Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Babiogórska Szopka Regionalna Drucken E-Mail
14.01.2020

Babiogórska Szopka RegionalnaKażdego roku w Gminie Jordanów odbywa się konkurs „Babiogórska Szopka Regionalna”, którego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie.

Image


Celem konkursu jest propagowanie tradycji wykonywania szopek bożonarodzeniowych i kultywowanie obrzędowości Świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie wrażliwości estetycznej i uzdolnień plastycznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz popularyzacja twórczości.

Image


Szopki zgłoszone do konkursu musiały spełniać warunki regulaminu, a więc m.in. powinny być wykonane z naturalnych materiałów, a scena betlejemska powinna być umieszczona w formie przestrzennej, w realiach regionu babiogórskiego (krajobraz, architektura, elementy wyposażenia wnętrza).

Image


Komisja w składzie: Regina Wicher, Daniel Mirek i Gabriela Korbel dokonała oceny i przyznała następujące wyróżnienia:

Kategoria „Szopka Dziecięca”

I miejsce – Kacper Korbel ze Szkoły Podstawowej w Osielcu;

II miejsce – Izabela Tomczyk ze Szkoły Podstawowej w Wysokiej;

III miejsce - ex aequo Przedszkolaki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Naprawy i Daria Pastwa z Przedszkola Samorządowego w Łętowni;

Image


Kategoria „Szopka Rodzinna”

I miejsce – Patryk Kardaś, Karol Drobny, Daniel Drobny ze Szkoły Podstawowej w Osielcu;

II miejsce – Mateusz i Bartłomiej Możdżeń ze Szkoły Podstawowej w Wysokiej;

III miejsce – nie przyznano;

Image


Szopki, które zdobyły pierwsze miejsca zostały nominowane do powiatowej edycji konkursu „Babiogórska Szopka Regionalna”, która odbędzie się 19 stycznia br. w Budzowie.

Image


Autorzy wszystkich szopek zostali nagrodzeni, a fundatorem upominków był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie. Wręczenie wyróżnień miało miejsce podczas Koncertu Kolęd w Osielcu, o którym pisaliśmy w osobnym artykule.
< Zurück   Weiter >