Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
OSP Łętownia: poświęcili nowy wóz Stampa E-mail
wtorek, 08 maj 2018

OSP Łętownia: poświęcili nowy wóz


Ochotnicza Straż Pożarna z Łętowni wzbogaciła się o nowy wóz strażacki. Druhowie zakupili nowy lekki samochód ratowniczo – gaśniczy IVECO 55s18 z siedmioosobową kabiną, o pojemności 2998 cm mocy i 180 KM i dopuszczalnej masie całkowitej 5500 kg. Samochód posiada napęd 4 x 4, blokady przedniego i tylnego mostu oraz blokadę środkowego dyfercjału, jak również reduktory włączane ręcznie za pomocą dwóch dźwigni. Został wyposażony w zbiornik wodny o pojemności 800 l oraz 80 l środka pianowego, agregat wysokociśnieniowy z układem wodno – pianowym oraz urządzenia sygnalizacyjno – ostrzegawcze, akustyczne i świetlne z możliwością podawania komunikatów słownych, a także wyciągarkę o mocy 9 t i maszt z wysokiej jakości oświetleniem ledowym. Uroczyste poświęcenie i przekazanie nowego wozu dla OSP Łętownia odbyło się 3 maja br.

Image


Image


Obchody rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem ks. prałata Grzegorza Szewczyka – proboszcza Parafii Św. Floriana w Krakowie. Po mszy uczestnicy przeszli na plac przy remizie, gdzie odbył się uroczysty apel: złożenie meldunku, podniesienie flagi państwowej i odegranie hymnu. Podczas uroczystości wręczono także medale i wyróżnienia. I tak, w uznaniu zasług dla ochrony przeciwpożarowej medalem honorowym im. Bolesława Chomicza wyróżniono druha Kazimierza Pęcka.

Image


Image


Image


Złotą odznaką MDP wyróżniono: Szymona Durka, Sebastiana Kędziora, Dominikę Makuch, Roberta Mizerę, Mateusza Pająka, Tomasza Romaniaka. Srebrną odznakę MDP wręczono: Mateuszowi Burmistrzowi, Arkadiuszowi Brutankowi i Tadeuszowi Kołodziejczykowi. Brązową odznaką MDP wyróżniono: Kacpra Bierówkę, Katarzynę Bierówkę, Małgorzatę Bierówkę, Wiktora Burmistrza, Katarzynę Ciscoń, Wiktorię Ciszczonik, Mateusza Durka, Łukasza Dyrcza, Wiktora Fiodora, Piotra Gancarczyka, Emilię Gąsiorek, Filipa Gąsiorka, Sebastiana Gąsiorka, Kamila Jamrozika, Łucję Kosek, Patrycję Kosek, Mateusza Kowalczyka, Mateusza Miernika, Adriana Mizerę, Karola Mizerę, Dawida Pastwę, Tobiasza Proszka, Julię Serafin, Sarę Sobalę, Dawida Wierzbę, Łukasza Wiśniewskiego, Weronikę Worwę, Emilię Zadorę i Krystiana Zadorę. Małopolski Kapelan Strażaków nadał Srebrny Krzyż Zasługi Orderu Świętego Floriana dla Stanisława Pudo – Wójta Gminy Jordanów. Następnie symbolicznego przekazania samochodu dokonał Wójt Gminy Jordanów Stanisław Pudo oraz Komendant Gminny OSP Bogusław Wróbel, którzy na ręce Naczelnika OSP Romana Hanusiaka i kierowcy Franciszka Miernika przekazali kluczyki i dowód rejestracyjny. Samochód poświęcił ks. Grzegorz Szewczyk – proboszcz Parafii św. Floriana w Krakowie i ks. Stefan Stypuła – proboszcz Parafii w Łętowni. Nowy nabytek łętowskiej straży zyskał imię Kazimierz, a jego „rodzicami chrzestnymi” zostali Bogusław Wróbel – Komendant Gminny OSP i Halina Grubarek.
Wspólny obiad zakończył łętowskie świętowanie.

GK

Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


< Precedente   Successivo >