwie rolnym"

W konkursie wzięło udział 5 obiektów w tym 3 ogródki przydomowe i 2 gospodarstwa rolne. Właściciele wszystkich zgłoszonych obiektów włożyli wiele pracy w zaprojektowanie i przygotowanie swoich obiektów. Z pasją oddają się sztuce ogrodowej, co uwidacznia się w różnorodności stylów, oraz bogactwie motywów kompozycyjnych. Dokonanie ostatecznego wyboru było bardzo trudne, gdyż każdy ogród miał swój niepowtarzalny klimat i urok.

Image


Continua a leggere...
Informacja Stampa E-mail
Scritto da Administrator   
wtorek, 06 czerwiec 2017

Komputery dla bibliotek Stampa E-mail
Scritto da Administrator   
wtorek, 06 czerwiec 2017


Image

Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017 - mamy to!!!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie otrzymał dofinansowanie w wysokości 29 452, 50 zł na zakup komputerów, oprogramowania i urządzeń komputerowych w ramach Programu Instytutu Książki "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017".
Jesteśmy jedną ze 133 instytucji w Polsce i jedyną w powiecie, która uzyskała dofinansowanie w tegorocznej edycji. Szczególne podziękowania dla pani Beaty Firek - bibliotekarki z Naprawy za ogrom pracy, jaki włożyła w przygotowanie wniosku.

GK
Echo Stampa E-mail
Scritto da Administrator   
poniedziałek, 05 czerwiec 2017

Image
ĆWICZENIE RENEGADE Stampa E-mail
Scritto da Administrator   
poniedziałek, 05 czerwiec 2017

ĆWICZENIE RENEGADE

Informujemy, że w dniach 6-8 czerwca 2017r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemem alarmowania ludności. W ramach ćwiczenia zostanie nadany sygnał alarmowy (sygnał akustyczny emitowany przez syreny alarmowe) dotyczące zagrożenia z powietrza.

<< Inizio < Precedente 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Successivo > Fine >>

Risultati 298 - 306 di 369