Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wiesci Gminne
Święto Niepodległości w Gminie Jordanów Print E-mail
Written by Administrator   
poniedziałek, 13 listopad 2017

Święto Niepodległości w Gminie Jordanów

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w gminie Jordanów odbyły się w Osielcu. Rozpoczęła je msza św. w intencji Ojczyzny, którą odprawił ks. Stanisław Skowronek – proboszcz parafii w Osielcu. Po mszy uczestnicy udali się na cmentarz, by złożyć okolicznościowe wiązanki na grobach poległych obrońców Ojczyzny. Dalsza część obchodów miała miejsce pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po odegraniu Hymnu Państwowego przez osielecką orkiestrę OSP i powitaniu zebranych, okolicznościowe przemówienie wygłosił Wójt Gminy Jordanów Stanisław Pudo. Następnie delegacje władz powiatowych i gminnych, straży, szkół, przedszkoli, ośrodka kultury, rady sołeckiej i harcerzy złożyły wieńce. Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości zakończyła część artystyczna w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej z Toporzyska.

GK

Image


Image


Read more...
Złote Gody w Gminie Jordanów Print E-mail
Written by Administrator   
poniedziałek, 13 listopad 2017

Złote Gody w Gminie Jordanów


Każdego roku w gminie Jordanów organizowany jest jubileusz par małżeńskich, które przeżyły ze sobą 50, 60 i 65 lat. W tym roku uroczystości odbyły się - 8 listopada - w Szkole Podstawowej w Toporzysku. Zgromadzonych jubilatów i gości powitała dyrektor szkoły – Eugenia Knapczyk, która zaprosiła wszystkich do obejrzenia części artystycznej w wykonaniu uczniów miejscowej szkoły. Młodzi artyści pod kierownictwem pań: Renaty Gałki i Reginy Galickiej przygotowali niezwykle wzruszający koncert przeplatany życzeniami i piosenkami dedykowanymi jubilatom. Po części artystycznej głos zabrał Wójt Gminy Jordanów Stanisław Pudo, który pogratulował małżonkom pięknego jubileuszu i złożył serdeczne życzenia na dalsze lata wspólnego życia. Następnie wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Adamem Kawulą i Sekretarzem Gminy Rafałem Lubaszką wręczył jubilatom „Medale za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznane przez Prezydenta RP, a także pamiątkowe dyplomy, kwiaty i upominki. Życzenia małżonkom złożył także proboszcz parafii w Toporzysku – ks. Marian Juras. Uroczyste obchody zakończył wspólny obiad, lampka szampana, gromkie „Sto lat” i pyszny tort ufundowany przez firmę cukierniczą Stanisława Filipka z Tokarni.

Jubilaci obchodzący 65 – lecie pożycia małżeńskiego:
Józefa i Stanisław Kowalcze z Łętowni

Image


Image


Read more...
Informacja Print E-mail
Written by Administrator   
czwartek, 09 listopad 2017

Informacja

Uchylenie rozporządzenia w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół Na podstawie art. 46 ust. 5 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, Wojewoda Małopolski uchylił rozporządzenie z dnia 22 sierpnia 2016r. w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół na terenie powiatu nowotarskiego i suskiego. (Dz. Urz. Woj. Małopol. z dnia 23 sierpnia 2016r. poz. 4849). Uchylenie uzasadnione jest tym, że ognisko choroby zostało uznane na wygasłe przez właściwych miejscowo Powiatowych Lekarz Weterynarii, ponadto na obszarze zapowietrzonym przeprowadzono przegląd pasiek i nie stwierdzono kolejnych przypadków choroby.

KP
Narodowe Święto Niepodległości Print E-mail
Written by Administrator   
poniedziałek, 06 listopad 2017

Image
Za życiem Print E-mail
Written by Administrator   
wtorek, 31 październik 2017

Image


Z dniem 1 stycznia 2017 r. weszła w życie ustawa z dnia 4 listopada 2016r. o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem” (Dz. U. 2016r., poz. 1860) oraz uchwała nr 160 Rady Ministrów z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” (M.P. z 2016 r., poz. 1250). Program „Za życiem” jest programem kompleksowego wsparcia rodzin, w szczególności:
- wczesnego wspomagania rozwoju dziecka,
- opieki, w tym paliatywnej lub rehabilitacji dzieci,
- wsparcia dla kobiet w ciąży i ich rodzin w przypadku ciąży powikłanej,
- pomocy w zabezpieczeniu szczególnych potrzeb, w tym mieszkaniowych, rodzin z dzieckiem posiadającym stosowne zaświadczenie.

