Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Bohaterska akademia w Łętowni Drukuj E-mail
sobota, 23 listopad 2019

Bohaterska akademia w ŁętowniW burzliwej historii naszej Ojczyzny było wiele upadków i wzlotów. Jednak dzień 11 listopada 1918 roku na trwałe zapisał się w umysłach wielu pokoleń Polaków. Polska, po 123 latach niewoli, znów pojawiła się na mapie Europy, jako państwo suwerenne i niezależne. Pamiętając o tych wydarzeniach, 8 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej w Łętowni odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Image


W uroczystości udział wzięli Wójt Gminy Jordanów Artur Kudzia, Przewodniczący Rady Gminy Daniel Mirek, Sekretarz Gminy Rafał Lubaszka, Kierownik GOASIP Agnieszka Majchrzak, Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Łętowni Alicja Kowalcze, radny Gminy Stanisław Ksiązek oraz sołtys wsi Łętownia Halina Grubarek oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Łętowni wraz z nauczycielami.

Image


Wszystkich uczestników przywitał dyrektor Szkoły Podstawowej w Łętowni Andrzej Książek, który podziękował za przybycie, następnie zgromadzeni wysłuchali montażu słowno - taneczno- muzycznego przedstawionego przez uczniów klasy VIII przygotowanego pod opieką pani Doroty Plata i pani Katarzyny Dyrcz, który był niezwykle bogaty w treść. Motywem przewodnim był biały orzeł. Akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić refleksję. Na końcu akademii wszyscy uczestnicy zaśpiewali kilka piosenek

Image


Następnie głos zabrał pan Wójt Gminy Jordanów Artur Kudzia, który podziękował za przygotowanie tak wspaniałej i wzruszającej lekcji historii. Przypomniał, że powinniśmy pamiętać o tym, że dzisiaj mamy wolną i niepodległą Polskę. Polskę, o którą walczyły pokolenia oddając w tej walce częstokroć wartość najcenniejszą – swoje życie.

Image


Obchody 11 listopada to nasz hołd składany w postaci pamięci czasu minionego. To nasz obowiązek jako Polaków i jako ludzi szanujących wolność narodu.

Image


< Poprzedni   Następny >