Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wiesci Gminne
Kampania społeczna "No promil  No problem" Print E-mail
Written by Administrator   
piątek, 13 październik 2017

Kampania społeczna „No promil – No problem„ w Gminie Jordanów

Gmina Jordanów w tym roku po raz pierwszy przystąpiła do akcji profilaktycznej „No promil – No problem”. Głównym celem kampanii jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób pod wpływem alkoholu za kierownicą, oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców. W akcję włączyły się szkoły z terenu Gminy Jordanów tj. Szkoła Podstawowa w Naprawie, Szkoła Podstawowa w Toporzysku, Szkoła Podstawowa w Osielcu oraz Szkoła Podstawowa w Wysokiej organizując róże inicjatywy profilaktyczne i angażując w te działania zarówno młodzież szkolną jak i całą społeczność lokalną.

Image


Read more...
zapraszamy na warsztaty z wyplatania wikliny Print E-mail
Written by Administrator   
środa, 27 wrzesień 2017

Zapleć sobie... zapraszamy na warsztaty z wyplatania wikliny Utworzono 26.09.2017


W czwartek, 28 września, zapraszamy na warsztaty z wyplatania wikliny. Odbęda się w Izbie Regionalnej w Łętowni (obok leśniczówki). Trwać będą od 8.30-15.30

Co to jest wiklina? Jak należy z nią postępować? Jak zaplata się żywe witki wiklinowe? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, dołącz do nas.

Naszą codziennością jest betonowy świat. Żyjemy, odpoczywamy i bawimy sie z dziećmi na zimnych i surowych placach zabaw. Nic dziwnego więc, że pojawia się coraz większa potrzeba powrotu do naturalnych miejsc i sytuacji.

Read more...
Szkolenia za bony w Jordanowie Print E-mail
Written by Administrator   
piątek, 22 wrzesień 2017


Szkolenia za bony w Jordanowie


Nawet do 87% dofinansowania do szkoleń można uzyskać uczestnicząc w małopolskim projekcie „Kierunek Kariera”, który realizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Szansę na otrzymanie dofinansowania w formie bonów otrzymają wszyscy uczestnicy projektu, którzy spotkają się z doradcą zawodowym i wraz z nim określą jakich szkoleń potrzebują. Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronie : https://www.pociagdokariery.pl

Kto może skorzystać z projektu?

Bony i usługi doradztwa zawodowego (Bilans Kariery) są przeznaczone dla osób pracujących (zatrudnionych na umowę o pracę, na podstawie wyboru, mianowania, powołania lub spółdzielczej umowy o pracę – w rozumieniu Kodeksu pracy, a także na umowę zlecenie lub umowę o dzieło; prowadzących wyłącznie jednoosobową działalność gospodarczą i nie zatrudniają pracowników; rolnicy, którzy nie są osobami bezrobotnymi, opłacają składki w KRUS i poświęcają czas na prowadzenie gospodarstwa rolnego, nawet jeżeli nie zrealizowały żadnej sprzedaży lub usług i nic nie wyprodukowały oraz obcokrajowcy, którzy posiadają dokument upoważniający ich do pobytu oraz świadczenia pracy na terenie RP), niezależnie od miejsca wykonywania pracy, które:

Read more...
K O M U N I K A T Print E-mail
Written by Administrator   
wtorek, 19 wrzesień 2017

K O M U N I K A T
MAŁOPOLSKIEGO
WOJEWÓDZKIEGO LEKARZA WETERYNARII
W KRAKOWIE

Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia, że na terenie województwa małopolskiego w dniach od 21 do 30 września 2017 r. zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.
Szczepienie lisów będzie wykonane za pomocą przynęt zawierających szczepionkę doustną, która zostanie zrzucona w wyżej wymienionym okresie z samolotów oraz wyłożona ręcznie.

Przynęta jest mieszaniną mączki rybnej, oleju kokosowego, parafiny i tetracykliny w kolorze szarozielonym. W jej wnętrzu umieszczona jest plastikowa kapsułka zawierająca wirus szczepionkowy z opisem zawartości.

