Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Nasi na "Podbabiogórskich Posiadach" Drukuj E-mail
wtorek, 30 maj 2017

Nasi na "Podbabiogórskich Posiadach" w Zawoi

W sobotę 27 maja br. w Babiogórskim Centrum Kultury w Zawoi odbył się Powiatowy Konkurs Gawędziarzy, Śpiewaków i Instrumentalistów Ludowych „Podbabiogórskie Posiady”. Jego celem jest popularyzacja samorodnej twórczości ludowej i jej rozwój, a także wyłonienie najlepszych wykonawców, którzy będą reprezentować powiat suski na „Sabałowych Bajaniach” w Bukowinie Tatrzańskiej.
W tegorocznym konkursie wzięło udział 43 artystów: 5 gawędziarzy, 16 instrumentalistów, 7 śpiewaków – solistów i 15 grup śpiewaczych.

Image


Image


Gminę Jordanów reprezentowały dzieci i młodzież z Gminnego Zespołu Regionalnego, który powstał w ubiegłym roku w Łętowni. Zespół wystąpił po raz pierwszy i był to niezwykle udany debiut. Pierwsze miejsce w kategorii młodzieżowej zdobyła gawędziarka Ania Stopa z Osielca, która będzie nas reprezentować na „Sabałowych Bajaniach” w Bukowinie Tatrzańskiej.

Drugie miejsce jako solista w kategorii dziecięcej wywalczył Bartłomiej Jochymek z Łętowni, a wyróżnienie jako solistka w kategorii młodzieżowej otrzymała Magdalena Wróbel z Łętowni. Wyróżnienie zdobyła także grupa śpiewacza: Patrycja Brutanek, Iwona Wróbel, Magdalena Hanusiak, Agnieszka Hanusiak, Małgorzata Worwa i Marlena Wróbel, instrumentalistka - Amelia Brzana z Osielca oraz gawędziarz – Łukasz Wiśniewski z Łętowni. Serdecznie gratulujemy naszym artystom, a szczególne podziękowania składamy pani Reginie Wicher za prowadzenie zespołu i przygotowanie do konkursu.

Image


Image


< Poprzedni   Następny >