Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Vox Altisono Drukuj E-mail
wtorek, 27 marzec 2018

Władze Małopolski doceniły chór „Vox Altisono” z Osielca,

W Niedzielę Palmową gminny chór „Vox Altisono” z Osielca otrzymał Nagrodę Województwa Małopolskiego „Polonia Minor” „w podziękowaniu za budowanie potencjału kulturalnego swojej Małej Ojczyzny oraz wytrwałą pracę na rzecz Małopolski i jej mieszkańców”. Uroczyste wręczenie nagrody miało miejsce w Wysokiej podczas Koncertu Pieśni Wielkopostnych „Stabat Mater”. Medal z rąk Wójta Gminy Jordanów Stanisława Pudo, Starosty Powiatu Suskiego Józefa Bałosa i Przewodniczącego Rady Gminy Adama Kawuli odebrały Ksenia Miśkiewicz – dyrygentka chóru i Iwona Bednarczyk – prezes Stowarzyszenia Chór Kameralny „Vox Altisono”.

Serdecznie gratulujemy!!!

Image


Image


„Polonia Minor” to nagroda Marszałka Województwa Małopolskiego i Przewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego przyznawana osobom, stowarzyszeniom, jednostkom organizacyjnym i innym podmiotom za działalność na rzecz Małopolski i jej mieszkańców. Ma postać medalu autorstwa krakowskiego artysty rzeźbiarza prof. Wincentego Kućmy. Awers przedstawia księcia Bolesława Wstydliwego, św. Kingę i św. Stanisława Szczepanowskiego, a rewers – herb Małopolski wpisany w kontur granic województwa.

zdjęcia dzięki uprzejmości portalu sucha24.pl

Image


Image


Image


Image


< Poprzedni   Następny >