Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
PARADUJEMY ORAZ INSPIRUJEMY Drukuj E-mail
wtorek, 30 październik 2018

PARADUJEMY ORAZ INSPIRUJEMY TAK JAK BOLEK I LOLEK, TYTUS ROMEK I ATOMEK


Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Promocji w Jordanowie w którego strukturze organizacyjnej działają Biblioteki Publiczne, w okresie od września do listopada prowadzi projekt w ramach programu „Partnerstwo dla książki 2018” pod nazwą ,,PARADUJEMY ORAZ INSPIRUJEMY TAK JAK BOLEK I LOLEK, TYTUS ROMEK I ATOMEK’’.

Image


Image


Image


W projekcie bierze udział 60 uczniów klas II, III i IV Szkoły Podstawowej z terenu Gminy Jordanów. Warsztaty prowadzone są w Bibliotekach w Osielcu, Naprawie i Łętowni. Projekt obejmuje cykl spotkań warsztatowych podczas, których uczniowie mają za zadanie wybrać oraz przeczytać ulubioną książkę z dzieciństwa. Wybrana bajka będzie inspiracją do zrobienia kostiumu postaci literackiej. Kolejnym zadaniem warsztatowym będzie stworzenie krótkiej inscenizacji wybranej bajki przez trzy grupy z każdej miejscowości. Efekty swojej pracy dzieci zaprezentują podczas przemarszu z transparentem w swojej miejscowości, zachęcając do czytania książek i promując czytelnictwo. Odwiedzą przedszkola, DPS, oraz inne miejsca publiczne. Na zakończenie projektu wszystkim grupom wspólnie w Osielcu na sali widowiskowej zorganizowany zostanie bal przebierańców. Każdy uczestnik otrzyma za udział w projekcie książkę na pamiątkę.

Całe to przedsięwzięcie możemy zrealizować dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury.
Szczegółowe informacje o przebiegu zajęć można znaleźć na portalu społecznościowym fb pod nazwą - Goksip Jordanów.

BF

Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


< Poprzedni   Następny >