Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Z Naprawy DO DOLINY KRZEMOWEJ? Drukuj E-mail
piątek, 04 listopad 2016

Image
Z Naprawy DO DOLINY KRZEMOWEJ?

W GOKSiP w Jordanowie FILIA NAPRAWA w sobotę 29.10.2016 zagościły roboty, które zostały wykorzystane podczas warsztatów z kodowania. W zajęciach uczestniczyło w sumie 28 uczniów.
Zadaniem młodych ludzi było stworzenie programu do sterowania Finchem - robotem, przypominającym niewielką płaszczkę na kółkach. Można go było zaprogramować tak, by poruszał się we wszystkich kierunkach, świecił i reagował na światło. Na zakończenie spotkania wszystkie roboty wzięły udział w wyścigu w labiryncie ułożonym z książek i pudełek - musiały ominąć wszystkie przeszkody i jak najszybciej dotrzeć do celu. Warsztaty prowadził młody profesjonalista i entuzjasta kodowania Mikołaj Komór.

Image


Image


Przedsiębiorca, koordynator i coach projektów UE, specjalistę ds. wizerunku, absolwent SGH, Umiejętność programowania pozwala zrozumieć, jak działają otaczające nas technologie, by móc bardziej świadomie z nich korzystać, a być może również je tworzyć i rozwijać. Wzmacnia też kreatywność i zdolność logicznego myślenia. Młodzi ludzie podczas warsztatów zdobyli więc kompetencje, które zaprocentują w przyszłości, a może także przyczynią się do wyboru studiów czy zawodu związanego z nowymi technologiami. Być może programowanie stanie się kiedyś ich pasją jak w przypadku Marka Zuckerberga i podobnie jak on trafią do Doliny Krzemowej albo tak jak Bill Gates założą firmę znaną na całym świecie?

Image


Image


Przygoda z kodowaniem w Naprawie jednak się nie kończy. GOKSiP w Jordanowie FILIA NAPRAWA planuje kontynuację zajęć w ramach Lokalnego Klubu Kodowania. Do udziału w nich zaprasza dziewczynki i chłopców w wieku [10-15 lat], szczególnie tych, którzy nie mieli jeszcze do czynienia z programowaniem i robotami, a chcieliby o nich dowiedzieć się więcej.
Warsztaty odbyły się dzięki udziałowi w projekcie „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”, do którego GOKSiP w Jordanowie FILIA NAPRAWA zakwalifikowała się jako jedna ze stu instytucji w całej Polsce. Celem tego przedsięwzięcia jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Więcej informacji:
Na FB - Goksip Jordanów
http://goksip-jordanow.pl/


Image


Image


Image


Image


Image


Image


< Poprzedni   Następny >