Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
11 Listopada w Gminie Jordanów Drukuj E-mail
poniedziałek, 14 listopad 2016

11 Listopada w Gminie Jordanów


11 listopada to bardzo ważna data w dziejach Polski, bowiem tego dnia przed 98 laty nasz kraj odzyskał niepodległość. Z tej okazji w całej Polsce odbywają się uroczystości upamiętniające tamte wydarzenia. W gminie Jordanów uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się w Osielcu, a rozpoczęła je msza święta odprawiona przez ks. Stanisława Skowronka – proboszcza parafii w Osielcu.
Po mszy, uczestnicy przeszli na cmentarz, by oddać cześć partyzantom poległym w walce o Ojczyznę, a następnie udali się pod tablicę Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości.

Image


Image


Po odegraniu Hymnu Państwowego przez osielecką orkiestrę OSP i powitaniu wszystkich zgromadzonych, okolicznościowe przemówienie wygłosił Wójt Gminy Jordanów – pan Stanisław Pudo. Potem delegacje władz powiatowych, gminnych, policji, straży, szkół, przedszkoli, ośrodka kultury, rady sołeckiej i harcerzy złożyli pod tablicą okolicznościowe wieńce.
Uroczyste obchody zakończyła część artystyczna pt. „A to Polska właśnie” przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół w Osielcu pod kierunkiem pani Marii Maciążki i pani Iwony Nieckuli.
Tegoroczne obchody uświetnił swoją obecnością płk. Zbigniew Makowiecki, a także Szwadron Toporzysko w barwach Pułku 3 Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego.

GK

Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


< Poprzedni   Następny >