Dobre wiadomości na zakończenie 2020 roku. Jednostka OSP z Osielca pozyskała specjalistycznego quada. Nowy sprzęt ma pomóc strażakom m.in. docierać do trudnych, pagórkowatych obszarów naszej gminy. 


Jednocześnie na quadzie może podróżować dwóch ratowników, a maszyna doposażona została o profesjonalną torbę medyczną. Quad o pojemności silnika 1000 cm3 został sfinansowany ze środków własnych jednostki, a także z budżetu gminy Jordanów.


W nadchodzącym 2021 roku strażacy z Osielca chcą dokupić dwa elementy do quada. Pierwszym z nich jest przyczepka umożliwiająca wygodny transport poszkodowanych. Drugim jest przyczepka ułatwiająca transport samego pojazdu.


Nowy sprzęt został już włączony do użytku. Uroczyste poświęcenie quada nastąpi w czwartek 31.12.2020 roku w kościele parafialnym w Osielcu o godzinie 15:00.