Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
W Łętowni stawiają na programowanie! Drukuj E-mail
piątek, 28 październik 2016

W Łętowni stawiają na programowanie!


W środę, 26 października, w Zespole Szkół w Łętowni uczniowie mieli okazję spotkać się z robotami typu Finch. Warsztaty odbyły się dzięki udziałowi w projekcie „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”, do którego Zespół Szkół w Łętowni zakwalifikował się jako jedna ze stu instytucji w całej Polsce. Warsztaty prowadził specjalista pan Mikołaj Komór - przedsiębiorca, koordynator i coach projektów UE, specjalista ds. wizerunku. Prawdziwy pasjonat, który swoją otwartością i zaangażowaniem zjednał sobie błyskawicznie grono słuchaczy. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Image


Image


Przygoda z kodowaniem w Łętowni trwa od września 2014 roku. Szkoła uczestniczyła w projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej „Koduj z Klasą”. Od tej pory zajęcia z programowania odbywają się w szkole regularnie. W tym roku szkolnym realizowana jest innowacja pedagogiczna „Koduj z nami!”. Wdrażaniem programowania w szkole zajmują się nauczyciele: Joanna Kosek i Jan Motor. Szkoła promuje naukę programowania na co dzień, choćby przez udział w ogólnoeuropejskiej inicjatywie Code Week, Nauka efektywnego wykorzystania nowych technologii stanowi niezbędny element współczesnej edukacji. Chcemy pokazać naszym uczniom, że komputer i Internet to nie tylko źródła łatwej ogólnodostępnej wiedzy. Takie postrzeganie prowadzi do wykorzystania ich jako narzędzi „kopiuj-wklej”. Programowanie pobudza kreatywność uczniów , zmusza ich do analizowania i przetwarzania informacji, uczy współpracy i zdrowego współzawodnictwa. Największą satysfakcję stanowi efekt ich własnej pracy- stworzenie prawdziwej gry, animacji czy właśnie poruszanie robotem.

Więcej informacji:
http://www.zsletownia.szkolnastrona.pl/
https://www.facebook.com/biblioteka.szkolna.39

Image


Image


< Poprzedni   Następny >