Stowarzyszenie "Samorządowe Centrum Przedsiębiorczości i Rozwoju" w Suchej Beskidzkiej zostało powołane w 1995 roku. Członkami są wszystkie gminy powiatu suskiego oraz starostwo powiatowe.

Głównymi kierunkami działań stowarzyszenia jest świadczenie usług informacyjnych, doradczychszkoleniowych, oraz finansowych, które są skierowane m.in. do przedstawicieli różnej wielkości przedsiębiorstw, osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo, a także osób zatrudnionych oraz planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Stowarzyszenie świadczy usługi przede wszystkim w zakresie:

• Przyznawania dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej,
  • Udzielania niskooprocentowanych pożyczek dla mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw będących w różnych fazach rozwoju, których oprocentowanie wynosi nawet 0%,
  • Prowadzenia szkoleń w ramach realizowanych projektów,
  • Wszechstronnej pomocy w zakresie przygotowywania biznesplanówdla firm rozpoczynających lub rozwijających własną działalność gospodarczą.

Wszystkie szczegóły odnośnie świadczonych przez Stowarzyszenie usług znajdą Państwo na stronie internetowej: www.funduszemalopolska.pl.

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu:

Stowarzyszenie „Samorządowe Centrum Przedsiębiorczości i Rozwoju”
w Suchej Beskidzkiej

34-200 Sucha Beskidzka