Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wiesci Gminne
Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych Stampa E-mail
Scritto da Administrator   
środa, 19 lipiec 2017

Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych.

Do dnia 3 sierpnia 2017 r. można składać wnioski o dofinansowanie w zakresie “Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” finansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dofinansowanie jest przyznawane w formie refundacji, maksymalnie 50 proc. kosztów kwalifikowalnych poniesionych na realizację inwestycji. Maksymalna dotacja na firmę może wynieść 300 tys. zł. Minimalna wysokość pomocy jaką można otrzymać nie może być mniejsza niż 10 tys. zł.

Continua a leggere...
VIII Turniej Wsi Stampa E-mail
Scritto da Administrator   
poniedziałek, 17 lipiec 2017

VIII Turniej Wsi o Puchar Wójta Gminy Jordanów

W niedzielę, 16 lipca br. w Naprawie, odbył się VIII Turniej Wsi o Puchar Wójta Gminy Jordanów, w którym wzięły udział drużyny ze wszystkich sołectw Gminy Jordanów. Organizatorem turnieju był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, a startujący w nim zawodnicy walczyli o Puchar Wójta Gminy Jordanów i nagrody pieniężne, których łączna pula wynosiła 10 tys. złotych.

Image


Image


Continua a leggere...
VIII Turniej Wsi Stampa E-mail
Scritto da Administrator   
piątek, 07 lipiec 2017
Image
DOFINANSOWANIE INWESTYCJI WODNO-KANALIZACYJNYCH Stampa E-mail
Scritto da Administrator   
czwartek, 06 lipiec 2017

UMOWA NA DOFINANSOWANIE INWESTYCJI WODNO-KANALIZACYJNYCH PODPISANA

W dniu 4 lipca br. Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys przekazał Wójtowi Gminy Stanisławowi Pudo umowę gwarantującą nam przyznanie dotacji w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Image


Continua a leggere...
Absolutorium przyjęte jednogłośnie Stampa E-mail
Scritto da Administrator   
poniedziałek, 03 lipiec 2017

Absolutorium przyjęte jednogłośnie

Podczas XXVI Sesji Rady Gminy Jordanów, która odbyła się 27 czerwca 2017 r., jednym z punktów obrad było głosowanie nad udzieleniem absolutorium Wójtowi Gminy Jordanów za rok 2016. Sprawozdanie finansowe wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za rok ubiegły przedstawiła zebranym Skarbnik Gminy Agata Czyszczoń. Następnie Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Kazimierz Jopek odczytał wniosek Komisji Rewizyjnej rekomendujący udzielenie Wójtowi Gminy absolutorium, a Przewodniczący Rady Gminy pozytywną opinię w sprawie realizacji budżetu oraz wniosku Komisji Rewizyjnej, wydaną przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Krakowie.

Image


Continua a leggere...
Informacja Stampa E-mail
Scritto da Administrator   
piątek, 30 czerwiec 2017

Image
INWENTARYZACJA WYROBÓW AZBESTOWYCH Stampa E-mail
Scritto da Administrator   
czwartek, 29 czerwiec 2017

INWENTARYZACJA WYROBÓW AZBESTOWYCH

Wójt Gminy Jordanów informuje, że w tym roku zostanie przeprowadzona aktualizacja inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Jordanów.
W związku z tym działaniem prosimy mieszkańców o przekazywanie wszelkich informacji dotyczących posiadanych wyrobów azbestowych, a w szczególności dot.:
- ilość (np. m2), rodzaju (np. płyty azbestowo-cementowe tzw. eternit), miejsca (nr działki) i sposobu wykorzystywania wyrobów (np. pokrycie dachowe),
- danych adresowych właściciela,
osobom posiadającym stosowne upoważnienie Wójta Gminy Jordanów.
Przeprowadzenie powyższego działania pozwoli na cykliczne - coroczne planowanie środków przeznaczonych na usuwanie odpadów azbestowych wg uzgodnionego harmonogramu. Jednocześnie należy podkreślić, że na przeprowadzenie inwentaryzacji wyrobów azbestowych nasza gmina uzyskała dofinansowanie z Ministerstwa Rozwoju (Skarbu Państwa).

Szczegółowe określenie ilości i rodzaju odpadów azbestowych pozwoli również na rzetelne przygotowanie się samorządu do aplikowania o środki zewnętrzne związane z usuwaniem wyrobów azbestowych.

Zbigniew Bryl
Insp. UG w Jordanowie
Gminny Turniej piłki nożnej Stampa E-mail
Scritto da Administrator   
wtorek, 27 czerwiec 2017

GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY O PUCHAR WÓJTA.

W niedzielę, 25 czerwca br. w Osielcu, odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej dla dzieci i młodzieży o Puchar Wójta Gminy Jordanów, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie oraz Stowarzyszenie „Śleboda” z Osielca.
Turniej rozpoczął się od występu zespołów cheerleaderek z Gminnego Ośrodka Kultury w Łętowni, a następnie wszyscy przenieśli się na stadion klubu „Świt” Osielec, gdzie miały miejsce dalsze rozgrywki. Zawodnicy walczyli o Puchar Wójta Gminy Jordanów, bezpłatny wyjazd na mecz Wisły Kraków, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Turniej rozegrano w trzech kategoriach: klasy I – III, IV – VI i gimnazjum. W pierwszej kategorii wystąpiły trzy drużyny: z Toporzyska, Osielca i Naprawy.

Image


Image


Continua a leggere...
Nowe chodniki w gminie Jordanów Stampa E-mail
Scritto da Administrator   
piątek, 23 czerwiec 2017

Nowe chodniki w gminie Jordanów


Prawie 3 km nowych chodników jest budowanych w gminie Jordanów. W Osielcu przy drodze krajowej nr 28 powstaną dwa odcinki. Jeden od granicy z Kojszówką do istniejącego chodnika na osiedlu Rusionowa o długości 168m, i drugi od centrum Osielca w stronę Jordanowa o długości 819m, co daje łącznie 987m. Również przy drodze krajowej nr 28 w Naprawie budowany jest chodnik w stronę Skomielnej Białej o długości 1154m.

Image


Continua a leggere...
<< Inizio < Precedente 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Successivo > Fine >>

Risultati 307 - 315 di 390