Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wieści Gminne
Informacja Drukuj E-mail
Autor Administrator   
środa, 07 wrzesień 2016

Informacja

Informujemy, że od dnia 09.09.2016 r.(piątek) firma ASTALDI SP. A. wdraża czasową zmianę organizacji ruchu – zamknięcie drogi gminnej do osiedla Tatarkowa i osiedla Halkowa. Objazd prowadzony będzie droga powiatową w stronę Łętowni przez osiedla Burmistrzówka, Folwarsówka, Żegleniówka Górna, Swałtówka oraz Gwiżdżówka.

Image


Dożynki Powiatowe w Sidzinie Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 06 wrzesień 2016

Dożynki Powiatowe w Sidzinie


W pierwszą niedzielę września br. W Sidzinie odbyły się Dożynki Powiatowe. W uroczystościach wzięły udział gospodynie z KGW Łętownia reprezentując gminę Jordanów, która będzie gospodarzem przyszłorocznych dożynek powiatowych. Z tej okazji Starosta Suski Józef Bałos przekazał na ręce Wójta Gminy Jordanów p. Stanisława Pudo symboliczny wieniec.

GK

Image


Czytaj całość...
OCZYSZCZALNIE DLA WYSOKIEJ Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 06 wrzesień 2016

OCZYSZCZALNIE DLA WYSOKIEJ

Na dwa miesiące przed planowanym pierwotnie terminem zakończenia inwestycji, sfinalizowano prace związane z zadaniem pn. „Budowa przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków na terenie miejscowości Wysoka gmina Jordanów.” .
W ramach zadania wykonano:
- 76 szt. biologicznch przydomowych oczyszczalni ścieków,
- przeprowadzono obsługę geodezyjną inwestycji oraz wykonano inwentaryzację geodezyjną powykonawczą dla każdej oczyszczalni,
- wykonano dokumentację techniczno – ruchową, która obejmowała przekazanie instrukcji obsługi oraz raportu porealizacyjnego z zamieszczonymi wynikami w zakresie pozwalającym na stwierdzenie dotrzymania parametrów oczyszczalni ścieków dla każdej oczyszczalni,
- przeprowadzono próby końcowe w tym rozruchu oczyszczalni i wykonano badania ścieku oczyszczonego, które wykonało akredytowane laboratorium pod nadzorem inspektora nadzoru,
- przeszkolono indywidualnie wszystkich użytkowników w zakresie obsługi i konserwacji oczyszczalni, co zostało potwierdzone stosownymi dokumentami,

Image


Czytaj całość...
Kiermasz twórczości ludowej Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 05 wrzesień 2016

ZAPROSZENIE Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 05 wrzesień 2016

ZAPROSZENIE


Sołtys Sołectwa Osielec wraz z Radą Sołecką

zapraszają mieszkańców Osielca
na spotkanie dotyczące gazyfikacji miejscowości Osielec

spotkanie odbędzie się dnia 8 września 2016r. o godz. 17.00
w budynku GOKSiP w Osielcu

W spotkaniu udział wezmą:
Wójt Gminy Jordanów – Stanisław Pudo
Koordynator d/s. Rozwoju Rynku PGNiG

Krystyna Drobna
Sołtys Sołectwa Osielec

Obchody 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 02 wrzesień 2016

Obchody 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej

W dniu 1 września 2016 r.- w Wysokiej - odbyły się uroczystości upamiętniające wydarzenia Września 1939 roku. Tegoroczne obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą św. koncelebrowaną przez ks. Jana Mędrzaka - proboszcza parafii w Wysokiej i ks. Jana Fryźlewicza – proboszcza parafii w Naprawie.
Dalsza część uroczystości odbyła się na cmentarzu wojskowym, a rozpoczęła je modlitwa za poległych żołnierzy oraz poświęcenie nowej tablicy uzupełnionej nazwiskami poległych w obronie Wysokiej. Tablica powstała dzięki staraniom władz Gminy Jordanów oraz zaangażowaniu wielu osób, m.in. pani Lidii Zawartkiej, państwa Joanny i Bogdana Wielgatów, pana Piotra Sadowskiego, a także dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

Image


Image


Czytaj całość...
MTR Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 30 sierpień 2016


Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 30 sierpień 2016


Rozpoczęto wymianę starych kotłów Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 30 sierpień 2016

Rozpoczęto wymianę starych, nieekologicznych kotłów na terenie gminy Jordanów w ramach programu PONE WFOŚiGW w Krakowie

Wójt Gminy Jordanów informuję, że rozpoczęto udzielanie dotacji na dofinansowanie zmiany systemu ogrzewania w 2016r. poprzez wymianę niskowydajnych i nieekologicznych kotłów i palenisk na paliwa stałe, na nowoczesne, proekologiczne w budynkach mieszkalnych na terenie gminy Jordanów. Od dnia 29.08.2016r. trwa podpisywanie umów o dotację z 33 właścicielami budynków mieszkalnych zlokalizowanych na terenie gm. Jordanów, którzy otrzymali dotację na wymianę starych kotłów na nowe spełniających wymagania programu PONE realizowanego przez WFOŚiGW w Krakowie.

WFOŚiGW w Krakowie uchwałą Zarządu w dniu 22.06.2016r. przyznał dotację na przedmiotowe działanie w wysokości 157.737,00 zł, co stanowi 69 % wnioskowanej kwoty przez gminę Jordanów. W związku z tym nie wystarczy środków dla wszystkich wnioskodawców i kilka wniosków niezakwalifikowano do programu z powodu braku środków na ten cel. Według zasad programu PONE WFOŚiGW w Krakowie biorący udział w programie mogą otrzymać dofinansowanie w formie dotacji do:

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 307 - 315 z 366