Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wieści Gminne
K O M U N I K A T Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 19 wrzesień 2017

K O M U N I K A T
MAŁOPOLSKIEGO
WOJEWÓDZKIEGO LEKARZA WETERYNARII
W KRAKOWIE

Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia, że na terenie województwa małopolskiego w dniach od 21 do 30 września 2017 r. zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.
Szczepienie lisów będzie wykonane za pomocą przynęt zawierających szczepionkę doustną, która zostanie zrzucona w wyżej wymienionym okresie z samolotów oraz wyłożona ręcznie.

Przynęta jest mieszaniną mączki rybnej, oleju kokosowego, parafiny i tetracykliny w kolorze szarozielonym. W jej wnętrzu umieszczona jest plastikowa kapsułka zawierająca wirus szczepionkowy z opisem zawartości.

Czytaj całość...
Spotkanie z pracownikiem ZUS Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 19 wrzesień 2017
Spotkanie z pracownikiem ZUS

Dnia 27 września 2017 w godz. 12,00-15,00 w budynku Urzędu Gminy w Jordanowie Rynek 2, dyżur będzie pełnił pracownik ZUS. Dyżur będzie związany z wejściem w życie przepisów obniżających wiek emerytalny . Zapraszamy zainteresowanych mieszkańców.
Odnawialne źródła energii Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 19 wrzesień 2017

INFORMACJA ZE SPOTKANIA Z MIESZKAŃCAMI W SPRAWIE INSTALACJI ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII

W dniu 13 września o godz. 18.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Promocji w Osielcu odbyło się spotkanie dla mieszkańców zainteresowanych montażem instalacji odnawialnych źródeł energii z przedstawicielami firmy ATSys.pl Sp. z o.o. Sp.K. z Katowic – Piotrem Budziszem i Stanisławem Szczurkiem, którzy sporządzą wniosek aplikacyjny do RPO Województwa Małopolskiego o pozyskanie dotacji.
Spotkanie otworzył Sekretarz Gminy Jordanów – Rafał Lubaszka, a uczestniczyło w nim 125 zainteresowanych z terenu gminy Jordanów.

Image


Czytaj całość...
Harmonogram posiedzeń Komisji Drukuj E-mail
Autor Administrator   
czwartek, 14 wrzesień 2017

Harmonogram posiedzeń
Komisji Rady Gminy Jordanów


WRZESIEŃ 2017
Komisja Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa i Inwestycji :
19 września br. /.tj: wtorek/ o godz. 8.30

Tematyka posiedzenia:
1. Informacja na temat wysokości pozyskanych środków zewnętrznych na realizację inwestycji w roku 2016 i 2017 oraz wizytacja inwestycji zrealizowanych do I połowy 2017 roku – Komisja wyjazdowa.
2. Sprawy bieżące.
Czytaj całość...
Szanowni Państwo Drukuj E-mail
Autor Administrator   
środa, 13 wrzesień 2017

Szanowni Państwo,

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości „Consilium” z siedzibą w Krakowie ma przyjemność poinformować, że na terenie Gminy Jordanów oraz w dwóch innych lokalizacjach na terenie Powiatu Suskiego osoby potrzebujące porady prawnej mogą skorzystać z Punktów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej. Uprawnieni mogą uzyskać profesjonalną darmową pomoc prawną świadczoną przez adwokatów i radców prawnych z zakresu większości dziedzin prawa, w tym w szczególności prawa cywilnego (spadkowego oraz rzeczowego), rodzinnego, administracyjnego i karnego.

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej znajdują się w trzech lokalizacjach na terenie powiatu suskiego i działają według poniżej wskazanego harmonogramu:

I. Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Jordanowie (al. Mickiewicza 2-Budynek Urzędu Gminy Jordanów).
Poniedziałek: godz. 7:30 - 11:30
Wtorek: godz. 13:00 – 17:00
Środa - piątek: godz. 7:30-11:30.

Czytaj całość...
Dożynki Powiatowe w Łętowni Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 12 wrzesień 2017


Dożynki Powiatowe w Łętowni


Gospodarzem tegorocznych Dożynek Powiatowych była Gmina Jordanów. Uroczystości dożynkowe odbyły się w niedzielę 10 września br. w Łętowni, a ich organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Urząd Gminy w Jordanowie oraz Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.
Barwny korowód dożynkowy, złożony z pocztów sztandarowych, delegacji wieńcowych, starostów, licznie przybyłych gości i mieszkańców Łętowni, poprowadziła do kościoła orkiestra OSP z Łętowni. Uroczystą Mszę św. odprawił ks. Stefan Stypuła – proboszcz parafii w Łętowni, podczas której dokonał poświęcenia wieńców dożynkowych. O uroczystą oprawę uroczystości zadbał chór „Vox Altisono” z Osielca i orkiestra z Łętowni. Po mszy korowód powrócił na plac przyszkolny, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości.

Image


Image


Oficjalnego otwarcia dokonali gospodarze dożynek: Starosta Suski Józef Bałos i Wójt Gminy Jordanów Stanisław Pudo. Tradycyjne bochenki chleba na ręce gospodarzy przekazali starostowie dożynek: Ewa Kołodziejczyk i Stanisław Jabcoń. Następnie wspólnie ze Starostą i Wójtem podzielili dożynkowe chleby i rozdzielili wśród uczestników uroczystości.
Jednym z najważniejszych punktów święta chleba był Powiatowy Konkurs Wieńca Dożynkowego. Wzięło w nim udział dwanaście grup wieńcowych. Wykonane przez nie wieńce, a także prezentacje sceniczne (ośpiewanie wieńców) oceniała Komisja Konkursowa w składzie: Dorota Majerczyk – etnolog, folklorysta, Małgorzata Wójtowicz - Wierzbicka- adiunkt muzealny oraz Andrzej Peć – regionalista.

Czytaj całość...
OGŁOSZENIE Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 11 wrzesień 2017

OGŁOSZENIE

Wójt Gminy Jordanów przypomina, iż uczniowie i studenci zamieszkujący na stałe na terenie Gminy Jordanów, posiadający bardzo dobre lub wybitne osiągnięcia w dziedzinie: nauki, sztuki, kultury, kultury fizycznej i sportu, mogą ubiegać się o stypendium w ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży, mieszkańców Gminy Jordanów.

Szczegółowe informacje o programie oraz formularze wniosków można uzyskać w Gminnym Ośrodku Administracji Szkół i Przedszkoli w Jordanowie, Rynek 2, pok. nr 5, tel. (18) 26 93 525, email:

Wnioski należy składać w terminie do 15 września 2017 r

Kompetencje - kluczowe czynniki sukcesu Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 08 wrzesień 2017

Image

Kompetencje – kluczowe czynniki sukcesu

„Kompetencje – kluczowe czynniki sukcesu” pod takim hasłem realizowany jest od sierpnia 2017 r. w Gminie Jordanów projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt polega na prowadzeniu we wszystkich szkołach podstawowych tj. w Łętowni, Osielcu, Naprawie, Toporzysku i Wysokiej dodatkowych zajęć edukacyjnych dla uczniów, a także szkoleń dla nauczycieli w zakresie wykorzystywania nowoczesnych narzędzi i technologii informacyjnych.

Czytaj całość...
Zagubiony pies Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 08 wrzesień 2017

Informacja

Poszukujemy dotychczasowego lub nowego właściciela dla psa. Pies obecnie znajduje się w Wysokiej, jest bardzo przyjazny. Więcej informacji pod nr tel. 18 26 87 607

KP


Image
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 316 - 324 z 425