Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wiesci Gminne
ZAPRASZAMY Print E-mail
Written by Administrator   
piątek, 20 październik 2017
Image
ZAPRASZAMY!!!


GMINNY OŚRODEK KULTURY, SPORTU i PROMOCJI W JORDANOWIE oraz STOWARZYSZENIE MAŁOPOLSCY PATRIOCI zapraszają wszystkich mieszkańców Gminy Jordanów i okolicznych gmin do udziału w akcji honorowego oddawania krwi. Akcja odbędzie się 29 października br. w godz. 9:30 - 12:30 w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Osielcu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!
Harmonogram posiedzeń Komisji Print E-mail
Written by Administrator   
poniedziałek, 16 październik 2017

Harmonogram posiedzeń
Komisji Rady Gminy JordanówPAŹDZIERNIK 2017
Wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy:
24 października br. /.tj: wtorek / o godz. 8.30

Tematyka posiedzenia:
1. Opiniowanie stawek podatkowych oraz zwolnień podatkowych na 2018r.
2. Sprawy bieżące.
-----------------------------------------------------------------------
ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH Print E-mail
Written by Administrator   
poniedziałek, 16 październik 2017

ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH


Wójt Gminy Jordanów przypomina o zbliżającym się terminie jesiennej zbiórki odpadów wielkogabarytowych, która będzie przeprowadzona wg następującego harmonogramu:

Łętownia, Naprawa - 19 październik
Osielec – 20 październik
Toporzysko, Wysoka – 31 październik

Read more...
Informacja Print E-mail
Written by Administrator   
piątek, 13 październik 2017

Na konta rolników w najbliższych tygodniach trafią pieniądze z ARiMR Będzie to 70-procentowa zaliczka na poczet dopłat bezpośrednich za 2017 rok


Polska wystąpiła do Komisji Europejskiej i uzyskała zgodę na wypłatę zaliczek w wysokości 70 proc. wszystkich dopłat bezpośrednich. Wypłata zaliczek nastąpi od 16 października do końca listopada. Na konta rolników trafi ok. 10 mld zł, reszta zaś zostanie wypłacona do 30 czerwca następnego roku. W sumie rolnicy dostaną 14 mld zł. W województwie małopolskim o dopłaty bezpośrednie ubiegało się w tym roku 120 tys. rolników, a dopłatami objęte jest prawie 500 tys. ha.
Europejski Bank Centralny opublikował 6 października kurs wymiany, po którym przeliczane będą płatności bezpośrednie za 2017 r. Wynosi on 4,3042 zł za 1 euro. Podstawowa dopłata - jednolita płatność obszarowa – wyniesie zatem 461,55 zł za hektar.

Były wnioski, są decyzje. Mieszkańcy wsi będą mogli poszukać dodatkowych źródeł dochodu w pozarolniczej działalności gospodarczej
Read more...
Kampania społeczna "No promil  No problem" Print E-mail
Written by Administrator   
piątek, 13 październik 2017

Kampania społeczna „No promil – No problem„ w Gminie Jordanów

Gmina Jordanów w tym roku po raz pierwszy przystąpiła do akcji profilaktycznej „No promil – No problem”. Głównym celem kampanii jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób pod wpływem alkoholu za kierownicą, oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców. W akcję włączyły się szkoły z terenu Gminy Jordanów tj. Szkoła Podstawowa w Naprawie, Szkoła Podstawowa w Toporzysku, Szkoła Podstawowa w Osielcu oraz Szkoła Podstawowa w Wysokiej organizując róże inicjatywy profilaktyczne i angażując w te działania zarówno młodzież szkolną jak i całą społeczność lokalną.

Image


Read more...
zapraszamy na warsztaty z wyplatania wikliny Print E-mail
Written by Administrator   
środa, 27 wrzesień 2017

Zapleć sobie... zapraszamy na warsztaty z wyplatania wikliny Utworzono 26.09.2017


W czwartek, 28 września, zapraszamy na warsztaty z wyplatania wikliny. Odbęda się w Izbie Regionalnej w Łętowni (obok leśniczówki). Trwać będą od 8.30-15.30

Co to jest wiklina? Jak należy z nią postępować? Jak zaplata się żywe witki wiklinowe? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, dołącz do nas.

Naszą codziennością jest betonowy świat. Żyjemy, odpoczywamy i bawimy sie z dziećmi na zimnych i surowych placach zabaw. Nic dziwnego więc, że pojawia się coraz większa potrzeba powrotu do naturalnych miejsc i sytuacji.

Read more...
Szkolenia za bony w Jordanowie Print E-mail
Written by Administrator   
piątek, 22 wrzesień 2017


Szkolenia za bony w Jordanowie


Nawet do 87% dofinansowania do szkoleń można uzyskać uczestnicząc w małopolskim projekcie „Kierunek Kariera”, który realizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Szansę na otrzymanie dofinansowania w formie bonów otrzymają wszyscy uczestnicy projektu, którzy spotkają się z doradcą zawodowym i wraz z nim określą jakich szkoleń potrzebują. Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronie : https://www.pociagdokariery.pl

Kto może skorzystać z projektu?

Bony i usługi doradztwa zawodowego (Bilans Kariery) są przeznaczone dla osób pracujących (zatrudnionych na umowę o pracę, na podstawie wyboru, mianowania, powołania lub spółdzielczej umowy o pracę – w rozumieniu Kodeksu pracy, a także na umowę zlecenie lub umowę o dzieło; prowadzących wyłącznie jednoosobową działalność gospodarczą i nie zatrudniają pracowników; rolnicy, którzy nie są osobami bezrobotnymi, opłacają składki w KRUS i poświęcają czas na prowadzenie gospodarstwa rolnego, nawet jeżeli nie zrealizowały żadnej sprzedaży lub usług i nic nie wyprodukowały oraz obcokrajowcy, którzy posiadają dokument upoważniający ich do pobytu oraz świadczenia pracy na terenie RP), niezależnie od miejsca wykonywania pracy, które:

Read more...
K O M U N I K A T Print E-mail
Written by Administrator   
wtorek, 19 wrzesień 2017

K O M U N I K A T
MAŁOPOLSKIEGO
WOJEWÓDZKIEGO LEKARZA WETERYNARII
W KRAKOWIE

Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia, że na terenie województwa małopolskiego w dniach od 21 do 30 września 2017 r. zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.
Szczepienie lisów będzie wykonane za pomocą przynęt zawierających szczepionkę doustną, która zostanie zrzucona w wyżej wymienionym okresie z samolotów oraz wyłożona ręcznie.

Przynęta jest mieszaniną mączki rybnej, oleju kokosowego, parafiny i tetracykliny w kolorze szarozielonym. W jej wnętrzu umieszczona jest plastikowa kapsułka zawierająca wirus szczepionkowy z opisem zawartości.

Read more...
Spotkanie z pracownikiem ZUS Print E-mail
Written by Administrator   
wtorek, 19 wrzesień 2017
Spotkanie z pracownikiem ZUS

Dnia 27 września 2017 w godz. 12,00-15,00 w budynku Urzędu Gminy w Jordanowie Rynek 2, dyżur będzie pełnił pracownik ZUS. Dyżur będzie związany z wejściem w życie przepisów obniżających wiek emerytalny . Zapraszamy zainteresowanych mieszkańców.
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Results 64 - 72 of 506