Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
W Osielcu uczcili Jana Pawła II Drukuj E-mail
środa, 20 maj 2015

W Osielcu uczcili Jana Pawła II

Uchwałą Sejmu RP rok 2015 został ogłoszony „Rokiem Świętego Jana Pawła II”.
Z tej okazji w dniu 17 maja br., w Kościele Parafialnym w Osielcu, odbył się Koncert ku czci Jana Pawła II „Ojcze Święty, pamiętamy...”, którego głównym organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Chór „Vox Altisono” z Osielca oraz Parafia Św. Apostołów Filipa i Jakuba w Osielcu, a współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

Image


Image


Koncert miał charakter widowiska słowno – muzycznego, a wzięli w nim udział: Zespół Regionalny „Zbyrcok” z Juszczyna, Koło Gospodyń „Mioduszyna” z Zembrzyc, Chór „Vox Altisono” z Osielca, schole: z Łętowni, Osielca i Toporzyska oraz narratorzy: Bartłomiej Bachul, Bartłomiej Herman, Tomasz Klimala i Dominik Wójcik. Artyści słowem, muzyką i śpiewem uczcili pamięć Wielkiego Papieża, a licznie zgromadzona publiczność raz po raz nagradzała ich występ gorącymi brawami.
Wzruszającym zakończeniem tego niezwykłego widowiska było wspólne wykonanie „Barki” - ulubionej pieśni Ojca Świętego.
Patronat medialny nad koncertem objęli: Radio Alex, portal sucha24.pl, portal malopolskaonline i TV Podhale.

KG.

Image


Image


< Poprzedni   Następny >