Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wieści Gminne
Dożynki Powiatowe w Łętowni Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 12 wrzesień 2017


Dożynki Powiatowe w Łętowni


Gospodarzem tegorocznych Dożynek Powiatowych była Gmina Jordanów. Uroczystości dożynkowe odbyły się w niedzielę 10 września br. w Łętowni, a ich organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Urząd Gminy w Jordanowie oraz Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.
Barwny korowód dożynkowy, złożony z pocztów sztandarowych, delegacji wieńcowych, starostów, licznie przybyłych gości i mieszkańców Łętowni, poprowadziła do kościoła orkiestra OSP z Łętowni. Uroczystą Mszę św. odprawił ks. Stefan Stypuła – proboszcz parafii w Łętowni, podczas której dokonał poświęcenia wieńców dożynkowych. O uroczystą oprawę uroczystości zadbał chór „Vox Altisono” z Osielca i orkiestra z Łętowni. Po mszy korowód powrócił na plac przyszkolny, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości.

Image


Image


Oficjalnego otwarcia dokonali gospodarze dożynek: Starosta Suski Józef Bałos i Wójt Gminy Jordanów Stanisław Pudo. Tradycyjne bochenki chleba na ręce gospodarzy przekazali starostowie dożynek: Ewa Kołodziejczyk i Stanisław Jabcoń. Następnie wspólnie ze Starostą i Wójtem podzielili dożynkowe chleby i rozdzielili wśród uczestników uroczystości.
Jednym z najważniejszych punktów święta chleba był Powiatowy Konkurs Wieńca Dożynkowego. Wzięło w nim udział dwanaście grup wieńcowych. Wykonane przez nie wieńce, a także prezentacje sceniczne (ośpiewanie wieńców) oceniała Komisja Konkursowa w składzie: Dorota Majerczyk – etnolog, folklorysta, Małgorzata Wójtowicz - Wierzbicka- adiunkt muzealny oraz Andrzej Peć – regionalista.

Czytaj całość...
OGŁOSZENIE Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 11 wrzesień 2017

OGŁOSZENIE

Wójt Gminy Jordanów przypomina, iż uczniowie i studenci zamieszkujący na stałe na terenie Gminy Jordanów, posiadający bardzo dobre lub wybitne osiągnięcia w dziedzinie: nauki, sztuki, kultury, kultury fizycznej i sportu, mogą ubiegać się o stypendium w ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży, mieszkańców Gminy Jordanów.

Szczegółowe informacje o programie oraz formularze wniosków można uzyskać w Gminnym Ośrodku Administracji Szkół i Przedszkoli w Jordanowie, Rynek 2, pok. nr 5, tel. (18) 26 93 525, email:

Wnioski należy składać w terminie do 15 września 2017 r

Kompetencje - kluczowe czynniki sukcesu Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 08 wrzesień 2017

Image

Kompetencje – kluczowe czynniki sukcesu

„Kompetencje – kluczowe czynniki sukcesu” pod takim hasłem realizowany jest od sierpnia 2017 r. w Gminie Jordanów projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt polega na prowadzeniu we wszystkich szkołach podstawowych tj. w Łętowni, Osielcu, Naprawie, Toporzysku i Wysokiej dodatkowych zajęć edukacyjnych dla uczniów, a także szkoleń dla nauczycieli w zakresie wykorzystywania nowoczesnych narzędzi i technologii informacyjnych.

Czytaj całość...
Zagubiony pies Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 08 wrzesień 2017

Informacja

Poszukujemy dotychczasowego lub nowego właściciela dla psa. Pies obecnie znajduje się w Wysokiej, jest bardzo przyjazny. Więcej informacji pod nr tel. 18 26 87 607

KP


Image
Czytaj całość...
Odnawialne źródła energii Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 08 wrzesień 2017

SPOTKANIE Z MIESZKAŃCAMI W SPRAWIE
INSTALACJI ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII

Wójt Gminy Jordanów informuje, że w dniu 13 września (środa) br. o godz. 18.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Promocji w Osielcu organizuje spotkanie dla mieszkańców zainteresowanych montażem instalacji odnawialnych źródeł energii. Zainteresowanych prosimy o przybycie na spotkanie.

