Jeśli w Twojej rodzinie istnieje problem alkoholowy, szukasz pomocy dla osoby bliskiej lub dla samego siebie, warto skorzystać z pomocy i życzliwości innych ludzi.

W każdej gminie, w tym również w Gminie Jordanów działa Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, gdzie członkowie rodziny mogą się zgłosić i porozmawiać o możliwych rozwiązaniach swojego problemu i dowiedzieć się o lokalnych miejscach wsparcia.

Nadużywacie alkoholu przez osobę bliską wywiera negatywny wpływ na wszystkich członków rodziny: dorosłych i dzieci – rodzi poważne konsekwencje zdrowotne, psychologiczne, społeczne i materialne. Często prowadzi do dezorganizacji rodziny.

Dlatego pamiętaj nie musisz z tym być sam!

Możesz skorzystać z pomocy wielu ludzi m.in. terapeutów, pracowników pomocy społecznej, członków grup samopomocowych czy członków gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Więcej informacji znajdziesz pod adresem: https://gmina-jordanow.pl/dla-mieszkanca/gminna-komisja-ds-przeciwdzialania-alkoholizmowi