Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Przelej krew dla Polaków Drukuj E-mail
czwartek, 12 kwiecień 2018
Image

Przelej krew dla Polaków - Podziel się życiem!

Stowarzyszenie Małopolscy Patrioci oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Promocji w Osielcu pragną zaprosić wszystkich mieszkańców Osielca oraz okolicznych miejscowości do udziału w akcji honorowego oddawania krwi!

Zbiórka odbędzie się 15 kwietnia w Osielcu w budynku GOKSiP w godzinach 9:30 - 12:30 KREW JEST BEZCENNYM LEKIEM, KTÓREGO NIE DA SIĘ WYTWORZYĆ SYNTETYCZNIE. PRZETACZANA PODCZAS TRANSFUZJI LUB PODAWANA W POSTACI PRZETWORZONYCH PREPARATÓW POZWALA RATOWAĆ ŻYCIE I ZDROWIE.
STACJE KRWIODAWSTWA APELUJĄ O ODDAWANIE RATUJĄCEGO ŻYCIE PŁYNU.

Dawcą może być każda osoba pomiędzy 18. a 65. rokiem życia, która waży nie mniej niż 50 kilogramów. Jednorazowo można oddać 450 ml krwi. Przerwy pomiędzy kolejnymi zabiegami powinny trwać minimum 8 tygodni w przypadku zarówno mężczyzn i jak i kobiet.
Oddawanie krwi zwiększa produkcję serotoniny, czyli hormonu szczęścia.

Oddaj krew - Podziel się Życiem!
< Poprzedni   Następny >