Strażacy z OSP Łętownia otrzymali nowy pojazd. To średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Zakupiony samochód to MAN TGM 18.320. Samochód o mocy 320 KM i napędzie 4x4, posiada zbiornik wody o pojemności 4500 litrów, zbiornik środka pianotwórczego - 450 litrów, autopompę o wydajności 2900 litrów na minutę, działko wodno-pianowe, zraszacze, linię szybkiego natarcia, wyciągarkę i maszt oświetleniowy. 

Nowy samochód spełnia wymogi czystości spalin Euro6, wyposażony jest w kamerę cofania, klimatyzację, lampy przeciwmgielne, radiotelefon cyfrowo-analogowy, ABS. Pojazd został dodatkowo wyposażony w wiele dodatkowych funkcji i udogodnień, które będą ułatwieniem dla druhów podczas działań ratowniczo gaśniczych.

Zakup został sfinansowany ze środków Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska w Krakowie, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie, Województwa Małopolskiego, środków przekazywanych przez zakłady ubezpieczeń a będących w dyspozycji KG PSP w Warszawie, Gminy Jordanów i ze środków własnych OSP Łętownia. Projekt współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego.

Zobaczcie jak prezentuje się samochód i jego imponujące wyposażenie. Galeria dostępna poniżej wpisu.