Read more...
Spotkanie z pracownikiem ZUS Print E-mail
Written by Administrator   
wtorek, 19 wrzesień 2017
Spotkanie z pracownikiem ZUS

Dnia 27 września 2017 w godz. 12,00-15,00 w budynku Urzędu Gminy w Jordanowie Rynek 2, dyżur będzie pełnił pracownik ZUS. Dyżur będzie związany z wejściem w życie przepisów obniżających wiek emerytalny . Zapraszamy zainteresowanych mieszkańców.
Odnawialne źródła energii Print E-mail
Written by Administrator   
wtorek, 19 wrzesień 2017

INFORMACJA ZE SPOTKANIA Z MIESZKAŃCAMI W SPRAWIE INSTALACJI ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII

W dniu 13 września o godz. 18.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Promocji w Osielcu odbyło się spotkanie dla mieszkańców zainteresowanych montażem instalacji odnawialnych źródeł energii z przedstawicielami firmy ATSys.pl Sp. z o.o. Sp.K. z Katowic – Piotrem Budziszem i Stanisławem Szczurkiem, którzy sporządzą wniosek aplikacyjny do RPO Województwa Małopolskiego o pozyskanie dotacji.
Spotkanie otworzył Sekretarz Gminy Jordanów – Rafał Lubaszka, a uczestniczyło w nim 125 zainteresowanych z terenu gminy Jordanów.

Image


Read more...
Harmonogram posiedzeń Komisji Print E-mail
Written by Administrator   
czwartek, 14 wrzesień 2017

Harmonogram posiedzeń
Komisji Rady Gminy Jordanów


WRZESIEŃ 2017
Komisja Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa i Inwestycji :
19 września br. /.tj: wtorek/ o godz. 8.30

Tematyka posiedzenia:
1. Informacja na temat wysokości pozyskanych środków zewnętrznych na realizację inwestycji w roku 2016 i 2017 oraz wizytacja inwestycji zrealizowanych do I połowy 2017 roku – Komisja wyjazdowa.
2. Sprawy bieżące.
Read more...
Szanowni Państwo Print E-mail
Written by Administrator   
środa, 13 wrzesień 2017

Szanowni Państwo,

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości „Consilium” z siedzibą w Krakowie ma przyjemność poinformować, że na terenie Gminy Jordanów oraz w dwóch innych lokalizacjach na terenie Powiatu Suskiego osoby potrzebujące porady prawnej mogą skorzystać z Punktów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej. Uprawnieni mogą uzyskać profesjonalną darmową pomoc prawną świadczoną przez adwokatów i radców prawnych z zakresu większości dziedzin prawa, w tym w szczególności prawa cywilnego (spadkowego oraz rzeczowego), rodzinnego, administracyjnego i karnego.

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej znajdują się w trzech lokalizacjach na terenie powiatu suskiego i działają według poniżej wskazanego harmonogramu:

I. Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Jordanowie (al. Mickiewicza 2-Budynek Urzędu Gminy Jordanów).
Poniedziałek: godz. 7:30 - 11:30
Wtorek: godz. 13:00 – 17:00
Środa - piątek: godz. 7:30-11:30.

Read more...
Dożynki Powiatowe w Łętowni Print E-mail
Written by Administrator   
wtorek, 12 wrzesień 2017


Dożynki Powiatowe w Łętowni


Gospodarzem tegorocznych Dożynek Powiatowych była Gmina Jordanów. Uroczystości dożynkowe odbyły się w niedzielę 10 września br. w Łętowni, a ich organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Urząd Gminy w Jordanowie oraz Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.
Barwny korowód dożynkowy, złożony z pocztów sztandarowych, delegacji wieńcowych, starostów, licznie przybyłych gości i mieszkańców Łętowni, poprowadziła do kościoła orkiestra OSP z Łętowni. Uroczystą Mszę św. odprawił ks. Stefan Stypuła – proboszcz parafii w Łętowni, podczas której dokonał poświęcenia wieńców dożynkowych. O uroczystą oprawę uroczystości zadbał chór „Vox Altisono” z Osielca i orkiestra z Łętowni. Po mszy korowód powrócił na plac przyszkolny, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości.

Image


Image


Oficjalnego otwarcia dokonali gospodarze dożynek: Starosta Suski Józef Bałos i Wójt Gminy Jordanów Stanisław Pudo. Tradycyjne bochenki chleba na ręce gospodarzy przekazali starostowie dożynek: Ewa Kołodziejczyk i Stanisław Jabcoń. Następnie wspólnie ze Starostą i Wójtem podzielili dożynkowe chleby i rozdzielili wśród uczestników uroczystości.
Jednym z najważniejszych punktów święta chleba był Powiatowy Konkurs Wieńca Dożynkowego. Wzięło w nim udział dwanaście grup wieńcowych. Wykonane przez nie wieńce, a także prezentacje sceniczne (ośpiewanie wieńców) oceniała Komisja Konkursowa w składzie: Dorota Majerczyk – etnolog, folklorysta, Małgorzata Wójtowicz - Wierzbicka- adiunkt muzealny oraz Andrzej Peć – regionalista.

Read more...
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Results 55 - 63 of 493