Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Jasełka z przesłaniem Drucken E-Mail
14.01.2020

Jasełka z przesłaniemW niedzielę, 12 stycznia, w Szkole Podstawowej w Toporzysku z bożenarodzeniowym przesłaniem dla mieszkańców Gminy Jordanów wystąpiły dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego „Szansa na sukces” oraz inni uczniowie szkoły podstawowej w Toporzysku, prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki.

Image


Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był m. in. św. Józef, Maryja, pasterze i aniołowie.

Image


Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role.

Image


Przygotowania do przedstawienia trwały od kilku tygodni, uczniowie poświęcili wiele czasu na próby i przygotowania, tym bardziej, że poza nauką tekstu, dzieci uczyły się też śpiewać, by w pełni oddać radość z narodzenia Pana.

Image


Jasełka w wykonaniu dzieci. wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój oraz swym pięknym i oryginalnym występem, podbiły serca publiczności.

Image


Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie przedstawienia.

Image


Zgodnie z wielowiekową tradycją dzieci przygotowały piękne misterium bożonarodzeniowe ukazujące wydarzenia z Betlejem.

Image


Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem Eugenii Knapczyk – dyrektor szkoły w Toporzysku oraz Kierownika GOPS w Jordanowie – Marka Stachurskiego.

Image


Piękne zdjęcia wykonała Anna Działek.
< Zurück   Weiter >