Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
XXII Przegląd Orkiestr Dętych ECHO 2016 Drukuj E-mail
wtorek, 07 czerwiec 2016

XXII Przegląd Orkiestr Dętych ECHO 2016

W dniu 5 czerwca br. w Osielcu odbył się XXII Rejonowy Przegląd Orkiestr Dętych ECHO. Wzięło w nim udział osiem orkiestr z powiatu suskiego: 1. Stowarzyszenie Muzyczne Śleszowice, Orkiestra Dęta Gminy Stryszawa, Orkiestra OSP Jordanów, Makowska Orkiestra Rozrywkowa, Młodzieżowa Orkiestra OSP Naprawa, Orkiestra OSP Łętownia, Orkiestra OSP Toporzysko oraz Orkiestra OSP z Osielca.

Organizatorem przeglądu był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie i Gmina Jordanów, a współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej, Klub Sportowy „Świt” Osielec oraz OSP Osielec. W pierwszej części przeglądu orkiestry zaprezentowały się w przemarszu, który urozmaicony „młynkami” wywarł duże wrażenie na publiczności.
Po prezentacji orkiestr w marszu, muzycy pod batutą Michała Kusza – kapelmistrza osieleckiej orkiestry wykonali wspólnie „Marsz Strażaków” Franciszka Zwolińskiego.

Image


Image


Następnie orkiestry zaprezentowały się na scenie wykonując po trzy utwory, w tym jeden obowiązkowo polskiego kompozytora.
Ich zmagania oceniała Komisja Artystyczna w składzie: płk Bernard Król – były Naczelnik i I Dyrygent Orkiestry Reprezentacyjnej WOP i Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej w Nowym Sączu, Stanisław Stachoń – szef Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej w Nowym Sączu, wieloletni muzyk i solista orkiestry oraz Stanisław Migacz – główny specjalista ds. orkiestr dętych Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, koordynator nowosadeckiego Festiwalu „Echo Trombity”.

Image


Image


Image


Pierwsze miejsce i Puchar Starosty Powiatu Suskiego wywalczyła Orkiestra Dęta Gminy Stryszawa, a wręczył go Wicestarosta Powiatu Suskiego – pan Zbigniew Hutniczak.
Drugie miejsce i Puchar Wójta Gminy Jordanów zdobyła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Naprawy. Puchar wręczył Wójt Gminy Jordanów – pan Stanisław Pudo.
Trzecie miejsce otrzymała Orkiestra Dęta OSP z Łętowni zdobywając Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Jordanów, który wręczył orkiestrze pan Adam Kawula – Przewodniczący Rady Gminy Jordanów. Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie dla najlepszej orkiestry w przemarszu wręczyła pani Gabriela Korbel - dyrektor GOKSiP Jordanów, a otrzymała go Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Naprawy.

Image


Image


Specjalne wyróżnienie przyznano Makowskiej Orkiestrze Rozrywkowej, natomiast pozostałe orkiestry otrzymały wyróżnienia.
Wszystkie orkiestry otrzymały dyplomy za udział oraz maskotki – koty wykonane przez Stowarzyszenie „Śleboda” ze znamiennym napisem: „Bo na punkcie muzyki trzeba mieć kota”.
Zanim Komisja ogłosiła wyniki przeglądu, licznie zgromadzona publiczność obejrzała występy zespołu mażoretek „Krople” i „Kropelki” z Naprawy, a także występy grupy śpiewaczej i gawędziarki Ani Stopy - laureatek „Podbabiogórskich Posiadów”. Najwięcej radości i śmiechu wywołał konkurs gry na trombicie. Okazuje się, że gra na tym instrumencie to nie lada wyzwanie, ale uczestniczący w konkursie kapelmistrzowie poradzili sobie wyśmienicie.

Image


Image


Na zakończenie przeglądu odbył się festyn zorganizowany przez Radę Rodziców Zespołu Szkół w Osielcu, na którym zagrał Duet Muzyczny „Walor” z Suchej Beskidzkiej.

Osielecki przegląd był jednym z ośmiu organizowanych na terenie województwa małopolskiego, podczas którego orkiestry walczyły o kwalifikacje do finału 39. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Trombity”, który odbędzie się w dniach 24-26 czerwca w Nowym Sączu.

Na nowosądeckim festiwalu powiat suski będą reprezentować: Orkiestra Dęta Gminy Stryszawa, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Naprawy, Orkiestra Dęta OSP z Łętowni oraz Makowska Orkiestra Rozrywkowa. Organizatorzy XXII Przeglądu Orkiestr Dętych składają serdeczne podziękowania dla Wójta Gminy Jordanów, Starostwa Powiatowego, Klubu Sportowego „Świt” Osielec, Ochotniczej Straży Pożarnej w Osielcu, Zespołu Szkół w Osielcu, ekipy remontowej Urzędu Gminy w Jordanowie, dla pani Moniki Pieron, młodzieży z Osielca i wszystkich, którzy pomogli w zorganizowaniu imprezy.

więcej na www.goksip – jordanow.pl i na portalu sucha24.pl

Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


< Poprzedni   Następny >