Osoby, których dziecko urodziło się nieuleczalnie chore mogą od 1 stycznia 2017 r. starać się o nowe świadczenie. Wchodzące w życie od nowego roku jednorazowe świadczenie po urodzeniu dziecka to jeden z elementów programu „Za życiem” skierowanego do szczególnej grupy rodziców. Jest to wsparcie dla osób, u których dziecka zdiagnozowano ciężkie i nieodwracalne upośledzenie, albo nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu, o ile powstały w prenatalnym okresie rozwoju lub w czasie porodu.

Read more...
Ogłoszenie Print E-mail
Written by Administrator   
poniedziałek, 30 październik 2017

Ogłoszenie


Forum samorządowców i mieszkańców gmin Bystra-Sidzina, Czarny Dunajec, Jabłonka, Jordanów, Maków Podhalański, Raba Wyżna, Spytkowice, Zawoja Zapraszają mieszkańców na spotkanie 3 listopada 2017r. w Jabłonce o godz. 10.00 (Centrum Kultury Górnej Orawy w Jabłonce) w zakresie wyrażenia sprzeciwu wobec planów utworzenia parków krajobrazowych na terenie gmin oraz zmienionego przebiegu planowanej drogi ekspresowej S7 Rabka – Chyżne. Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego wraz z Marszałkiem Województwa.
XXVIII SESJĘ RADY GMINY JORDANÓW Print E-mail
Written by Administrator   
czwartek, 26 październik 2017

Przewodniczący Rady Gminy
zwołuje
XXVIII SESJĘ RADY GMINY JORDANÓW


Proponowany porządek obrad:
1. Otwarcie Sesji.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Zapytania radnych.
4. Przyjęcie protokołu z XXVII Sesji Rady Gminy.
5. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie międzysesyjnym.
6. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia wezwania do usunięcia naruszenia prawa.
7. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na postępowanie Wójta Gminy Jordanów.
Read more...
Jubileuszowy Gminny Konkurs Potraw w Naprawie Print E-mail
Written by Administrator   
poniedziałek, 23 październik 2017

Jubileuszowy Gminny Konkurs Potraw w Naprawie


Od dwudziestu lat w gminie Jordanów odbywa się Gminny Konkurs Potraw Regionalnych, którego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie. Tegoroczna jubileuszowa edycja tego konkursu odbyła się w minioną sobotę w Naprawie, a wzięły w niej udział wszystkie koła gospodyń z gminy oraz gospodynie z zaprzyjaźnionej gminy Jordanów Śląski. Jubileusz rozpoczął się od wręczenia zaszczytnych odznaczeń „Order Serca – Matkom Wsi” przyznawanych przez Krajowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych dla matek mieszkających na wsi za ich poświęcenie włożone w wychowanie dzieci, prowadzenie gospodarstw i działalność na rzecz lokalnego środowiska. Na wniosek Wójta Gminy Jordanów Stanisława Pudo takie odznaczenia otrzymały: Elżbieta Płoska, Małgorzata Leśna, Stanisława Symczycz, Janina Halek, Krystyna Korbel, Katarzyna Bachul, Małgorzata Gałka, Zofia Gruca, Danuta Pluta i Kazimiera Działek. Uroczystej dekoracji dokonali Prezes Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych – Andrzej Harężlak oraz Wieceprezes WZRKiOR – Bohdan Laskosz.

Image


Image


Read more...
Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej Print E-mail
Written by Administrator   
poniedziałek, 23 październik 2017

Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej

W tym roku Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się 13 października w Szkole Podstawowej w Toporzysku. Uczestniczyli w nich: Wójt Gminy Jordanów – pan Stanisław Pudo, Przewodniczący Rady Gminy – pan Adam Kawula, Sekretarz Gminy Jordanów- pan Rafał Lubaszka, radni, wizytator Delegatury Kuratorium w Wadowicach – pan Zygmunt Ormaniec, Kierownik Gminnego Ośrodka Administracji Szkół i Przedszkoli w Jordanowie - pani Agnieszka Majchrzak oraz dyrektorzy i nauczyciele szkół i przedszkoli.
Zebranych gości przywitała Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Toporzysku Eugenia Knapczyk, która bardzo serdecznie podziękowała za przybycie. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Jordanów – pan Stanisław Pudo, który podziękował wszystkim pracownikom oświaty za pracę i złożył najlepsze życzenia. Podziękowania i życzenia dla nauczycieli złożył także przedstawiciel Małopolskiego Kuratora Oświaty – pan Zygmunt Ormaniec. W czasie obchodów zostały wręczone akty nadania dla nauczycieli, którzy uzyskali stopień nauczyciela mianowanego i dyplomowanego.

Read more...
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Results 10 - 18 of 488