Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wiesci Gminne
Budżet Obywatelski Drucken E-Mail
Geschrieben von Administrator   
23.06.2016
Ostrzeżenie meteorologiczne Drucken E-Mail
Geschrieben von Administrator   
23.06.2016

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

WYDZIAŁU BEZPIECZEŃSTWA I ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO WOJEWÓDZKIEGO CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Treść Ostrzeżenia

Gminny Turniej Piłki Nożnej Drucken E-Mail
Geschrieben von Administrator   
22.06.2016

Gminny Turniej Piłki Nożnej dla dzieci i młodzieży o Puchar Wójta Gminy Jordanów

W niedzielę 19 czerwca br., na stadionie KS "Unia" Naprawa, odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej dla dzieci i młodzieży o Puchar Wójta Gminy Jordanów. Organizatorem turnieju był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie oraz działające przy nim Stowarzyszenie "Śleboda", a współorganizatorami: Zespół Szkół w Naprawie, Klub Sportowy "Unia" Naprawa oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Naprawie. 
Sędzią głównym zawodów był pan Bogusław Gwiżdż. 
W rozgrywkach wzięło udział osiem drużyn podzielonych na następujące kategorie: klasy I - III, klasy IV - VI i klasy gimnazjalne. Łącznie 80 zawodników. 
Po zaciętej rywalizacji zwycięzcami pierwszej kategorii została drużyna Zespołu Szkół w Toporzysku. Drugie miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkół w Łętowni, a trzecie - drużyna Zespołu Szkół w Naprawie. W kategorii klas IV-VI niepokonani okazali się zawodnicy z Zespołu Szkół w Łętowni, drugie miejsce wywalczyli uczniowie z Zespołu Szkół w Osielcu, a na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy Zespołu Szkół w Naprawie.

Image


Image


Weiterlesen
XVII SESJĘ RADY GMINY Drucken E-Mail
Geschrieben von Administrator   
21.06.2016

Przewodniczący Rady Gminy
zwołuje
XVII SESJĘ RADY GMINY JORDANÓW

Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie Sesji.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Zapytania radnych.
4. Przyjęcie protokołu z XVI Sesji Rady Gminy.
5. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie międzysesyjnym.
6. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia "Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Jordanów"
7. Podjęcie uchwały w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
8. Podjęcie uchwały w sprawie terminu, częstotliwości i trybu uiszczenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Weiterlesen
Informacja Drucken E-Mail
Geschrieben von Administrator   
21.06.2016

„Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE”.

Wójt Gminy Jordanów informuje, że NFOŚiGW i WFOŚiGW w Krakowie realizuje projekt pn. „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE”. Projekt polega na budowie ogólnokrajowej sieci doradców, których działania mają wspierać osiągnięcie przez Polskę celów pakietu energetyczno-klimatycznego Unii Europejskiej, a w konsekwencji przyczynić się do poprawy jakości powietrza.
W ramach małopolskiego systemu wsparcia pracuje aktualnie 5 Doradców Energetycznych (docelowo 6 osób), którzy udzielą nieodpłatnych usług doradczych w zakresie działań na rzecz rozwoju gospodarki niskoemisyjnej z zachowaniem zasad zrównoważonego rozwoju. Odbiorcami działań są instytucje publiczne, przedsiębiorcy, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe oraz osoby fizyczne.

Weiterlesen
Najpiękniejszy Ogród i gospodarstwo Drucken E-Mail
Geschrieben von Administrator   
16.06.2016

Najpiękniejszy Ogród i gospodarstwo

Gminny Konkurs na najpiękniejszy ogród i gospodarstwo rolne w Gminie Jordanów został już rozstrzygnięty. W konkursie wzięły udział 4 obiekty w tym 3 ogródki przydomowe i 1 gospodarstwo rolne.
Właściciele wszystkich zgłoszonych obiektów włożyli wiele pracy w zaprojektowanie i przygotowanie swoich obiektów. Z pasją oddają się sztuce ogrodowej, co uwidacznia się w różnorodności stylów, oraz bogactwie motywów kompozycyjnych. Dokonanie ostatecznego wyboru było bardzo trudne, gdyż każdy ogród miał swój niepowtarzalny klimat i urok.

Image


Weiterlesen
Przydomowe oczyszczalnie ścieków Drucken E-Mail
Geschrieben von Administrator   
15.06.2016

Przydomowe oczyszczalnie ścieków dla Wysokiej

Rozstrzygnięto przetarg na budowę przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków na terenie sołectwa Wysoka w gminie Jordanów.
W wyniku prowadzonego postępowania przetargowego wybrano wykonawcę – firmę BYGGMESTER Sp. z o.o. z Nowego Sącza. Firma ta zaproponowała korzystną cenę i bardzo długi, bo 10-letni okres gwarancji. Zamontowanych zostanie 76 oczyszczalni. Koszt wykonania wynosi 1. 196. 543 zł, z czego 15% ponoszą mieszkańcy, a resztę finansuje gmina Jordanów.

Image


Weiterlesen
Budowa kanalizacji sanitarnej w Łętowni Drucken E-Mail
Geschrieben von Administrator   
14.06.2016

Budowa kanalizacji sanitarnej w Łętowni

Trwają prace przy budowie kolejnego odcinka kanalizacji sanitarnej w Łętowni. Wykonawcą jest firma MEN-GAZ z Męciny. Rozbudowa sieci kanalizacji pozwoli na przyłączenie 30 budynków mieszkalnych. Koszt wykonania tej inwestycji wynosi 431 tys. zł. Zgodnie z podpisaną umową prace mają być zakończone do 30 czerwca br.

Image


GK
Weiterlesen
Termomodernizacja Drucken E-Mail
Geschrieben von Administrator   
14.06.2016

Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół w Toporzysku – etap II

Aż dziewięć firm zgłosiło się do przetargu na termomodernizację budynku Zespołu Szkół w Toporzysku. Najkorzystniejszą dla zamawiającego ofertę złożyła firma budowlana TOPER-BUD Paweł Nieużytek z Toporzyska. Zaproponowana cena to 201 065 zł, a termin zakończenia prac to 19.08.2016 r.

Image


Weiterlesen
<< Anfang < Zurück 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Weiter > Ende >>

Ergebnisse 352 - 360 von 366