Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Konkursy Palm Wielkanocnych Drukuj E-mail
środa, 28 marzec 2018

Konkursy Palm Wielkanocnych w Gminie Jordanów


W Niedzielę Palmową we wszystkich sołectwach Gminy Jordanów odbyły się Konkursy Palm Wielkanocnych, których organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie. Palmy oceniały specjalnie do tego powołane komisje, a głównym kryterium oceny była zgodność z tradycją, staranność i estetyka wykonania. W Łętowni ocenie poddano 37 palm. Komisja w składzie: Barbara Ciscoń, Aneta Guzik i Kazimierz Jopek przyznała następujące miejsca: I miejsce - Magdalena Ciszczoń, Szymon Kowalcze i Maksymilian Bulas, II miejsce – Łukasz Pindel, Dawid Burmistrz i Aleksandra Burmistrz i III miejsce – Wiktor Gościej, Kamil Pieron i Aleksander Firek. Nagrodę za najwyższą palmę (6 m) otrzymał Bartłomiej Jochymek, a wyróżnienie Oliwia Peliwo. Do konkursu w Naprawie zgłoszonych zostało 46 palm. Oceniali je: Maria Medes, Maria Kania, Beata Firek i Małgorzata Wicher. Pierwsze miejsce przyznano Amelii Górce, drugie miejsce zdobył Adam Żegleń i Justyna Mirochna, a trzecie – Maja Folwarska i Anna Banik. Nagrodę za najwyższą palmę (5,30 m) otrzymała Wiktoria Czarnota. Pozostali uczestnicy również zostali nagrodzeni.

Image


Image


W Toporzysku w konkursie wzięło udział 25 palm, a najwyższa mierzyła 3,5 metra. Oceniła je komisja: Ludwika Dudek, Zofia Gruca i ks. Marian Juras. Pierwsze miejsce zdobył Miłosz Kozłowski, drugie – Michał Ryś, a trzecie – Natalia Gałka. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia.
W Osielcu palmy oceniała Krystyna Drobna, Marek Marynowski i Małgorzata Oleksa, a do konkursu zgłoszono 27 palm. Pierwsze miejsce zdobył Igor Pasternak i Natalia Drobny, drugie – Kacper Grzybek i trzecie – Jan Grzybek. Wyróżnienia otrzymali: Michał Korbel, Maja Motor, Karolina Jamrożek, Ewelina Halek i Lena Tomosz. Nagrodę specjalną za najwyższą palmę otrzymał Jan Rzeszótko. Przyznano też nagrody dla najmłodszych uczestników konkursu, które otrzymali: Zuzanna Motyka i Wojciech Siepak.

Image


Image


W Wysokiej palmy oceniali: Celina Papaj, Wiesława Smętek i Zbigniew Bednarczyk. Komisja przyznała 10 nagród głównych i 15 wyróżnień oraz nagrody za udział. Dwa pierwsze miejsca przyznano w kategorii najwyższych palm. Otrzymali je: Piotr Jaromin i Oliwia Tomczyk. Drugiego miejsca nie przyznano, a trzecie zdobył Bartosz Stachna. W kategorii „do klas IV” pierwsze miejsce zdobyli Małgorzata i Jan Wójcik, drugie miejsca – Zofia Szyszka i Gabriela Trzop, a trzecie miejsce - Szymon Czyszczoń. W kategorii klas „od V wzwyż” pierwsze miejsce – Gloria Hanusiak, drugie – Martyna Rypel i trzecie – Piotr Kościelniak.
Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody, które ufundował Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Urząd Gminy w Jordanowie oraz sponsorzy.

więcej na facebook – Goksip Jordanów

Image


Image


Image


Image


Image


< Poprzedni   Następny >