Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wieści Gminne
OBWIESZCZENIE Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 14 kwiecień 2015

OBWIESZCZENIE

WOJEWODY MAŁOPOLSKIEGO


Wojewoda Małopolski zawiadamia strony postępowania o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego na wniosek inwestora: PKP Polskie Linie Kolejowe.

Treść Obwieszczenia
INFORMACJA Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 10 kwiecień 2015

INFORMACJA

Wójt Gminy Jordanów ogłasza wyniki Otwartego Konkursu Ofert na realizację zadań publicznych w sferze kultury fizycznej w Gminie Jordanów na rok 2015.
Wykaz zgłoszonych ofert wraz z wysokością wnioskowanego i przyznanego dofinansowania w dziale "Organizacje pozarządowe".

INFORMACJA Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 03 kwiecień 2015

INFORMACJA

Informujemy, że w dniu 3.04.2015 (piątek)
Urząd Gminy w Jordanowie będzie czynny
do godziny 13.00

Kasa w dniu 3.04.2015
czynna do godziny 12.00


Życzenia Świąteczne Drukuj E-mail
Autor Administrator   
środa, 01 kwiecień 2015

Image
Image
"Niezłe Ziółka" wyróżnione Drukuj E-mail
Autor Administrator   
środa, 01 kwiecień 2015

"Niezłe Ziółka" wyróżnione

W sobotę 28 marca w Bieńkówce odbył się XI Powiatowy Konkurs Potraw i Palm Wielkanocnych, w którym po raz pierwszy wzięło udział Stowarzyszenie KGW „Niezłe Ziółka” z Toporzyska.
Panie godnie reprezentowały Gminę Jordanów, zdobywając wyróżnienie w kategorii „Potrawa Wielkanocna”. Serdecznie gratulujemy!!!

KG

Image


Czytaj całość...
Niedziela Palmowa w gminie Jordanów Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 30 marzec 2015

Niedziela Palmowa w gminie Jordanów


W Niedzielę Palmową w całej gminie, przy kościołach, odbywały się Konkursy Palm Wielkanocnych, zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie. Ich nadrzędnym celem, poza aspektem religijnym, jest propagowanie i kultywowanie tradycji wykonywania palm.
Palmy oceniane były przez specjalnie do tego powołane Komisje Konkursowe. Jurorzy zwracali szczególną uwagę na zgodność z tradycją, różnorodność i estetykę wykonania, a biorąc pod uwagę fakt, że niektóre palmy przypominały prawdziwe dzieła sztuki, praca komisji nie należała do łatwych.

Image


Czytaj całość...
Otwarcie nowego budynku Przedszkola Samorządowego Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 27 marzec 2015

Otwarcie nowego budynku Przedszkola Samorządowego
w Osielcu


W dniu 26 marca br. został uroczyście otwarty nowy budynek Przedszkola Samorządowego w Osielcu. W uroczystości tej uczestniczyli: Wójt Gminy Jordanów – pan Stanisław Pudo, Przewodniczący Rady Gminy - pan Adam Kawula, Sekretarz Gminy - pan Rafał Lubaszka, Skarbnik Gminy - pani Agata Czyszczoń, Ksiądz Proboszcz Stanisław Skowronek, Kierownik Gminnego Ośrodka Administracji Szkół i Przedszkoli - pani Agnieszka Majchrzak, dyrektorzy szkół i przedszkoli, dyrektor GOKSiP – pani Gabriela Korbel, radni powiatowi, radni gminni obecnej i poprzedniej kadencji, Rada Sołecka z przewodniczącą panią Katarzyną Bachul na czele, sołtys wsi – pani Krystyna Drobna, były i obecny prezes OSP – pan Józef Działek i pan Stanisław Wójcik, przewodnicząca KGW - pani Małgorzata Oleksa, emerytowani pracownicy przedszkola, Kierownik Budowy – pani Marzena Śliwińska, Inspektor Nadzoru – pan Andrzej Palarczyk, Rada Rodziców i pracownice przedszkola.

Image


Image


Czytaj całość...
VII Gminne Dyktando "Mistrz ortografii" Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 27 marzec 2015

VII Gminne Dyktando „Mistrz ortografii”


W środę 25 marca br. w Zespole Szkół w Naprawie odbyło się VII Gminne Dyktando „Mistrz ortografii”. Jego organizatorem był Zespół Szkół w Naprawie wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, a koordynatorkami dyktanda były panie: Renata Bednarz i Aneta Jopek - nauczycielki naprawskiego Zespołu Szkół.

O tytuł „Mistrza ortografii” walczyło 19 uczniów ze wszystkich szkół naszej gminy. Ich zmagania oceniała Komisja Konkursowa w składzie: pani Monika Hopciaś – nauczycielka języka polskiego z ZS im.H.Kołłątaja w Jordanowie, pani Władysława Wójtowicz – była dyrektor naprawskiej szkoły, pani Beata Firek – bibliotekarka oraz Gabriela Korbel – dyrektor GOKSiP Jordanów.

Image


Czytaj całość...
Koncert Pieśni Wielkopostnych w Toporzysku Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 24 marzec 2015

Koncert Pieśni Wielkopostnych w Toporzysku

W niedzielę 22 marca, w Kościele Parafialnym w Toporzysku, odbył się- corocznie organizowany na terenie gminy Jordanów- Koncert Pieśni Wielkopostnych STABAT MATER.
Jego organizatorami byli: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie Stowarzyszenie Kulturalne Chór Bel Canto z Jordanowa oraz Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidziej. Patronat medialny objęli: Radio Alex, portal sucha24.pl, TV Podhale, podhale24.pl, malopolskaonline oraz Kronika Beskidzka.
Podczas tegorocznego koncertu wystąpiły cztery chóry: „Vox Altisono” z Osielca, „Bel Canto” z Jordanowa - oba pod kierownictwem Kseni Miśkiewicz, „Cantantes Angelicus” z Rabki pod kierownictwem Kingi Brandys-Wójciak, oraz Zespół Muzyki Dawnej im. Gaspare Castiglione z Suchej Beskidziej pod kierownictwem Agnieszki Bernackiej.

Image


Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 51 52 53 54 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 451 - 459 z 486