Wójt Gminy Jordanów informuje o wyznaczeniu punktów podawania preparatów ze stabilnym jodem na terenie gminy Jordanów.

Miejscowość

Adres punktu wydawania preparatu jodku potasu

Łętownia

Szkoła Podstawowa, Łętownia nr 286

Naprawa

Szkoła Podstawowa,

Naprawa nr 378

Osielec

Szkoła Podstawowa,

Osielec nr 440

Toporzysko

Szkoła Podstawowa,

Toporzysko nr 166

Wysoka

Szkoła Podstawowa,

Wysoka nr 42W przypadku wystąpienia skażenia radiacyjnego w ciągu maksymalnie 8 godzin należy przyjąć preparat ze stabilnym jodem. Po ogłoszeniu alarmu tabletki na terenie gminy Jordanów będą dystrybuowane w poszczególnych punktach.Jodek potasu jest wskazany do stosowania w przypadku katastrof nuklearnych, podczas których nastąpiło uwolnienie radioaktywnych izotopów jodu, w celu zapobiegania wychwytowi radioaktywnego jodu przez tarczycę po spożyciu lub inhalacji substancji radioaktywnej.