Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Dzień Edukacji Narodowej Drukuj E-mail
niedziela, 16 październik 2016

Dzień Edukacji Narodowej w gminie Jordanów


Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej w gminie Jordanów odbyły się 13 października br. w Zespole Szkół w Łętowni. Uczestniczyli w nich: Wójt Gminy Jordanów – pan Stanisław Pudo, Przewodniczący Rady Gminy – pan Adam Kawula, Sekretarz Gminy Jordanów- pan Rafał Lubaszka, radni, wizytator Delegatury Kuratorium w Wadowicach – pan Zygmunt Ormaniec, Kierownik Gminnego Ośrodka Administracji Szkół i Przedszkoli w Jordanowie - pani Agnieszka Majchrzak, dyrektor GOKSiP – pani Gabriela Korbel, dyrektorzy i nauczyciele szkół i przedszkoli.

Image


Image


Zgromadzonych powitał dyrektor Zespołu Szkół w Łętowni – pan Andrzej Książek, który przypomniał wszystkim historię tego święta. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Jordanów – pan Stanisław Pudo, który podziękował nauczycielom za pracę i złożył najlepsze życzenia. Podziękowania i życzenia dla nauczycieli złożył także przedstawiciel Małopolskiego Kuratora Oświaty – pan Zygmunt Ormaniec.
W czasie obchodów zostały wręczone akty nadania dla nauczycieli, którzy uzyskali stopień nauczyciela mianowanego i dyplomowanego.

Stopień nauczyciela mianowanego uzyskała pani Katarzyna Basiura z Zespołu Szkół w Toporzysku i pani Dominika Suska-Bachul z Zespołu Szkół w Łętowni. Wręczenia dokonał Wójt Gminy wraz z Przewodniczącym Rady Gminy. Stopień nauczyciela dyplomowanego uzyskali: dr Grzegorz Miśkiewicz z Zespołu Szkół w Łętowni, pani Anna Żmuda-Jałocha z Zespołu Szkół w Łętowni, pani Kinga Drwal z Zespołu Szkół w Osielcu i pani Iwona Nieckula z Zespołu Szkół w Osielcu. Akty nadania wręczył starszy wizytator Delegatury Kuratorium w Wadowicach – pan Zygmunt Ormaniec.

Image


Image


Kolejnym punktem uroczystości było powierzenie stanowiska dyrektorskiego dotychczasowej Dyrektor Zespołu Szkół – pani Halinie Stec. Powierzenia stanowiska na pięcioletnią kadencję dokonał Wójt Gminy Jordanów. Na wniosek dyrektorów szkół i przedszkoli zostały przyznane „Nagrody Wójta Gminy Jordanów” dla nauczycieli ze szkół i przedszkoli gminy Jordanów, a otrzymali je:
pani Grażyna Rapacz z Zespołu Szkół w Toporzysku
ks. Marian Juras z Zespołu Szkół w Toporzysku
pani Ewa Dyrda z Zespołu Szkół w Naprawie
pani Aneta Jopek z Zespołu Szkół w Naprawie
pani Małgorzata Nawara z Przedszkola Samorządowego w Naprawie
pani Maria Sobinek z Przedszkola Samorządowego w Osielcu
pani Zofia Weljan z Przedszkola Samorządowego w Łętowni
pani Bożena Czaja z Zespołu Szkół w Osielcu
pani Grażyna Firek z Zespołu Szkół w Osielcu
pani Danuta Burmistrz z Zespołu Szkół w Łętowni
pan Piotr Kołodziejczyk z Zespołu Szkół w Łętowni
pani Agnieszka Matejko z Zespołu Szkół w Wysokiej

Image


Image


Image


Wójt Gminy wręczył również nagrody dla dyrektorów zespołów szkół i przedszkoli. Otrzymali je:
pani Halina Stec – dyrektor Zespołu Szkół w Osielcu,
Barbara Gruca – dyrektor Zespołu Szkół w Naprawie,
pani Eugenia Knapczyk - dyrektor Zespołu Szkół w Toporzysku,
pan Stanisław Madoń – dyrektor Zespołu Szkół w Wysokiej,
pan Andrzej Książek – dyrektor Zespołu Szkół w Łętowni,
pani Alicja Kowalcze – dyrektor Przedszkola Samorządowego w Łętowni,
pani Bożena Traczyk – dyrektor Przedszkola Samorządowego w Osielcu,
pani Jadwiga Leśnikowska – dyrektor Przedszkola Samorządowego w Naprawie.

Image


Image


Na zakończenie dyrektor Zespołu Szkół w Łętowni podziękował władzom Gminy Jordanów za współpracę i szczególne wspieranie placówek oświatowych na terenie gminy.
Miłym akcentem gminnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej była część artystyczna w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Łętowni przygotowana pod kierunkiem pań nauczycielek: Doroty Platy, Anny Bruzdy i Katarzyny Dyrcz.
Po zakończeniu uroczystości wszyscy uczestnicy zostali zaproszeniu na wspólny poczęstunek.

Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


< Poprzedni   Następny >