Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Konkursy Palm Wielkanocnych Drucken E-Mail
16.04.2019

Konkursy Palm Wielkanocnych w Gminie Jordanów


Każdego roku w Niedzielę Palmową na terenie Gminy Jordanów odbywają się tradycyjne konkursy palm wielkanocnych, których organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie. Głównym celem konkursu, poza aspektem religijnym, jest propagowanie i kultywowanie tradycji wykonywania palm. Palmy oceniają komisje zwracając szczególną uwagę na zgodność z tradycją, wykorzystanie naturalnych surowców, różnorodność i estetykę wykonania.

Image


W tym roku w Łętowni do konkursu zgłoszono 46 palm, które oceniła komisja w składzie: Halina Grubarek, Wiesław Hanusiak, Kazimierz Jopek i Stanisław Książek. Jurorzy przyznali następujące miejsca:
I miejsce - Wiktor Gościej, Szymon Kowalcze, Maksymilian Bulas;
II miejsce - Oliwia Peliwo, Anna Ciszczoń, Franciszek i Kamil Pieron, Tymoteusz Gościej, Nicol Pastwa i Michał Jurzyk;
III miejsce - Artur Kluska, Aleksander Firek, Aleksandra Burmistrz i Patrycja Nosidlak;

Komisja przyznała także nagrodę za najwyższą palmę (6,5 m), a otrzymał ją Bartłomiej Jochymek ex aequo z Magdaleną Ciszczoń. Ponadto komisja przyznała wyróżnienia dla Leny i Wiktorii Rosa, Szymona Burtana, Adama Kowalcze, Damiana Płaszcza i Szymona Brutanka.

W Naprawie oceniono 41 palm. Komisja w składzie: Barbara Płanica, Maria Kania, Beata Firek przyznała następujące miejsca:
I miejsce – Maja i Tymoteusz Folwarscy;
II miejsce – Aleksandra Proszek;
III miejsce – Anna Banik;

Image


Image


Dodatkowo komisja przyznała wyróżnienia, a otrzymali je: Oliwia, Nikola i Kamila Marszałek, Lena i Dawid Ditmajer, Adam Żegleń, Aleksandra Wojdyła, Gabriel Jąkała, Karol i Olaf Kurek, Marysia i Alina Jankoś, Michał i Paulina Bal, Amelia Pałasz, Faustynka Szczepanowicz, Katarzyna Mołocznik, Błażej i Julia Knap, Nikola Czopek, Bartek i Julia Pasieczny, Szymon i Jakub Kurek, Kacper Berger, Madzia i Paweł Kowalczyk, Kacper Czech, Gabrysia Rogoda, Zuzia Dziurowicz, Gabriel Kawczyk, Maciej Medes, Ala i Wojciech Kowalcze, Józiu i Wojciech Kołodziej, Zofia Trybała, Gabrysia Dziechciarczyk, Oliwier i Bartosz Fabia, Justyna Mirochna.

W Osielcu palmy oceniali: Krystyna Drobna, Barbara Makuch i Dawid Biela, przyznając następujące miejsca:
I miejsce – Igor Pasternak;
II miejsce – Jan Grzybek, Adam Grzybek;
III miejsce – Maja Janik

Komisja przyznała wyróżnienia dla Heleny i Nikodema Biskupów, Eweliny Halek, Oskara Królikowskiego, Natalii Wójcik, Patrycji Ocieczek, Anny, Barbary i Krzysztofa Oleksów, Wojciecha Siepaka. Ponadto wyróżniono najwyższą palmę (6 m) należącą do Kacpra i Filipa Grzybków.

Image


Image


W Toporzysku oceniono 38 palm. Komisję oceniającą stanowili: Zdzisław Filipek, ks. Marian Juras, Elżbieta Kawula, Marzena Klag – Hojna.
Przyznano następujące miejsca i wyróżnienia:
I miejsce - Mateusz Kostka ex aequo Joanna Łazarz
II miejsce - Oliwia Semik ex aequo Miłosz Kozłowski
III miejsce Wojtek i Ania Duda, ex aequo Bartek Ciapała

Komisja przyznała wyróżnienia dla:
Natalia Budka, Justyna Kostka, Zuzia Rypel, Jakub i Bartek Bartyzel, Kinga Kot, Iwona Kostka, Paweł Kulak, Aleksandra Kowalczyk, Jakub Siepak, Zosia Ryś, Jakub Płaszcz, Sebastian Kostka, Artur Ryś, Bartek Gruca, Wojciech Zięba, Jacek i Karolina Łazarz, Alicja Krzywicka, Kamil Sieg, Julia Bieniek, Michał Turek, Szymon Derela, Szymon Tarach.
Nagrodzono także najwyższą palmę (4,55 m) należąca do Amelii Worwy i Julii Filipek.

Image


Image


Do konkursu w Wysokiej zgłoszono 45 palm, które oceniła komisja w składzie: Anna Pluta, Wioleta Ryś, Barbara Zych i Zbigniew Bednarczyk. Po obejrzeniu wszystkich palm, komisja postanowiła przyznać następujące miejsca:
w kategorii palm najwyższych:
I miejsce – Patryk Gwiazdoń – 8 metrów
II miejsce – Bartosz Stachna
III miejsce – Przemek Gwiazdoń

w kategorii palm najpiękniejszych: I miejsce – Wiktoria Gil
I miejsce – Patrycja Kowalcze
I miejsce – Gloria Hanusiak
II miejsce – Gosia Wójciak
II miejsce – Zosia Szyszka
II miejsce – Gabrysia Trzop
II miejsce – Julka Bednarczyk
III miejsce – Oliwia Tomczyk
III miejsce – Dawid Węglarz
III miejsce – Szymon Czyszczoń
III miejsce – Julka Smętek

Wszyscy uczestnicy konkursów, niezależnie od zajętych miejsc, otrzymali nagrody. Fundatorem nagród była Gmina Jordanów, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, księża proboszczowie oraz sponsorzy.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla uczestników konkursów za pielęgnowanie i propagowanie tej pięknej tradycji, a sponsorom za finansowe wsparcie. Jednocześnie zachęcamy gorąco do udziału w przyszłorocznym konkursie.

więcej na facebook - Goksip Jordanów

Image


Image


Image


Image


Image


< Zurück   Weiter >