Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
XIX Gminny Konkurs Potraw Regionalnych Drukuj E-mail
poniedziałek, 14 listopad 2016

XIX Gminny Konkurs Potraw Regionalnych w Wysokiej


Już po raz dziewiętnasty odbył się w gminie Jordanów Gminny Konkurs Potraw Regionalnych, a miejscem kulinarnych zmagań była remiza OSP w Wysokiej.
W konkursie wzięły udział gospodynie ze wszystkich sołectw gminy Jordanów oraz koło gospodyń z zaprzyjaźnionej gminy Jordanów Śląski.

Tym razem daniem konkursowym była kapusta z grochem, a oceniała je komisja w składzie: pani Janina Totoś, pani Wiesława Król i pani Regina Wicher. Komisja była jednomyślna w swej ocenie i uznała, że najlepszą kapustę z grochem przygotowały gospodynie z Łętowni.
Oceniane były także nalewki z malin przygotowane przez gospodynie, a tego zadania podjęli się: pan Józef Bałos – Starosta Powiatu Suskiego, pan Ryszard Hadka – Przewodniczący Rady Powiatu Suskiego, pan Rafał Lubaszka – Sekretarz Gminy Jordanów oraz radni powiatowi: pan Jan Woźny oraz pani Joanna Stypuła. Według komisji bezkonkurencyjną nalewkę przygotowały gospodynie z Naprawy.

Image


Image


Image


Wszystkie koła otrzymały dyplomy i nagrody pieniężne, a wręczyli je: Wójt Gminy Jordanów – pan Stanisław Pudo, Starosta Powiatu Suskiego – pan Józef Bałos oraz Przewodniczący Rady Gminy – pan Adam Kawula. Specjalną nagrodę dla KGW z Wysokiej przygotował prezes Małopolskiej Izby Rolniczej – pan Ryszard Czaicki, a w jego imieniu przekazała ją gospodyniom pani Janina Totoś.
Zanim przystąpiono do konkursu, Wójt Gminy Jordanów wraz z Przewodniczącym Rady Gminy przekazali pani Janinie Totoś odznakę „Za zasługi dla Gminy Jordanów” w podziękowaniu za jej dotychczasową pracę na gminnej społeczności.

Image


Image


Podczas imprezy nie zabrakło konkursów dla zaproszonych gości. Do pierwszego konkursu zaproszono panów: Przewodniczącego Rady Gminy Jordanów – Adama Kawulę, radnego Gminy Jordanów – Daniela Mirka, Sekretarza Gminy Jordanów – Rafała Lubaszkę oraz Komendanta Powiatowego Policji – Dariusza Drobnego. Ich zadaniem było poszatkowanie kapusty na czas. W tej konkurencji zwyciężył pan Adam Kawula.
Do drugiego konkursu zostały zaproszone gospodynie, które musiały w określonym czasie wyłuskać jak największą ilość orzeszków ziemnych. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła pani Krystyna Korbel z KGW Osielec. W kolejnym konkursie wzięli udział: Starosta Powiatu Suskiego, Wójt Gminy Jordanów, Naczelnik Wydziału Kultury Starostwa Powiatowego – pan Janusz Kociołek oraz prezes OSP Toporzysko – pan Adam Łazarz. Panowie musieli uszyć woreczek i napełnić go grochem. I tu bezkonkurencyjny okazał się Wójt Gminy Jordanów – pan Stanisław Pudo.

Image


Image


Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali upominki wykonane przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie. Podczas imprezy swoją obecnością zaszczycili: Starosta Powiatu Suskiego – Józef Bałos, Przewodniczący Rady Powiatu Suskiego – Ryszard Hadka, Wójt Gminy Jordanów – Stanisław Pudo, Burmistrz Miasta Jordanowa – Iwona Bilska, ks. Jan Mędrzak – proboszcz parafii w Wysokiej, Przewodniczący Rady Gminy Jordanów – Adam Kawula, Przewodnicząca Rady Miasta Jordanów – Krystyna Firek, Sekretarz Gminy Jordanów – Rafał Lubaszka, Sekretarz Miasta Jordanów – Robert Wodziak, naczelnik Wydziału Kultury Starostwa Powiatowego – Janusz Kociołek, radni powiatowi i gminni, prezesi OSP, przedstawiciele rad sołeckich i sołtysi gminy Jordanów oraz gospodynie.

Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie.

GK

Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


< Poprzedni   Następny >