Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wieści Gminne
MTR Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 30 sierpień 2016


Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 30 sierpień 2016


Rozpoczęto wymianę starych kotłów Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 30 sierpień 2016

Rozpoczęto wymianę starych, nieekologicznych kotłów na terenie gminy Jordanów w ramach programu PONE WFOŚiGW w Krakowie

Wójt Gminy Jordanów informuję, że rozpoczęto udzielanie dotacji na dofinansowanie zmiany systemu ogrzewania w 2016r. poprzez wymianę niskowydajnych i nieekologicznych kotłów i palenisk na paliwa stałe, na nowoczesne, proekologiczne w budynkach mieszkalnych na terenie gminy Jordanów. Od dnia 29.08.2016r. trwa podpisywanie umów o dotację z 33 właścicielami budynków mieszkalnych zlokalizowanych na terenie gm. Jordanów, którzy otrzymali dotację na wymianę starych kotłów na nowe spełniających wymagania programu PONE realizowanego przez WFOŚiGW w Krakowie.

WFOŚiGW w Krakowie uchwałą Zarządu w dniu 22.06.2016r. przyznał dotację na przedmiotowe działanie w wysokości 157.737,00 zł, co stanowi 69 % wnioskowanej kwoty przez gminę Jordanów. W związku z tym nie wystarczy środków dla wszystkich wnioskodawców i kilka wniosków niezakwalifikowano do programu z powodu braku środków na ten cel. Według zasad programu PONE WFOŚiGW w Krakowie biorący udział w programie mogą otrzymać dofinansowanie w formie dotacji do:

Czytaj całość...
OGŁOSZENIE Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 26 sierpień 2016

OGŁOSZENIE

Urząd Gminy Zawoja poszukuje właściciela psa, który został znaleziony w miejscowości Zawoja Krowiarki w dniu 25.08.2016.
Właściciel psa proszony jest o kontakt z Urzędem Gminy Zawoja pod numerem tel. 33 8775 400, wew. 116 lub 501-297-632.

Image

Czytaj całość...
OGŁOSZENIE Drukuj E-mail
Autor Administrator   
czwartek, 25 sierpień 2016

OGŁOSZENIE

Wójt Gminy Jordanów przypomina, iż uczniowie i studenci zamieszkujący na stałe na terenie Gminy Jordanów, posiadający bardzo dobre lub wybitne osiągnięcia w dziedzinie: nauki, sztuki, kultury, kultury fizycznej i sportu, mogą ubiegać się o stypendium w ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży, mieszkańców Gminy Jordanów.

Szczegółowe informacje o programie oraz formularze wniosków można uzyskać w Gminnym Ośrodku Administracji Szkół i Przedszkoli w Jordanowie, Rynek 2, pok. nr 5, tel. (18) 26 93 525, email: 

Wnioski należy składać w terminie do 15 września 2016 rKampania promocyjna LSR Drukuj E-mail
Autor Administrator   
czwartek, 25 sierpień 2016

DOŻYNKI GMINNE W TOPORZYSKU Drukuj E-mail
Autor Administrator   
środa, 24 sierpień 2016

DOŻYNKI GMINNE W TOPORZYSKU

W niedzielę, 21 sierpnia br. w Toporzysku, odbyły się Dożynki Gminne, których organizatorem był Wójt Gminy Jordanów i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, a współorganizatorami: Koło Gospodyń "Niezłe Ziółka" z Toporzyska, Rada Sołecka z Toporzyska, Zespół Szkół w Toporzysku i OSP Toporzysko. Dożynkowe święto rozpoczęła uroczysta Msza św. przy zabytkowej kapliczce Matki Boskiej na terenie dawnego parku dworskiego, którą odprawił ks. Marian Juras - proboszcz Parafii w Toporzysku.
Po zakończeniu nabożeństwa barwny korowód złożony z orkiestry OSP Toporzysko, pocztów sztandarowych, delegacji KGW, gości z zaprzyjaźnionych gmin - węgierskiej gminy Kengyel i Jordanowa Śląskiego, władz gminy Jordanów, zaproszonych gości i mieszkańców gminy udał się na boisko sportowe, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Image


Image


Zaszczytną rolę starostów dożynek pełnili: pani Bożena Koza i pan Zdzisław Filipek, którzy przekazali na ręce Wójta Gminy Jordanów pana Stanisława Pudo bochen dożynkowego chleba. Następnie wspólnie z Wójtem dokonali symbolicznego pokrojenia chleba, którym poczęstowali wszystkich zebranych. Wcześniej wiersz o chlebie wyrecytowała Kasia Dawiec - uczennica Zespołu Szkół w Toporzysku.
Gospodarz Gminy Jordanów podziękował rolnikom za ich ciężką pracę i życzył, by nigdy nikomu nie zabrakło chleba, a trud rolniczej pracy został należycie doceniony.

Image


Czytaj całość...
INFORMACJA Drukuj E-mail
Autor Administrator   
czwartek, 18 sierpień 2016

Image
INFORMACJA Drukuj E-mail
Autor Administrator   
czwartek, 18 sierpień 2016

Przewodniczący Rady Gminy
zwołuje
XVIII SESJĘ RADY GMINY JORDANÓW

Proponowany porządek obrad:
1. Otwarcie Sesji.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Zapytania radnych.
4. Przyjęcie protokołu z XVII Sesji Rady Gminy.
5. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie międzysesyjnym.
6. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia wezwania do usunięcia naruszenia prawa.
7. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia informacji z przebiegu wykonania budżetu za I półrocze 2016 roku.
8. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia informacji o kształtowaniu się Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Jordanów na lata 2016 - 2025 za I półrocze 2016 roku.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 334 - 342 z 352