Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wiesci Gminne
VII SESJĘ RADY GMINY Stampa E-mail
Scritto da Administrator   
poniedziałek, 08 czerwiec 2015

Przewodniczący Rady Gminy
zwołuje
VII SESJĘ RADY GMINY JORDANÓW
z następującym proponowanym porządkiem obrad:

1. Otwarcie Sesji.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Zapytania radnych.
4. Przyjęcie protokołu z VI Sesji Rady Gminy.
5. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie międzysesyjnym.
6. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Jordanów za rok 2014.
7. Podjęcie uchwały w sprawie: udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Jordanów z tytułu wykonania budżetu Gminy za 2014 rok.
8. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Naprawie.
Continua a leggere...
OGŁOSZENIE Stampa E-mail
Scritto da Administrator   
poniedziałek, 08 czerwiec 2015

OGŁOSZENIE

Wójt Gminy Jordanów informuje, że w dniach od 8 do 12 czerwca 2015r w miejscowości Wysoka, wśród mieszkańców którzy złożyli zgłoszenia do udziału w programie budowy przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków, będzie przeprowadzana wizja lokalna mająca na celu weryfikację zgłoszeń pod kątem możliwości posadowienia oczyszczalni na terenie każdej ze zgłoszonych działek. Pracownicy firmy Kopalnia Surowców Skalnych "KLĘCZANY" Sp. z o.o. ” przeprowadzać będą te wizyty w godzinach od 8:00 do 18:00. W związku z powyższym prosimy o udzielenie pracownikom tej firmy wszelkich niezbędnych informacji.

WYNIKI GMINNEGO KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO Stampa E-mail
Scritto da Administrator   
poniedziałek, 08 czerwiec 2015

WYNIKI GMINNEGO KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO TOPORZYSKO 2015

W dniu 29.05.2015 w Zespole Szkół im. Jana Kochanowskiego w Toporzysku przeprowadzono Gminny Konkurs z Języka Angielskiego, zorganizowany przez Katarzynę Maruszewską i Agnieszkę Talip. W konkursie wzięło udział pięć szkół z Gminy Jordanów reprezentowanych przez czternastu uczestników. Uczniowie rozwiązywali test gramatyczno-leksykalny z języka angielskiego.

Nauczyciele języka angielskiego z w/w szkół stanowili komisję, która oceniła prace konkursowe.

Wyłoniono następujących zwycięzców:
1. miejsce: Zuzanna Majda - SP Łętownia
2. miejsce: Daniel Maher - SP Wysoka
3. miejsce: Dominik Serafin - SP Łętownia
4. miejsce: Klaudia Kufel - SP Toporzysko
5. miejsce: Adrian Pańszczyk - SP Toporzysko

Image


Continua a leggere...
Aktorzy z Osielca podbijają Europę Stampa E-mail
Scritto da Administrator   
piątek, 05 czerwiec 2015

Aktorzy z Osielca podbijają Europę


26. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Bez Granic w Cieszynie i Czeskim Cieszynie, odbywający się w dniach 26-27 maja, w tym roku po raz pierwszy zaprosił do udziału w Konkursowym Przeglądzie Teatrów dzieci.
O kwalifikacji zespołu do udziału w konkursie decydowało jury, które na podstawie nagrania ze spektaklu wytypowało do występu w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie dwanaście zespołów z Polski, Czech i Słowacji. W gronie szczęśliwców znalazł się również Teatr Małych Form „Arlekin” z Zespołu Szkół w Osielcu – jako jeden z pięciu zespołów reprezentujących Polskę.

