Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Starostowie Dożynek Gminnych w Naprawie Drukuj E-mail
piątek, 17 sierpień 2018

Starostowie Dożynek Gminnych w Naprawie

Każdego roku w Gminie Jordanów odbywa się święto plonów – dożynki. Tegoroczne dożynki gminne odbędą się 19 sierpnia w Naprawie, a zaszczytną rolę starostów będą pełnić gospodarze z Naprawy: Grażyna Jopek i Andrzej Burtan.
Pani Grażyna ma 54 lata i wraz z mężem Andrzejem prowadzi gospodarstwo o powierzchni ponad czterech hektarów. Gospodarstwo jest bardzo zadbane i w pełni zmechanizowane, a gospodyni osobiście obsługuje niektóre maszyny i urządzenia rolnicze. Państwo Jopkowie uprawiają zboża: pszenicę, mieszankę - owies z jęczmieniem i pszenżyto oraz trawy. Hodują krowy, świnie i kury. Jak przystało na prawdziwą gospodynię, pani Grażyna uprawia warzywa i owoce, z których przygotowuje pyszne przetwory. W wolnym czasie chodzi na spacery do lasu, a w okresie letnim uwielbia zbierać grzyby i jagody. Jednak prawdziwą pasją gospodyni są kwiaty, co widać po ukwieconym obejściu i zadbanym ogrodzie. W domowych pracach pomaga jej mąż Andrzej, który na co dzień pracuje jako mechanik.

Image


Image


Pan Andrzej Burtan ma 44 lata, pochodzi z Krzeczowa, ale od ponad dwudziestu lat jest mieszkańcem Naprawy. Do tej miejscowości przywiodła go miłość. Ponad dwadzieścia lat temu został mężem pani Bogumiły i to z nią prowadzi ponad 5- hektarowe gospodarstwo. Państwo Burtanowie uprawiają zboża: owies, pszenicę, ziemniaki i warzywa. Hodują barany, owce, kury i… koguta.

Pan Andrzej prowadzi również własną firmę zajmującą się blacharstwem artystycznym, a wolny czas, którego nie ma zbyt wiele, spędza z rodziną lub w siodle. Jest szczęśliwym mężem i ojcem dwójki dorosłych już dzieci: 20 –letniego Dominika i 18 – letniej Mileny. Największą pasją pana Andrzeja jest regionalizm. Dzieli tę pasję z żoną i wspólnie poznają tradycje góralskie swoich przodków, dbając o nie i przekazując je młodszemu pokoleniu.

GK

Image


Image


< Poprzedni   Następny >