Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Przygotowania w Unii Naprawa Drukuj E-mail
wtorek, 11 luty 2020

Przygotowania w Unii Naprawa19 kwietnia piłkarze Unii Naprawa wrócą na ligowe boiska. Podopieczni Krzysztofa Gacka przygotowują się do rundy rewanżowej z nadzieją na poprawę swojej sytuacji w tabeli.

Image


Po rozegraniu dwunastu spotkań Unia Naprawa ma na swoim koncie 19 punktów i w tabeli podhalańskiej klasy B zajmuje szóste miejsce. Na ten rezultat złożyło się sześć zwycięstw, remis i pięć porażek. Słabsze mecze miały miejsce jednak jeszcze na samym początku sezonu, kiedy zespół przechodził przebudowę kadrową. Później piłkarze z Naprawy złapali odpowiedni rytm i zdołali zakończyć rundę jesienną w górnej części tabeli.

Image


Obecnie podopieczni Krzysztofa Gacka przygotowują się do wznowienia rozgrywek trenując w szkolnej hali w Naprawie. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu i na tym etapie cyklu są ukierunkowane głównie na budowanie siły oraz pracę nad zagadnieniami taktycznymi. Co ważne, teorię udaje przełożyć się w praktykę. Dzięki staraniom zarządu - z prezesem klubu Henrykiem Święchowiczem na czele - piłkarze Unii mogli rozegrać już trzy mecze sparingowe na świetnie przygotowanych boiskach ze sztuczną murawą.

Image


Inauguracyjne spotkanie kontrolne zostało rozegrane 19 stycznia na stadionie Podhala w Nowym Targu. Potyczka z Huraganem Waksmund rozpoczęła cykl test-meczów, które muszą przynieść odpowiedź trenerowi Krzysztofowi Gackowi na kilka pytań postawionych przed wznowieniem przygotowań.

Na początku lutego, na tym samym obiekcie piłkarze z Naprawy zmierzyli się z Orawą Jabłonka. Do przerwy zawodnicy Unii prowadzili, ale w drugiej części meczu dali sobie wyrwać zwycięstwo z rąk.

Image


Całkowicie odmiennie przebiegło natomiast spotkanie z Toporem Tenczyn. W ostatni weekend piłkarze z naszej gminy rozegrali mecz na boisku w Lachowicach. Na przerwę zawodnicy Unii schodzili ze stratą czterech bramek. Zespół potrafił jednak wyciągnąć wnioski i na drugą połowę wyszedł mocno zmotywowany. W rezultacie Naprawa zaaplikowała rywalom cztery bramki, tracąc przy tym kolejne dwie.

Image


Warto jednak zauważyć, że piłkarze i działacze Unii nie idą na łatwiznę. Wszystkie mecze kontrolne były rozgrywane z drużynami z wyższych klas. Ambitne podejście do okresu przygotowawczego pokazuje kibicom, że na wiosnę Naprawa może liczyć się w walce o wysokie cele. Weryfikacja przyjdzie już za dwa miesiące. 19 kwietnia podopieczni Krzysztofa Gacka rozegrają spotkanie z Wierchami Lasek.
< Poprzedni   Następny >