Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Pozytywnie w GKS Świt Osielec Drukuj E-mail
środa, 12 luty 2020

Pozytywnie w GKS Świt OsielecGKS Świt Osielec w rozgrywkach wadowickiej C-klasy po rundzie jesiennej plasuje się na szóstym miejscu. Podopieczni Marcina Kopacza do pozycji wicelidera tracą jednak zaledwie cztery punkty.

Image


Nic więc dziwnego, że nastroje w drużynie są dobre. Zespół z dużymi nadziejami przygotowuje się do wznowienia rozgrywek. Piłkarze trenują głównie w halach w Osielcu i w Tokarni oraz na orliku. Nacisk kładziony jest na elementy wydolnościowe, siłowe i wytrzymałościowe. Urozmaiceniem są profesjonalne ćwiczenia tabaty, zajęcia na trampolinach oraz terenowe marszobiegi.

Image


Treningi rozpoczęły się pod koniec stycznia. Od tego czasu GKS Świt Osielec rozegrał dwa mecze kontrolne. W inauguracyjnym zmierzył się z LKS Spartakiem Skawce.

Image


Kolejny test został zorganizowany w nietypowych warunkach. Ze względu na wymiary boiska drużyny rywalizowały w 9-osobowych składach.

Image


Do końca okresu przygotowawczego GKS Świt Osielec planuje rozegrać jeszcze sześć spotkań. Najbliższym rywalem będzie Unia Naprawa. Do sparingowych derbów Gminy Jordanów dojdzie w najbliższą niedzielę o godzinie 14:00. Drużyny staną do walki na boisku w Myślenicach.

„Okres przygotowawczy rozpoczął się dla nas bardzo dobrze. Wystartowaliśmy z wysokiego pułapu. Stało się tak również dlatego, że piłkarze mieli sporo czasu na odpoczynek. Obecnie frekwencja jest zadowalająca. Na mecze jeździmy w 20 osób. Sprawdzamy nadal trzech piłkarzy, a dodatkowo do zespołu wprowadzamy także juniorów. To powinno zaprocentować w lidze.” - skomentował trener Świtu, Marcin Kopacz.

Image


Pierwsze spotkanie rundy wiosennej GKS Świt Osielec rozegra w kwietniu. Rywalem będzie drużyna Leskowca Rzyki.
< Poprzedni   Następny >