Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
NAPRAWSKIE LATO Drukuj E-mail
czwartek, 24 lipiec 2014

NAPRAWSKIE LATO

Tegoroczne lato płatające różne figle pogodowe, tym razem pokazało klasę i przy pięknej pogodzie mogli się bawić mieszkańcy gminy Jordanów na imprezach, które odbywały się na stadionie Klubu Sportowego UNIA w Naprawie. To nie pomyłka piszącego, że bawili się na imprezach, ponieważ, 20 lipca w niedzielę rozgrywany był V Turniej Wsi o Puchar Wójta Gminy Jordanów, odbyło się zakończenie Przeglądu Twórczości Kulturalnej Ziemi Jordanowskiej, podczas którego wręczono nagrody zwycięzcom, a także Klub Sportowy UNIA Naprawa obchodził XV lecie swojej działalności. To wszystko w ramach Naprawskiego Lata, imprezy cyklicznej od kilku lat odbywającej się w Naprawie.

Image


Image


Po raz piąty stanęły do walki w jedenastu konkurencjach reprezentacje pięciu sołectw gminy Jordanów, aby powalczyć o puchar i główną nagrodę, którą corocznie funduje wójt. Konkurencje bardzo ciekawe, zabawne, ale jednocześnie wyzwalające ducha sportowego. Nad przebiegiem poszczególnych konkurencji czuwała komisja sędziowska składająca się z przedstawicieli poszczególnych sołectw. W ostatecznym rozrachunku w tym roku najdzielniej walczyła drużyna z Naprawy i to ona stała się zdobywcą nagrody głównej i pucharu. Miejsce drugie przypadło w udziale zawodnikom z Toporzyska, trzecie wywalczyła reprezentacja Osielca, czwarte Wysoka a piąte Łętownia.

Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Podsumowano i wręczono nagrody laureatom Przeglądu Twórczości Kulturalnej Ziemi Jordanowskiej, a także wyróżniono opiekunów tej uzdolnionej młodzieży. Jeżeli komuś się wydaje, że uzdolniona młodzież znajduje się tylko w miastach to jest w wielkim błędzie. Tak pięknie jak grali i śpiewali laureaci w Naprawie to aż milo było posłuchać. Należy również pochylić głowę przed opiekunami tej młodzieży, bo samo z siebie to się nie wzięło.

Image


Image


Image


Image


Image


Image


Obchody XV lecia Klubu Sportowego UNIA Naprawa rozpoczęły się już w sobotę wielkim festynem. W niedzielę działacze i sportowcy za swoją społeczną pracę zostali uhonorowani medalami i odznakami i tak:
Medale 90-lecia Krakowskiego Związku Piłki Nożnej otrzymali:
- Klub Sportowy "UNIA "Naprawa
- Franciszek Gacek i Grzegorz Zając
Srebrną odznakę MZPN otrzymał Prezes Klubu Sportowego "UNIA "Naprawa Henryk Święchowicz
Odznaczenia wręczał Stanisław Wojtusiak przedstawiciel MZPN
Brązową Odznakę Małopolskiego Związku Piłki Nożnej otrzymali:
-pośmiertnie Tadeusz Porębski, w imieniu, którego odznakę odebrała małżonka Bogusława Porębska
-Andrzej Handzel, Paweł Mirek i Kazimierz Kokoszka
Odznaki wręczył Wójt Gminy Jordanów Stanisław Pudo.
Wójt i przewodniczący Rady Gminy wręczyli także działaczom sportowym klubu prezent składający się z kilkunastu piłek do gry w nogę.

Image


Image


Image


Image


Milo było obejrzeć także występ zespołu mażoretek działający przy OSP w Naprawie, który robi coraz większe postępy i uświetnia swoimi popisami różne uroczystości gminne.

W imprezie oprócz licznie zebranych mieszkańców gminy uczestniczyli radni gminni i powiatowi z przewodniczącym Rady Gminy Adamem Kawulą, wójt Stanisław Pudo, pracownicy urzędu gminy. Swoje stoiska zaprezentowało KGW z Naprawy, Kluby 4 H z terenu gminy, LGD z Suchej Beskidzkiej a także Związek Gmin Dorzecza Górnej Skawy-Świnna Poręba, który nagradzał wszystkich sadzonkami krzewów, którzy dostarczyli określoną ilość segregowanych odpadów.

Image


Image


Image


Image


Image


Image


< Poprzedni   Następny >