Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
100 lecie orkiestry OSP Osielec Drukuj E-mail
piątek, 11 maj 2018

100 – lecie orkiestry OSP Osielec

W niedzielę 6 maja br. setną rocznicę urodzin świętowała osielecka orkiestra dęta OSP. Z tej okazji uroczystą mszę św. odprawił ks. Stanisław Skowronek – proboszcz parafii w Osielcu i jednocześnie kapelan powiatowy strażaków. Po mszy uczestnicy przeszli na plac przed remizą, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Naczelnik OSP Łukasz Kardaś złożył meldunek st. kpt. Mariuszowi Leśniakiewiczowi z PSP Sucha Beskidzka, po czym nastąpiło podniesienie na maszt flagi państwowej i odegranie hymnu. Głos zabrał prezes OSP Osielec Stanisław Wójcik, który powitał wszystkich zebranych, a kierownik orkiestry Adam Targosz przedstawił historię orkiestry. Nie lada niespodziankę przygotowali sponsorzy: ks. Stanisław Skowronek oraz Krystyna i Adam Pochopniowie, którzy przekazali na ręce kapelmistrza Michała Kusza nowe instrumenty dla orkiestry. Specjalny jubileuszowy puchar dla orkiestry przekazali także Bożena i Zbigniew Zarywscy.

Image


Image


Image


Jubileusz orkiestry stał się okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień dla strażaków. Srebrny medal za zasługi dla pożarnictwa przyznano Bożenie Zarywskiej, a brązowy medal otrzymali: Damian Herman, Maciej Czarniak i Paweł Działek. Odznakę „Strażak Wzorowy” otrzymał Sławomir Barcik. Prezydium Zarządu Gminnego Związku OSP RP w Jordanowie przyznało odznaki za wysługę lat dla następujących członków OSP Osielec: Józef Drobny (65 lat), Edward Brzana (55 lat), Krystyna Wójcik (45 lat), Janusz Kudzia, Sławomir Kudzia, Marcin Kusz (25 lat), Paweł Działek (20 lat), Jakub Gierat, Norbert Kaczmarczyk, Paweł Hodana (15 lat), Gabriela Korbel, Czesław Kiepura (10 lat), Marek Rusin (5 lat).

Image


Image


Brązową odznakę MDP otrzymali Bartłomiej Chorąży i Krzysztof Oleksa. Odznaczenia wręczył Wójt Gminy Jordanów Stanisław Pudo i ks. Stanisław Skowronek – kapelan powiatowy strażaków. Miłym akcentem obchodów było wręczenie pamiątkowych statuetek dla gości, byłych członków orkiestry i dla ich rodzin. Pamiątki wręczył prezes OSP Osielec Stanisław Wójcik. Następnie głos zabrali: Starosta Suski Józef Bałos, Wójt Gminy Jordanów Stanisław Pudo, a także st.kpt. Mariusz Leśniakiewicz i Gabriela Korbel – dyrektor GOKSiP Jordanów. Wspólny obiad i koncert orkiestry zakończył obchody jubileuszu 100-lecia działalności orkiestry dętej OSP Osielec.

GK
Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


< Poprzedni   Następny >