Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
VIII Turniej Wsi Drukuj E-mail
poniedziałek, 17 lipiec 2017

VIII Turniej Wsi o Puchar Wójta Gminy Jordanów

W niedzielę, 16 lipca br. w Naprawie, odbył się VIII Turniej Wsi o Puchar Wójta Gminy Jordanów, w którym wzięły udział drużyny ze wszystkich sołectw Gminy Jordanów. Organizatorem turnieju był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, a startujący w nim zawodnicy walczyli o Puchar Wójta Gminy Jordanów i nagrody pieniężne, których łączna pula wynosiła 10 tys. złotych.

Image


Image


Image


Turniej rozpoczął się od slalomu z taczką, w płetwach i goglach. Potem panowie musieli owinąć papierem toaletowym swoje towarzyszki tak, by przypominały…mumie, a w kolejnych konkurencjach trzeba było wykonać tzw. gąsienicę, przenieść wodę za pomocą gąbki, przyszyć guziki, ulepić pierogi, wpuścić piłki przez otwór w chuście animacyjnej, a także pokonać trasę po skrzynkach, wydoić krowę czy też pokonać sztafetę z książką na głowie. Wszystko w określonym czasie, za co zawodnicy zdobywali odpowiednią ilość punktów. Najwięcej punktów uzyskała drużyna z Łętowni i to ona została zwycięzcą tegorocznego turnieju. Kolejne miejsca zajęły sołectwa: Wysoka, Toporzysko, Naprawa i Osielec. Puchar zwycięzcom oraz nagrody pieniężne dla wszystkich drużyn wręczył Wójt Gminy Jordanów pan Stanisław Pudo.

Image


Image


Image


Warto podkreślić, że po raz pierwszy w historii turnieju zawodnicy nie wiedzieli wcześniej, w jakich konkurencjach wezmą udział. Nad ich prawidłowym przebiegiem czuwała komisja sędziowska złożona z przedstawicieli każdej wsi.
Zanim wręczono nagrody, na scenie zaprezentowały się panie z NordFit z panią Basią Filą – Chwiej na czele, które gorącą zumbą zachęcały publiczność do zabawy. Przybyli na naprawską imprezę mogli skorzystać z licznie przygotowanych atrakcji. Było malowanie twarzy, plac zabaw dla dzieci, rozgrywki piłkarskie, a nawet spadające z nieba cukierki, które zrzucił z motolotni pan Waldemar Wiciarz. Na zakończenie odbył się festyn zorganizowany przez Klub Sportowy „Unia” Naprawa.

Image


Image


Image


Patronat medialny nad imprezą objął portal powiatowy sucha24.pl i Kronika Beskidzka. Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie składa serdeczne podziękowania dla Klubu Sportowego „Unia” Naprawa, OSP Naprawa, KGW Naprawa oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji imprezy.

GK

Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


< Poprzedni   Następny >