Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wieści Gminne
ZRÓBMY SOBIE OGRÓD Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 20 czerwiec 2017

ZRÓBMY SOBIE OGRÓD – relacja z obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska


2 dni, 20 godzin pracy, niemal 200 dzieciaków i ponad 2 ary zrekultywowanego terenu, na którym posadzono ponad 400 roślin – to efekty warsztatów odbywających się w Łętowni koło Jordanowa.
W dniach 6-7 czerwca w godzinach 9:00-17:00 przy Izbie Regionalnej w centrum Łętowni koło leśniczówki odbyły się warsztaty ZRÓBMY SOBIE OGRÓD, które zorganizowała Fundacja Aeris Futuro we współpracy z Żywą Pracownią, Fundacją Sendzimira, Radą Sołecką w Łętowni i Urzędem Gminy Jordanów. Projekt zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Image


Czytaj całość...
XXIII Rejonowy Przegląd Orkiestr Dętych Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 16 czerwiec 2017

XXIII Rejonowy Przegląd Orkiestr Dętych ECHO w Toporzysku

W niedzielę, 11 czerwca br., w Toporzysku odbył się XXIII Rejonowy Przegląd Orkiestr Dętych ECHO. Był to jeden z ośmiu przeglądów na terenie Małopolski, stanowiący kwalifikacje do 40. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY, który odbędzie się w dniach 23-25 czerwca br. w Nowym Sączu. W XXIII Rejonowym Przeglądzie Orkiestr wzięło udział 12 orkiestr z następujących miejscowości: Naprawy, Łętowni, Osielca, Toporzyska, Wysokiej, Jordanowa, Suchej Beskidzkiej, Stryszawy, Zembrzyc, Śleszowic, Tokarni i Trzebuni.

Image


Image


Czytaj całość...
Najpiękniejszy ogród Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 12 czerwiec 2017

Znamy zwycięzców gminnych eliminacji konkursu
"Na najpiękniejszy ogród przydomowy i obejście w gospodarstwie rolnym"

W konkursie wzięło udział 5 obiektów w tym 3 ogródki przydomowe i 2 gospodarstwa rolne. Właściciele wszystkich zgłoszonych obiektów włożyli wiele pracy w zaprojektowanie i przygotowanie swoich obiektów. Z pasją oddają się sztuce ogrodowej, co uwidacznia się w różnorodności stylów, oraz bogactwie motywów kompozycyjnych. Dokonanie ostatecznego wyboru było bardzo trudne, gdyż każdy ogród miał swój niepowtarzalny klimat i urok.

Image


Czytaj całość...
Informacja Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 06 czerwiec 2017

Komputery dla bibliotek Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 06 czerwiec 2017


Image

Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017 - mamy to!!!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie otrzymał dofinansowanie w wysokości 29 452, 50 zł na zakup komputerów, oprogramowania i urządzeń komputerowych w ramach Programu Instytutu Książki "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017".
Jesteśmy jedną ze 133 instytucji w Polsce i jedyną w powiecie, która uzyskała dofinansowanie w tegorocznej edycji. Szczególne podziękowania dla pani Beaty Firek - bibliotekarki z Naprawy za ogrom pracy, jaki włożyła w przygotowanie wniosku.

GK
Echo Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 05 czerwiec 2017

Image
ĆWICZENIE RENEGADE Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 05 czerwiec 2017

ĆWICZENIE RENEGADE

Informujemy, że w dniach 6-8 czerwca 2017r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemem alarmowania ludności. W ramach ćwiczenia zostanie nadany sygnał alarmowy (sygnał akustyczny emitowany przez syreny alarmowe) dotyczące zagrożenia z powietrza.

O G Ł O S Z E N I E Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 02 czerwiec 2017

O G Ł O S Z E N I E

Urząd Gminy w Jordanowie informuje, że w miesiącach od czerwca do września 2017 r. na terenie Gminy Jordanów przeprowadzana będzie przez pracowników Urzędu Gminy aktualizacja powierzchni budynków i gruntów wykazanych do opodatkowania w podatku od nieruchomości.

W/w czynności będą dokonywane na podstawie przepisów ustawy Ordynacja Podatkowa.

Wójt Gminy Jordanów
ZRÓBMY SOBIE OGRÓD Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 02 czerwiec 2017

Image
ZRÓBMY SOBIE OGRÓD – zaproszenie na warsztaty z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska W dniach 6-7 czerwca w godzinach 9:00-17:00 Fundacja Aeris Futuro oddział w Łętowni, Fundacja Sendzimira, Rada Sołecka w Łętowni i Urząd Gminy Jordanów zapraszają do obchodów Światowego Dniach Ochrony Środowiska i udziału w warsztatach ZRÓBMY SOBIE OGRÓD przy Izbie Regionalnej w centrum Łętowni koło leśniczówki. W programie sadzenie tradycyjnych dla wiejskich ogródków ziół, kwiatów, krzewów i drzew, nauka wyplatania z wikliny oraz zastrzyk wiedzy o ważnej roli bioróżnorodności dla przyrody i człowieka. Udział jest bezpłatny. Zapraszamy starszych i młodszych do współdziałania.

Na naszych oczach znikają ziołowe zakątki, kwietne łąki, elementy tradycyjnej architektury drewnianej – opowiada Joanna Mieszkowicz, prezes Fundacji Aeris Futuro – społeczności odcinają się od tradycji, od tego, co zawsze współgrało z naturą – to niestety smutne wnioski, dlatego postanowiłam zrealizować projekt, który przybliży choć troszkę dziedzictwo przyrodnicze regionu. Bo czy człowiek niczym drzewo może żyć bez korzeni?

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 361 - 369 z 430