Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Powiatowym Konkursie Potraw Drukuj E-mail
wtorek, 22 listopad 2016

Drugie miejsce KGW z Łętowni na Powiatowym Konkursie Potraw Regionalnych

W dniu 19 listopada br., w Lachowicach, odbył się XVI Powiatowy Konkurs Potraw Regionalnych „O Złotą Warzechę”. Do rywalizacji przystąpiło czternaście grup z powiatu suskiego, a tematem przewodnim konkursu były podroby oceniane w dwóch kategoriach: potrawy typowo regionalne i potrawy współczesne oparte na tradycji.

Image


Image


Gminę Jordanów reprezentowały gospodynie z Łętowni, które zdobyły drugie miejsce w kategorii potraw typowo regionalnych za płucka na kwaśno. W tej kategorii zwyciężyło KGW z Juszczyna za polewkę z kluseczkami z płucek, a trzecie miejsce zdobyło KGW Lachowice za ozory w sosie chrzanowym. Wyróżnienie przypadło KGW z Baczyna i Zespołowi Szkół im. W. Witosa z Suchej Beskidzkiej.

W kategorii potraw współczesnych opartych na tradycjach zwyciężyło KGW z Kurowa za roladę wątróbkową, drugie miejsce wywalczyło Stowarzyszenie KGW „Siedlisko – Stryszawa Górna za ozorki wieprzowe w galarecie z warzywami, a trzecie miejsce przypadło w udziale Stowarzyszeniu Miłośników Regionu Suskiego „Skarbiec Suski” za grasicę w sosie grzybowym. Wyróżnienie otrzymało KGW z Kukowa.
Podczas konkursu oceniano również nalewki i tu bezkonkurencyjne okazało się KGW z Baczyna. Drugie miejsce zdobyło KGW „Swojska chata” z Juszczyna, a trzecie - „Nasza wieś Śleszowice”.

Serdecznie gratulujemy!!!

Image


Image


Image


Image


Image


Image


< Poprzedni   Następny >