Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wieści Gminne
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 07 kwiecień 2017

NOWE ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI DOTYCZĄCE PTASIEJ GRYPY

Urząd Gminy w Jordanowie informuje, iż w związku z wystąpieniem na terenie Polski ognisk ptasiej grypy, 6 kwietnia 2017 r. weszło w życie nowe rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.
Przedmiotowe rozporządzenie nakłada szereg nakazów i zakazów dotyczących utrzymania drobiu na terytorium Polski. M.in. nakazuje się odosobnienie drobiu w sposób ograniczający ich kontakt z dzikimi ptakami, utrzymywanie drobiu w sposób wykluczający jego dostęp do zbiorników wodnych, do których dostęp mają dzikie ptaki. Przechowywaniem pasz w sposób zabezpieczający kontakt z dzikimi ptakami oraz ich odchodami. Dokonywanie codziennego przeglądu stada drobiu wraz z prowadzeniem dokumentacji zawierającej informacje na temat liczby padłych ptaków, spadku pobierania paszy lub nieśności.
Uchylony zostaje nakaz utrzymywania drobiu w zamkniętych pomieszczeniach, a także zakaz organizowania targów i wystaw ptaków.

Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Informacja Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 07 kwiecień 2017
Otwarcie i poświęcenie Krytej Pływalni Drukuj E-mail
Autor Administrator   
środa, 05 kwiecień 2017

Otwarcie i poświęcenie Krytej Pływalni w Naprawie


Dnia 1 kwietnia 2017 roku, dokładnie w 25 rocznicę powstania Gminy Jordanów, odbyło się uroczyste otwarcie Krytej Pływalni w Naprawie połączone z poświęceniem obiektu przez ks. Jana Fryźlewicza proboszcza parafii pw Św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Naprawie w asyście ks. Michała Wichra.
Na uroczystość przybyli nie tylko zaproszeni goście, ale także mieszkańcy gminy Jordanów. Podczas otwarcia głos zabrał Wójt Gminy Jordanów – Stanisław Pudo, Starosta Powiatu Suskiego Józef Bałos, a także wieloletni dyrektor szkoły w Naprawie - pani Władysława Wójtowicz. Zaprezentowane zostały atrakcje basenowe, a przybyli goście mogli zwiedzić cały obiekt wraz z zapleczem technicznym.
Pierwszymi, którzy przetestowali naprawską pływalnię byli Wójt i Sekretarz Gminy Jordanów, których wepchnięto niespodziewanie do basenu.

Image


Image


Czytaj całość...
Stabat Mater Drukuj E-mail
Autor Administrator   
środa, 05 kwiecień 2017
Image
RUSZA KRYTA PŁYWALNIA W NAPRAWIE Drukuj E-mail
Autor Administrator   
środa, 29 marzec 2017

RUSZA KRYTA PŁYWALNIA W NAPRAWIE

W najbliższą sobotę, tj. 1 kwietnia br. o godz. 13:00, odbędzie się uroczyste poświęcenie i otwarcie Krytej Pływalni w Naprawie.

Do korzystania z obiektu zapraszamy od 6 kwietnia (czwartek) - codziennie w godzinach od 11:00 do 21:00.

Image


Image


Image


Image


OGŁOSZENIE O KONKURSIE Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 28 marzec 2017

OGŁOSZENIE O KONKURSIE

Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Podbabiogórze" ogłasza od dnia 05 kwietnia 2017 r. do 18 kwietnia 2017 r. konkurs na stanowiska: Specjalista ds. wdrażania Strategii Kierowanej przez Społeczność na lata 2014-2020.

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które:
- są obywatelami polskimi,
- posiadają kwalifikacje zawodowe do wykonywania pracy na danym stanowisku,
- posiadają stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na tym stanowisku,
- nie były karane za przestępstwo popełnione umyślnie,
- posiadają pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzystają z pełni praw publicznych.

Czytaj całość...
Informacja Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 28 marzec 2017Czytaj całość...
Ogłoszenie Drukuj E-mail
Autor Administrator   
środa, 22 marzec 2017

Ogłoszenie
Wójta Gminy Jordanów


o przeprowadzeniu konsultacji społecznych projektu w sprawie określenia zasad wyznaczania składu i zasad działania Komitetu Rewitalizacji


Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2016 r. poz. 446 z późn. zm.) oraz art. 7 ust. 1-3 ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (Dz. U. z 2015 r. poz. 1777 z późn. zm.), oraz Zarządzenia Wójta Gminy Jordanów nr 16/2017 z dnia 22 marca 2017r,

Wójt Gminy Jordanów informuje o terminie konsultacji społecznych projektu Uchwały Rady Gminy Jordanów w sprawie określenia zasad wyznaczania składu i zasad działania Komitetu Rewitalizacji

Czytaj całość...
WAŻNA INFORMACJA DOTYCZĄCA OBSZARÓW REWITALIZACJI Drukuj E-mail
Autor Administrator   
środa, 22 marzec 2017

WAŻNA INFORMACJA DOTYCZĄCA OBSZARÓW REWITALIZACJI


NAWIĄZUJĄC DO PYTAŃ MIESZKAŃCÓW WSI TOPORZYSKO, KTÓRE POJAWIŁY SIĘ PO SPOTKANIU KONSULTACYJNYM, DOTYCZĄCYCH OBSZARU REWITALIZACJI (OKREŚLONEGO W UCHWALE NR XXII/193/2017 RADY GMINY JORDANÓW Z DNIA 5.01. 2017 r.), PRAGNIEMY POINFORMOWAĆ, ŻE OD 22 MARCA DO 31 LIPCA 2017 MOŻECIE PAŃSTWO SKŁADAĆ WNIOSKI O WYKREŚLENIE POSZCZEGÓLNYCH DZIAŁEK Z OBSZARU REWITALIZACJI.
WNIOSKI NALEŻY ZŁOŻYĆ ZA POMOCĄ FORMULARZA UMIESZCZONEGO PONIŻEJ, PRZESYŁAJĄC JE POCZTĄ LUB SKŁADAJĄC OSOBIŚCIE W SIEDZIBIE URZĘDU GMINY W JORDANOWIE, RYNEK 2, 34-240 JORDANÓW POK. NR 4, W GODZINACH 7:30 DO 15:30.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 73 - 81 z 462