Spotkanie będzie dotyczyć montażu instalacji OZE (przede wszystkim paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła) na budynkach mieszkalnych, należących do osób prywatnych w ramach wniosku aplikacyjnego o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Małopolskiego (działania 4.1.1.). Na spotkaniu będą omawiane sprawy techniczne dot. możliwości montażu instalacji na budynku lub działce, przybliżone koszty instalacji, wielkość możliwej do pozyskania dotacji oraz planowany harmonogram działań w ramach ww. wniosku składanego do RPO. Szczególnie na spotkanie zapraszamy mieszkańców, którzy w tym roku złożyli ankietę dot. dofinansowania ww. instalacji (paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła, kolektorów słonecznych).

Zbigniew Bryl
Insp. UG Jordanów
Starostowie Dożynek Powiatowych w Łętowni Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 05 wrzesień 2017

Starostowie Dożynek Powiatowych w Łętowni

W niedzielę 10 września br. w Łętowni odbędą się Dożynki Powiatowe, na które już dziś serdecznie zapraszamy. Zaszczytną rolę Starostów Dożynek będą pełnić gospodarze z Łętowni: Ewa Kołodziejczyk i Stanisław Jabcoń. Ewa Kołodziejczyk ma 43 lata, pochodzi z Naprawy, a od przeszło 20 lat mieszka w Łętowni, gdzie wspólnie z mężem Tadeuszem prowadzi gospodarstwo o powierzchni 6 hektarów. Uprawia na nim zboża, ziemniaki i trawy. Hoduje bydło, trzodę chlewną i drób. Gospodarstwo jest bardzo zadbane i w pełni zmechanizowane. Pani Ewa jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła Wydział Nauk o Zdrowiu ze specjalizacją położnictwo i od ponad 12 lat pracuje w suskim szpitalu jako położna.
Od wielu lat jest członkinią miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich i chętnie udziela się społecznie. W wolnych chwilach piecze ciasta i szydełkuje. Lubi spacery po lesie i wycieczki górskie. Jest szczęśliwą żoną i matką trójki dzieci: Ani, Madzi i Tadeusza. Mąż pani Ewy prowadzi własną działalność gospodarczą, ale chętnie pomaga żonie w prowadzeniu domu i wychowywaniu dzieci.

Image


Czytaj całość...
78 rocznica wybuchu II wojny światowej Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 04 wrzesień 2017

78 rocznica wybuchu II wojny światowej


W dniu 1 września 2017 r. w Wysokiej odbyły się uroczystości upamiętniające 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Rozpoczęła je uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Jana Mędrzaka – proboszcza parafii w Wysokiej. Dalsza część uroczystości miała miejsce na cmentarzu wojskowym. Modlitwę za poległych w obronie Ojczyzny odmówił ks. Jan Mędrzak. Orkiestra OSP z Osielca odegrała Hymn Państwowy, Apel Pamięci odczytała por. Ewa Dworska z 10. Brygady Kawalerii Pancernej im. gen. Stanisława Maczka ze Świętoszowa. Na zakończenie apelu salwę na cześć poległych bohaterów wykonała kompania honorowa 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa pod dowództwem kpt. Szczepana Piaskowskiego. Okolicznościowe przemówienia wygłosili: Wójt Gminy Jordanów Stanisław Pudo, poseł na Sejm RP Józef Brynkus, senator RP Andrzej Pająk, Starosta Suski Józef Bałos, Joanna Wielgat – córka por. Mariana Plichty – obrońcy Wysokiej oraz James Jurczyk – prezes Beskidzkiego Stowarzyszenia Maczkowców z Bielska- Białej.

Image


Image


Czytaj całość...
Dożynki Powiatowe Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 04 wrzesień 2017
Szkolenia dla Beneficjentów Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 29 sierpień 2017

Szkolenia dla Beneficjentów


Zarząd Stowarzyszenia LGD „Podbabiogórze” zaprasza do udziału w szkoleniach dla Beneficjentów o tematyce: „Zasady wypełniania wniosków o przyznanie pomocy oraz wniosków o płatność z zakresu Projektów Grantowych”.

Szkolenia przeprowadzone będą w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego PROW na lata 2014-2020.

Szkolenia odbędą się w Biurze Zarządu Stowarzyszenia LGD „Podbabiogórze” ul. Mickiewicza 19, Sucha Beskidzka, budynek Urzędu Miasta, II piętro, pokój nr 39, w dniach:
I tura szkolenia - 4 września 2017 (tj. poniedziałek) od godziny 9:00,
II tura szkolenia - 8 września 2017 (tj. piątek) od godziny 9:00.

Prosimy o zgłaszanie uczestnictwa w szkoleniach telefonicznie pod nr /33/ 874 41 72 lub e-mailem na adres: do dnia 1 września 2017 r.

<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 91 - 99 z 502