Image


Continua a leggere...
Chór Vox Altisono na międzynarodowym Festiwalu Stampa E-mail
Scritto da Administrator   
piątek, 05 czerwiec 2015

Chór „Vox Altisono” na międzynarodowym Festiwalu Chórów


W ostatni weekend maja Chór Vox Altisono z Osielca wyjechał na trzydniowy Festiwal Chórów odbywający się w przepięknej tyrolskiej krainie Wildschonau w Austrii. Festiwal miał charakter międzynarodowy, uczestniczyły w nim chóry austriackie, niemieckie, czeskie, a także Chór Neve Monosson z Izraela.
Chór z Osielca był jedynym reprezentantem Polski. W sobotę odbywały się warsztaty wokalne- gospelowe, ludowe i rytmiczne. O 14.00 rozpoczęły się koncerty chórów, które odbywały się równocześnie na trzech scenach i wszystkie gromadziły pełne sale słuchaczy. Chór Vox Altisono wystąpił trzykrotnie, prezentując bardzo różnorodny repertuar- od utworów w stylu gospel, z towarzyszeniem Piotra Bednarczyka grającego na fortepianie, po polskie utwory ludowe, które zyskały największy aplauz wśród publiczności.

Image


Continua a leggere...
ZAWODY SPORTOWO  POŻARNICZE Stampa E-mail
Scritto da Administrator   
wtorek, 02 czerwiec 2015

ZAWODY SPORTOWO – POŻARNICZE


W dniu 06 czerwca 2015 /sobota/ o godzinie 16.00 na terenie boiska sportowego Klubu Sportowego „UNIA” Naprawa, odbędą się zawody sportowo – pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Jordanów, Miasta Jordanów i Gminy Bystra-Sidzina.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Odbiór i zagospodarowanie odpadów Stampa E-mail
Scritto da Administrator   
wtorek, 02 czerwiec 2015


Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Jordanów


W dniu 22 kwietnia 2015r. Gmina Jordanów przeprowadziła przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie gminy. W przetargu uczestniczyły cztery firmy. Najkorzystniejszą ofertę złożyła Firma Handlowo Usługowa „KOMBUD” z siedzibą w Łętowni i to właśnie ona będzie prowadzić zbiórkę odpadów komunalnych od 1 lipca bieżącego roku do 31 grudnia 2016r. Na cenę ryczałtową w kwocie 39 060 zł/miesięcznie składa się odbiór i zagospodarowanie zebranych odpadów komunalnych z terenów nieruchomości zamieszkałych (zbiórka prowadzona dwa razy w miesiącu), koszt produkcji i dystrybucji worków, zbiórki odpadów budowalnych (tereny PSZOK-ów) oraz zbiórka odpadów wielkogabarytowych (w sezonie wiosennym i jesiennym - zbiórka objazdowa).

Continua a leggere...
Informacja Stampa E-mail
Scritto da Administrator   
poniedziałek, 01 czerwiec 2015

INFORMACJA


W związku z upływem kadencji dotychczasowych ławników do Sądu Rejonowego w Suchej Beskidzkiej, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. – Prawo o ustroju sądów powszechnych (t.j.: Dz.U. z 2015 r., poz. 133)

Wójt Gminy Jordanów informuje, że Rada Gminy w Jordanowie przystępuje do wyboru 1 ławnika do Sądu Rejonowego w Suchej Beskidzkiej Wydziału III Rodzinnego na kadencję 2016 – 2019.

Zgodnie z art. 162 § 1 ww. ustawy w terminie do dnia 30 czerwca 2015 r.należy dokonać zgłoszeń kandydatów na ławników, spośród których Rada Gminy w Jordanowie w głosowaniu tajnym wybierze 1 ławnika.

Ławnikiem może być wybrany ten, kto:

Continua a leggere...
Informacja Stampa E-mail
Scritto da Administrator   
poniedziałek, 01 czerwiec 2015

INFORMACJA

Stosownie do art. 130 § 2 Kodeksu Pracy (Dz. U. z 1998 r Nr 21, poz. 94 z późn. zm.), w związku z koniecznością udzielenia pracownikom Urzędu Gminy w Jordanowie dnia wolnego od pracy za przypadające w sobotę święto 15-go sierpnia informuję, że w dniu

05 czerwca 2015 roku /piątek/ Urząd Gminy w Jordanowie będzie nieczynny.


Sekretarz Gminy
Rafał Lubaszka

<< Inizio < Precedente 51 52 53 54 55 56 57 Successivo > Fine >>

Risultati 496 - 504 di 512